Zwitsers parlement stemt voor homohuwelijk
BERN (ANP/AFP) - Het Zwitserse parlement heeft vrijdag voor het homohuwelijk gestemd. Zwitserland is een van de laatste Europese landen waar een huwelijk tussen mensen van hetzelfde geslacht nog niet is toegestaan.
De conservatieve christelijke partij Federale Democratische Unie heeft al aangekondigd het niet eens te zijn met de beslissing en gaat om een referendum vragen. Dat betekent dat het Zwitserse volk de uiteindelijke beslissing neemt.
De wet om het homohuwelijk goed te keuren stamt uit 2013 en is sindsdien vaak besproken in het parlement. Vrijdag hebben beide kamers eindelijk ingestemd met de wet.
Rechten
Momenteel kunnen mensen van hetzelfde geslacht wel een geregistreerd partnerschap aanvragen in Zwitserland, maar zij krijgen daarmee niet dezelfde rechten als een getrouwd stel. Zo mogen mensen met een partnerschap geen kinderen adopteren en hebben ze niet het recht om staatsburgerschap aan te vragen. In de nieuwe wet is het zo geregeld dat lesbische koppels ook spermadonatie mogen ontvangen en zo kinderen kunnen krijgen.
De Zwitserse lhbti+-gemeenschap reageerde verheugd op het nieuws. Ze zien een mogelijk referendum ook met vertrouwen tegemoet. "Wij hebben 82 procent van de bevolking achter ons staan", aldus het nationale comité voor huwelijken voor iedereen.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De versterkingen die de Verenigde Staten niet langer willen reserveren voor de verdediging van Europa, zijn volgens NAVO-chef Mark Rutte al voor een groot deel ondervangen door Europese NAVO-landen. "Veel" van de Amerikaanse afzeggingen zijn al opgevangen, zei Rutte daags voor een belangrijke vergadering van NAVO-defensieministers. "Sommige al helemaal, sommige bijna."
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het Louvre is "buiten adem" en wordt geconfronteerd met enorme investeringen, stelt directeur Christophe Leribault. Het wereldberoemde museum in Parijs verkeert in crisis sinds het vorig jaar doelwit was van een grote juwelenroof.
1 uur geledenOSLO (ANP) - De Noorse kroonprinses Mette-Marit heeft een longtransplantatie gehad. De operatie in het Rikshospitalet is goed gegaan, meldde het paleis woensdag. Mette-Marit moet volgens de procedure nog "meerdere weken" in het ziekenhuis blijven.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De tekst van het voorlopige vredesakkoord tussen de Verenigde Staten en Iran is uitgelekt. Bloomberg zegt het veertienpuntenplan in handen te hebben.
3 uur geledenÉVIAN-LES-BAINS (ANP) - Leiders van de G7-landen staan eensgezind achter Oekraïne, inclusief de territoriale integriteit van het land, en hebben afgesproken de druk op de Russische oorlogseconomie verder op te voeren. Dat staat in een gezamenlijke verklaring.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft vijf personen aangeklaagd in verband met een vermeend complot om rijke mensen en prominente politici aan te vallen die zondag een kooigevecht op het gazon van het Witte Huis bijwoonden. De verdachten zouden de aanval hebben willen uitvoeren met explosieven en sluipschutters.
10 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft de voorlopige overeenkomst met de VS omschreven als een diplomatieke overwinning voor zijn land. "Daarom moeten we deze kans, die het land uit zijn huidige situatie zou kunnen helpen, niet onbenut laten", zei hij volgens Iraanse media. Hij stelde ook dat zich mogelijk niet nog een keer zo'n kans zal aandienen.
14 uur geleden