Zwitserse centrale bank: Duitse economische malaise raakt ook ons
FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De economische malaise in Duitsland is ook te voelen in buurland Zwitserland. Dat heeft president Martin Schlegel van de Zwitserse centrale bank gezegd op een evenement van de Bundesbank in Frankfurt zaterdag. Duitsland is binnen de Europese Unie namelijk de belangrijkste handelspartner van Zwitserland.
"Als Duitsland verkouden is, heeft Zwitserland griep", verklaarde Schlegel. "Ook wij voelen de zwakte in de Duitse industrie, er is aanzienlijk minder vraag in de Zwitserse industrie vanuit Duitsland", aldus de centralebankpresident. Duitsland is goed voor ongeveer 20 procent van de totale handel van Zwitserland.
Zo maakte het staalbedrijf Swiss Steel Group eerder deze maand nog bekend dat er honderden banen worden geschrapt door een zwakkere buitenlandse vraag, met name vanuit de Duitse autosector die het erg moeilijk heeft.
De Duitse economie, de grootste van Europa, kampt onder meer met een zwakkere export en ook hoge kosten voor bijvoorbeeld energie. De laatste tijd komen er steeds meer berichten over massaontslagen in de omvangrijke Duitse industrie, waaronder bij grote autotoeleveranciers en ook bij de staaldivisie van Thyssenkrupp. Duitsland is ook de belangrijkste handelspartner van Nederland.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP) - De olieprijzen weerspiegelen nog niet de ernst van de ongekende aanvoercrisis die is veroorzaakt door de oorlog in Iran. Maar dat zal binnenkort veranderen, waarschuwt topman Fatih Birol van het Internationaal Energieagentschap (IEA) maandag.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - LVMH, het luxebedrijf achter merken als Louis Vuitton en Christian Dior, zag de verkopen in het afgelopen kwartaal dalen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. De maker van luxespullen verkocht vooral minder in de belangrijke winkelstad Dubai en andere delen van het Midden-Oosten.
1 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Twee beurshandelaren uit Genève hebben gevangenisstraffen gekregen voor handel met voorkennis, oordeelde een rechtbank in Parijs. Ze speelden een belangrijke rol in een geheim netwerk, dat ongeveer 20 miljoen euro verdiende met vertrouwelijke informatie. Die voorkennis kwam van een voormalige bankier van de Franse bank Société Générale en ging over een geheime miljardenfusie.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX op het Damrak liet in het laatste handelsuur maandag wat herstel zien, gedreven door hoop op een uiteindelijk akkoord tussen de VS en Iran. Eerder op de dag stonden de beurzen wereldwijd nog flink lager nadat vredesbesprekingen tussen de Verenigde Staten en Iran afgelopen weekend geen akkoord opleverden. Als gevolg van de mislukte gesprekken kondigde president Donald Trump aan dat de Amerikaanse marine de belangrijke Straat van Hormuz zou blokkeren.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De honderd schepen van Nederlandse reders die in de Straat van Hormuz liggen, blijven in onzekerheid, reageert de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders. De aangekondigde blokkade van de Amerikaanse krijgsmacht vanaf maandag 16.00 uur zorgt voor nieuwe onduidelijkheid.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag lager geopend. Het mislukken van de vredesonderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran afgelopen weekend in Islamabad heeft de vrees aangewakkerd dat de oorlog langer gaat duren dan gedacht. De olieprijzen schoten daardoor weer omhoog, na de daling vorige week die volgde op het voorlopige staakt-het-vuren in het Midden-Oosten. Beleggers vrezen dat de hogere energieprijzen de economieën wereldwijd verder onder druk zullen zetten.
5 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - De Franse cementfabrikant Lafarge is door een rechtbank in Parijs schuldig bevonden aan het financieren van terrorisme en het schenden van Europese sancties. Het bedrijf hield in het noorden van Syrië een fabriek draaiende tijdens de burgeroorlog. Volgens de rechtbank betaalde Lafarge daarvoor geld aan jihadistische groepen, waaronder IS.
7 uur geleden