Zwitserse centrale bank: Duitse economische malaise raakt ook ons
FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De economische malaise in Duitsland is ook te voelen in buurland Zwitserland. Dat heeft president Martin Schlegel van de Zwitserse centrale bank gezegd op een evenement van de Bundesbank in Frankfurt zaterdag. Duitsland is binnen de Europese Unie namelijk de belangrijkste handelspartner van Zwitserland.
"Als Duitsland verkouden is, heeft Zwitserland griep", verklaarde Schlegel. "Ook wij voelen de zwakte in de Duitse industrie, er is aanzienlijk minder vraag in de Zwitserse industrie vanuit Duitsland", aldus de centralebankpresident. Duitsland is goed voor ongeveer 20 procent van de totale handel van Zwitserland.
Zo maakte het staalbedrijf Swiss Steel Group eerder deze maand nog bekend dat er honderden banen worden geschrapt door een zwakkere buitenlandse vraag, met name vanuit de Duitse autosector die het erg moeilijk heeft.
De Duitse economie, de grootste van Europa, kampt onder meer met een zwakkere export en ook hoge kosten voor bijvoorbeeld energie. De laatste tijd komen er steeds meer berichten over massaontslagen in de omvangrijke Duitse industrie, waaronder bij grote autotoeleveranciers en ook bij de staaldivisie van Thyssenkrupp. Duitsland is ook de belangrijkste handelspartner van Nederland.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group (UMG) behoorde vrijdag tot de dalers op de Amsterdamse beurs na publicatie van de resultaten. Het platenbedrijf achter popsterren als Billie Eilish, Taylor Swift en Harry Styles liet tevens weten de plannen voor een beursgang in de Verenigde Staten op te schorten vanwege "te veel onzekerheid op de markt". Zo zorgt de oorlog in Iran voor veel tumult op de beurzen. Ook het handelsbeleid van de Amerikaanse president Donald Trump zorgt voor onzekerheid.
8 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP/RTR) - De grote Deense rederij Maersk schort twee containerdiensten via het Midden-Oosten tijdelijk op vanwege de oorlog in de regio en de onveilige situatie voor de scheepvaart. Volgens Maersk gaat het om een voorzorgsmaatregel om de veiligheid van bemanningen en schepen te garanderen.
29 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Gasunie heeft vorig jaar "fors" geïnvesteerd in de energie-infrastructuur van Nederland. Met investeringen in de gasinfrastructuur en de capaciteit voor vloeibaar gas (LNG) wil het de energiezekerheid en weerbaarheid vergroten. Terwijl investeringen in nieuwe infrastructuur voor waterstof en CO2-transport en -opslag moeten bijdragen aan de energietransitie.
51 minuten geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Luchtvaartmaatschappij Eurowings, onderdeel van Lufthansa, stuurt een vliegtuig naar het Midden-Oosten om gestrande Duitse toeristen terug te vliegen. Het gaat om ongeveer 150 toeristen die worden opgehaald in de Saudische hoofdstad Riyad en dan worden overgebracht naar Keulen.
1 uur geledenKEULEN (ANP) - Lufthansa heeft vorig jaar een recordomzet geboekt en een hogere operationele winst behaald. Over 2026 is het Duitse luchtvaartconcern onzekerder geworden door de oorlog in en rond Iran, die voor een sterke stijging van de olieprijzen heeft gezorgd.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijs is sinds het uitbreken van de Amerikaans-Israëlische oorlog met Iran met ongeveer 17 procent gestegen. Dat is de grootste prijsstijging in een week sinds 2022, toen de energiemarkten werden opgeschud door de Russische inval in Oekraïne.
1 uur geledenABU DHABI (ANP/DPA) - De Emiraatse luchtvaartmaatschappij Etihad Airways pakt een deel van zijn vluchten naar Europa vanaf vrijdag weer op. Dat kondigde de maatschappij aan op haar website.
3 uur geleden