Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zwitserse centrale bank: Duitse economische malaise raakt ook ons

Zwitserse centrale bank: Duitse economische malaise raakt ook ons

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De economische malaise in Duitsland is ook te voelen in buurland Zwitserland. Dat heeft president Martin Schlegel van de Zwitserse centrale bank gezegd op een evenement van de Bundesbank in Frankfurt zaterdag. Duitsland is binnen de Europese Unie namelijk de belangrijkste handelspartner van Zwitserland.

"Als Duitsland verkouden is, heeft Zwitserland griep", verklaarde Schlegel. "Ook wij voelen de zwakte in de Duitse industrie, er is aanzienlijk minder vraag in de Zwitserse industrie vanuit Duitsland", aldus de centralebankpresident. Duitsland is goed voor ongeveer 20 procent van de totale handel van Zwitserland.

Zo maakte het staalbedrijf Swiss Steel Group eerder deze maand nog bekend dat er honderden banen worden geschrapt door een zwakkere buitenlandse vraag, met name vanuit de Duitse autosector die het erg moeilijk heeft.

De Duitse economie, de grootste van Europa, kampt onder meer met een zwakkere export en ook hoge kosten voor bijvoorbeeld energie. De laatste tijd komen er steeds meer berichten over massaontslagen in de omvangrijke Duitse industrie, waaronder bij grote autotoeleveranciers en ook bij de staaldivisie van Thyssenkrupp. Duitsland is ook de belangrijkste handelspartner van Nederland.

Meer uit Financieel

Trump verhoogt wereldwijde importheffing van 10 naar 15 procent

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump verhoogt de wereldwijde importheffing die hij vrijdag invoerde van 10 naar 15 procent, meldt hij op zijn Truth Social.

2 uur geleden
Merz verwacht lagere tariefdruk na uitspraak VS-hooggerechtshof

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz verwacht dat de tariefdruk op de Duitse economie lager wordt na de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof. Dat oordeelde vrijdag dat een groot deel van de heffingen die president Donald Trump invoerde illegaal was.

2 uur geleden
Lagarde vond speech handelsminister VS op WEF onnodig beledigend

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De president van de Europese Centrale Bank Christine Lagarde liep weg bij een toespraak van de Amerikaanse handelsminister Howard Lutnick, omdat ze zijn anti-Europese retoriek ongepast vond in die setting. Dat zei ze zaterdag in een interview met The Wall Street Journal. Lagarde liep vorige maand weg van een diner op het World Economic Forum toen Lutnick zich negatief uitliet over Europa.

4 uur geleden
Geen concrete toezeggingen in verklaring na AI-top

NEW DELHI (ANP/AFP) - Tientallen landen, waaronder de Verenigde Staten en China, hebben opgeroepen tot "veilige, betrouwbare en robuuste" kunstmatige intelligentie. Dat staat in een verklaring die zaterdag werd uitgegeven na een grote top in New Delhi. De verklaring bevatte geen concrete toezeggingen. Wel werden verschillende vrijwillige, niet-bindende initiatieven benadrukt, waaronder het internationaal bundelen van AI-onderzoekscapaciteiten.

4 uur geleden
Franse president blij met uitspraak hof VS over Trumps heffingen

PARIJS (ANP/AFP) - De uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof dat een deel van de importheffingen die president Donald Trump heeft opgelegd onwettig is, is volgens de Franse president Emmanuel Macron goed nieuws. Het toont volgens hem aan dat het goed is om in democratieën een tegenwicht te hebben tegen de macht.

7 uur geleden
India en Brazilië sluiten deal over zeldzame grondstoffen

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - India en Brazilië hebben afgesproken de samenwerking op het gebied van kritieke mineralen en zeldzame aardmetalen te versterken. Dat zei de Indiase premier Narendra Modi na gesprekken in New Delhi met de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva.

7 uur geleden
Econoom: onzekerheid over handel met VS blijft

DEN HAAG (ANP) - De uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof over de importheffingen van Donald Trump en de stappen die de president daarop zette, zorgen ervoor dat de onzekerheid over het handelsklimaat waarschijnlijk verder aanhoudt. Dat laat ING-econoom Bert Colijn weten.

7 uur geleden