Universal Music Group verdient meer aan abonnementen
HILVERSUM (ANP) - Universal Music Group (UMG), 's werelds grootste muziekconcern, heeft in het derde kwartaal een hogere omzet behaald. Daarbij profiteerde het bedrijf dat artiesten als Taylor Swift en Billie Eilish vertegenwoordigt vooral van meer opbrengsten uit betaalde streamingabonnementen. Deze omzet steeg harder dan in het voorgaande kwartaal.
De totale omzet kwam uit op 3,4 miljard euro, ruim 12 procent meer dan een jaar eerder. De omzet uit abonnementen kwam ruim 19 procent hoger uit. Dit kwam onder andere dankzij prijsverhogingen en een volgens UMG "gezonde" groei van het aantal abonnees. De omzet viel ook hoger uit dankzij de overname van het label Downtown.
Door besparingsmaatregelen voerde UMG ook de winst op. Het resultaat voor aftrek van rentes, belastingen en afschrijvingen steeg 13 procent tot 672 miljoen euro.
AI-muziek
Bij eerdere kwartalen viel de groei nog tegen van de abonnementsinkomsten, het geld dat bijvoorbeeld streamingdiensten afdragen aan platenlabels voor de muziek van hun artiesten. De groeiversnelling is daarom een opsteker. Vooral omdat er ook zorgen zijn over de concurrentie van muziek die wordt gemaakt met behulp van kunstmatige intelligentie.
Platenconcerns bestrijden de gevaren van AI onder andere door rechtszaken te voeren om hun muziekrechten te beschermen. Daarnaast sluiten ze deals met AI-bedrijven. Zo sloot UMG vorig jaar een licentiedeal met de start-up Udio, een app die met AI muziek produceert.
Naast digitale abonnementen brachten ook fysieke muziekdragers zoals vinylplaten meer op. Die opbrengsten stegen met ruim 17 procent.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - De vakbonden en de werkgevers in het streekvervoer blijven in gesprek over de nieuwe cao. Dat zeggen vakbonden FNV en CNV. Om eruit te komen hebben de partijen vrijdag nog een extra dag ingepland om verder te praten.
20 minuten geledenINGOLSTADT (ANP) - De raad van commissarissen van autofabrikant Audi komt vrijdag extra bijeen om het te hebben over de geplande fabriek in de Verenigde Staten en het bekritiseerde optreden van topman Gernot Döllner bij de bekendmaking. Dat meldt het Duitse persbureau dpa op basis van ingewijden.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Chinese laboratoria kunnen straks geen elektronische apparaten meer testen die in de Verenigde Staten gebruikt moeten gaan worden. Dat komt doordat de Amerikaanse toezichthouder Federal Communications Commission (FCC) donderdag nieuwe regels heeft aangenomen. Volgens FCC-voorzitter Brendan Carr werd in 2025 82 procent van de elektronica getest in China.
1 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Vanuit Europese lidstaten worden de komende maanden 42,6 miljoen vaten diesel en andere brandstof uit reserves versneld op de markt gebracht. Dat verduidelijkte Eurocommissaris Dan Jørgensen donderdag na afloop van overleg met EU-ministers van Energie. Daarmee voldoet Europa aan de belofte van G7-landen van eerder deze maand om 100 miljoen vaten olie en diesel uit reserves vrij te geven.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is met een winst de handel uitgegaan. Ook elders in Europa waren plussen te zien op de koersenborden, nadat de Europese Centrale Bank de rente gelijk had gehouden en centralebankpresident Christine Lagarde haar vroegtijdige vertrek had aangekondigd. Beleggers verwerkten daarnaast de kwartaalcijfers van veel aan de Amsterdamse beurs genoteerde bedrijven.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland verlengt zijn exportverbod voor diesel tot het einde van dit jaar, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. De Russische regering geeft volgens Reuters bepaalde bedrijven wel toestemming om de brandstof naar het buitenland te vervoeren binnen een quotasysteem, om zo de dieseldeal met de Amerikaanse regering na te komen.
1 uur geledenROME (ANP/RTR) - Het Italiaanse Hof van Cassatie heeft een uitspraak van een lagere rechtbank bekrachtigd over de sluiting van de hoogovens van de voormalige Ilva-fabriek in de stad Tarente, de grootste staalfabriek van het land. Eerder beval een rechtbank in Milaan om de hoogovens te sluiten vanwege zorgen over de volksgezondheid en het milieu. Daartegen was hoger beroep aangetekend, maar dat is nu afgewezen.
2 uur geleden