Zwitserse centrale bank: Duitse economische malaise raakt ook ons
FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De economische malaise in Duitsland is ook te voelen in buurland Zwitserland. Dat heeft president Martin Schlegel van de Zwitserse centrale bank gezegd op een evenement van de Bundesbank in Frankfurt zaterdag. Duitsland is binnen de Europese Unie namelijk de belangrijkste handelspartner van Zwitserland.
"Als Duitsland verkouden is, heeft Zwitserland griep", verklaarde Schlegel. "Ook wij voelen de zwakte in de Duitse industrie, er is aanzienlijk minder vraag in de Zwitserse industrie vanuit Duitsland", aldus de centralebankpresident. Duitsland is goed voor ongeveer 20 procent van de totale handel van Zwitserland.
Zo maakte het staalbedrijf Swiss Steel Group eerder deze maand nog bekend dat er honderden banen worden geschrapt door een zwakkere buitenlandse vraag, met name vanuit de Duitse autosector die het erg moeilijk heeft.
De Duitse economie, de grootste van Europa, kampt onder meer met een zwakkere export en ook hoge kosten voor bijvoorbeeld energie. De laatste tijd komen er steeds meer berichten over massaontslagen in de omvangrijke Duitse industrie, waaronder bij grote autotoeleveranciers en ook bij de staaldivisie van Thyssenkrupp. Duitsland is ook de belangrijkste handelspartner van Nederland.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Bijna de helft van de werkenden denkt dat hun werk deels (41 procent) of helemaal (4 procent) overgenomen kan worden door kunstmatige intelligentie (AI). Dat blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Van die werkenden maakt een kleine minderheid zich zorgen over de gevolgen.
2 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De WOZ-waarde is dit jaar weer fors gestegen. De Waarderingskamer, die controleert of gemeenten de Wet WOZ goed uitvoeren, meldt dat deze gemiddeld 10,6 procent is gestegen vergeleken met 2025.
40 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ruim de helft van de Nederlanders heeft genoeg contant geld in huis in het geval van een noodsituatie. De rest heeft minder dan het adviesbedrag van 70 euro per volwassene en 30 euro per kind in huis, of helemaal niets. Dat meldt De Nederlandsche Bank (DNB) woensdag na onderzoek onder ruim 1700 consumenten.
52 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag hoger geƫindigd. Beleggers leken eerdere zorgen over de gevolgen van kunstmatige intelligentie en de handelsonrust van zich af te schudden. Maandag zakten de graadmeters op Wall Street hierdoor nog diep in het rood.
10 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Een rechter in de Verenigde Staten heeft dinsdag een rechtszaak van Elon Musks startup xAI afgewezen. In de zaak werd rivaal OpenAI beschuldigd van het stelen van bedrijfsgeheimen.
10 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse miljardair Bernard Arnault heeft zijn greep op luxeconcern LVMH verder verstevigd. De rijkste man van Europa en topman van het bedrijf achter merken als Louis Vuitton, Christian Dior, Hennessy en Tiffany & Co heeft zijn belang in LVMH verhoogd tot boven de 50 procent, is dinsdag bekendgemaakt.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal meldingen bij het Centraal Meldpunt Identiteitsfraude (CMI) na het Odido-lek is in een week tijd ruim verdubbeld. Het meldpunt, waar mensen terechtkunnen die vermoeden slachtoffer te zijn van misbruik van gestolen identiteitsgegevens, heeft tot nu toe 590 meldingen binnengekregen over de telecomprovider. Een week geleden waren dat er nog 245.
14 uur geleden