Zwitserse bank Credit Suisse schikt in spionagezaak
ZURICH (ANP/AFP) - De Zwitserse bank Credit Suisse heeft een schikking getroffen in de spionagezaak, waardoor eerder al topman Tidjane Thiam moest opstappen. De schikking is overeengekomen met de man die de bank enkele jaren terug liet bespioneren. Hoeveel geld er met de deal is gemoeid, is niet naar buiten gebracht.
Credit Suisse liet de voormalige chef van de vermogensbeheerdivisie, Iqbal Khan, na zijn vertrek naar concurrent UBS schaduwen door privédetectives. Gevreesd werd dat hij bankiers wilde weglokken bij zijn oude werkgever. Khan verliet Credit Suisse in de zomer van 2019, naar verluidt na een conflict met zijn baas. De twee zouden eerder slaande ruzie hebben gekregen op een feestje.
Het schandaal zorgde destijds voor veel ophef. De opdracht om Khan te volgen kwam van de top van Credit Suisse, waardoor de bank in opspraak raakte. Operationeel directeur Pierre-Olivier Bouée, die de order tot bespieding zou hebben gegeven, nam vanwege de kwestie ontslag. Topman Thiam wist vermoedelijk niets over de spionageopdracht, maar zijn positie werd wel onhoudbaar. Khan leidt inmiddels de vermogensbeheerdivisie van UBS.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen gesloten. Chipproducent Broadcom ging flink onderuit na kwartaalcijfers die slecht werden ontvangen door beleggers op Wall Street. Softwareconcern Oracle stond eveneens bij de verliezers na de koersval een dag eerder door tegenvallende resultaten.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De bekende zakenman John Fentener van Vlissingen is donderdag op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn investeringsmaatschappij BORON, die een condoleancepagina heeft geopend.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met rode cijfers het weekend ingegaan. De chipfondsen stonden bij de grootste dalers in de hoofdindex op het Damrak na tegenvallende cijfers van het Amerikaanse softwareconcern Oracle en chipproducent Broadcom.
11 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappij Transavia heeft dit jaar voor het eerst in haar 60-jarige bestaan 10 miljoen passagiers aan boord verwelkomd. Het bedrijf spreekt van een "bijzondere mijlpaal" en een "mooie afsluiting" van het jubileumjaar voor vertrekkend topman Marcel de Nooijer. Hij neemt eind dit jaar afscheid bij Transavia.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Voormalig minister en staatssecretaris Mark Harbers wordt de nieuwe voorzitter van de raad van commissarissen van spoorbeheerder ProRail. Hij neemt per 2 juli volgend jaar de functie over van Hans Alders, die dan na twaalf jaar zijn maximale zittingstermijn heeft bereikt.
12 uur geledenNEW YORK (ANP) - Broadcom stond vrijdag bij de dalers op de aandelenbeurzen in New York. De chipfabrikant boekte afgelopen kwartaal een recordomzet en zag de winst bijna verdubbelen. Ook gaf het bedrijf een sterke verwachting af voor het huidige kwartaal, waarin de verkoopopbrengst van de AI-chips van Broadcom zal verdubbelen. Wel waarschuwde het bedrijf voor lagere winstmarges op AI-chips. Het aandeel verloor daarop ruim 7 procent.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - LTO-voorzitter Ger Koopmans "schrikt niet" van de uitspraken die Peter Wennink doet over de veehouderij in zijn rapport over toekomstige welvaart. "Scherpe woorden dragen goede antwoorden. Met onze 'bouwsteen stikstof' hebben wij het perfecte antwoord op zijn oproep", zegt de voorman van de boerenorganisatie tegen het ANP. Wennink schrijft in zijn rapport dat de landbouw, en dan vooral de veehouderij, voor het grootste deel van de stikstofneerslag in natuurgebieden zorgt.
14 uur geleden