Zwitserse centrale bank: Duitse economische malaise raakt ook ons
FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De economische malaise in Duitsland is ook te voelen in buurland Zwitserland. Dat heeft president Martin Schlegel van de Zwitserse centrale bank gezegd op een evenement van de Bundesbank in Frankfurt zaterdag. Duitsland is binnen de Europese Unie namelijk de belangrijkste handelspartner van Zwitserland.
"Als Duitsland verkouden is, heeft Zwitserland griep", verklaarde Schlegel. "Ook wij voelen de zwakte in de Duitse industrie, er is aanzienlijk minder vraag in de Zwitserse industrie vanuit Duitsland", aldus de centralebankpresident. Duitsland is goed voor ongeveer 20 procent van de totale handel van Zwitserland.
Zo maakte het staalbedrijf Swiss Steel Group eerder deze maand nog bekend dat er honderden banen worden geschrapt door een zwakkere buitenlandse vraag, met name vanuit de Duitse autosector die het erg moeilijk heeft.
De Duitse economie, de grootste van Europa, kampt onder meer met een zwakkere export en ook hoge kosten voor bijvoorbeeld energie. De laatste tijd komen er steeds meer berichten over massaontslagen in de omvangrijke Duitse industrie, waaronder bij grote autotoeleveranciers en ook bij de staaldivisie van Thyssenkrupp. Duitsland is ook de belangrijkste handelspartner van Nederland.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York eindigden maandag gemengd. De Nasdaq sloot de handelsdag hoger af, nadat de techgraadmeter voor het weekend nog ruim 4 procent was gekelderd door een verkoopgolf in de Amerikaanse chipsector. Dat was de grootste verliesbeurt van de Nasdaq in ruim een jaar tijd.
2 uur geledenBOSTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een federale rechter in de Amerikaanse stad Boston heeft een tarief van 100.000 dollar voor een bepaald werkvisum maandag ongeldig verklaard. President Donald Trump kwam in september met dat tarief voor bedrijven die hoogopgeleide, gespecialiseerde arbeidsmigranten naar de VS willen trekken, om Amerikaanse werknemers zo meer kans te geven.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Leden van de Vereniging van Effectenbezitters (VEB) kunnen een vergoeding tegemoetzien voor koersverlies op aandelen van SNS Reaal toen het bedrijf in 2013 werd genationaliseerd. De VEB heeft daarover een schikking getroffen met de bankverzekeraar en de toenmalige accountant KPMG.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het samenwerkingsverband van KPN en pensioenuitvoerder APG mag een deel van de glasvezelnetwerken van Delta Fiber Nederland niet overnemen. Dat heeft de Autoriteit Consument & Markt (ACM) bepaald. De waakhond vreest dat de concurrentie door de overname afneemt en dat internet daardoor duurder kan worden voor consumenten en bedrijven, terwijl de kwaliteit van de dienstverlening mogelijk lager wordt.
5 uur geledenLEIDSCHENDAM (ANP) - Boodschappen worden volgend jaar tot wel 10 procent duurder. Daarvoor waarschuwt supermarktkoepel CBL in een brandbrief aan het kabinet. De prijsstijgingen zijn volgens de branchevereniging deels te wijten aan maatregelen van de overheid.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ASN Bank is nog niet klaar voor een besluit over eventuele privatisering. Dat schrijft minister Eelco Heinen (Financiën) aan de Tweede Kamer. Hij baseert zich op een rapport van NLFI, de stichting die de aandelenbelangen van de overheid in financiële instellingen beheert. De VVD-bewindsman wil de bank graag verkopen of naar de beurs brengen, maar daarvoor is het onder meer nodig dat eerst de kosten verder omlaaggaan.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag hoger geëindigd. Beleggers leken opgelucht dat de spanningen in het Midden-Oosten in de loop van de dag afnamen. De grootste stijgers bij de hoofdfondsen waren de chipbedrijven.
6 uur geleden