Zwitserse bank Credit Suisse schikt in spionagezaak
ZURICH (ANP/AFP) - De Zwitserse bank Credit Suisse heeft een schikking getroffen in de spionagezaak, waardoor eerder al topman Tidjane Thiam moest opstappen. De schikking is overeengekomen met de man die de bank enkele jaren terug liet bespioneren. Hoeveel geld er met de deal is gemoeid, is niet naar buiten gebracht.
Credit Suisse liet de voormalige chef van de vermogensbeheerdivisie, Iqbal Khan, na zijn vertrek naar concurrent UBS schaduwen door privédetectives. Gevreesd werd dat hij bankiers wilde weglokken bij zijn oude werkgever. Khan verliet Credit Suisse in de zomer van 2019, naar verluidt na een conflict met zijn baas. De twee zouden eerder slaande ruzie hebben gekregen op een feestje.
Het schandaal zorgde destijds voor veel ophef. De opdracht om Khan te volgen kwam van de top van Credit Suisse, waardoor de bank in opspraak raakte. Operationeel directeur Pierre-Olivier Bouée, die de order tot bespieding zou hebben gegeven, nam vanwege de kwestie ontslag. Topman Thiam wist vermoedelijk niets over de spionageopdracht, maar zijn positie werd wel onhoudbaar. Khan leidt inmiddels de vermogensbeheerdivisie van UBS.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Het aantal stakingen op het werk is in 2025 verder afgenomen. Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) telde 23 stakingen, 13 minder dan in 2024. Na de piek van 52 stakingen in 2023, onder meer door de hoge inflatie, komt het aantal nu weer uit op het gemiddelde niveau van deze eeuw.
51 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal mensen van 15 jaar en ouder met een baan tegen minimumloon is in 2025 licht afgenomen ten opzichte van een jaar eerder. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) ging het om 610.000 mensen, ongeveer 6000 minder dan in 2024. Dit komt neer op 6,7 procent van alle werknemers.
51 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Voormalig topman van investeringsmaatschappij HAL Martijn van der Vorm is op 67-jarige leeftijd overleden. Dat heeft het bedrijf dinsdag bekendgemaakt. Van der Vorm was 21 jaar voorzitter van de raad van bestuur en tot mei 2025 voorzitter van de raad van commissarissen.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De Eindhovense chipfabrikant NXP Semiconductors, met een beursnotering in New York, heeft in het eerste kwartaal van dit jaar de opbrengsten zien stijgen. Ook de winst nam toe, werd dinsdag bekend.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - Beleggers in New York verzilverden dinsdag een deel van hun winsten, na de recordstanden op de koersenborden vorige week. Het sentiment werd gedrukt door stijgende olieprijzen en een zorgwekkend bericht over AI-bedrijf OpenAI.
9 uur geledenXIAN (ANP/BLOOMBERG) - De verliezen bij het Chinese Longi Green Energy Technology, de grootste producent van zonnepanelen ter wereld, zijn afgelopen kwartaal flink opgelopen. Dat komt vooral doordat fabrikanten meer produceren dan er vraag is.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Handel heeft vorige week meerdere chipapparatuurbedrijven opgedragen om bepaalde leveringen aan de grote Chinese chipmaker Hua Hong stop te zetten. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Reuters.
11 uur geleden