Bondscoach Xavi laat Frimpong tegen Servië buiten selectie
BELGRADO (ANP) - Oranje-international Jeremie Frimpong komt zondag niet in actie in de uitwedstrijd tegen Servië in de Nations League. Bondscoach Xavi Hernández heeft besloten de rechtsback van Liverpool, die ook als rechtsbuiten kan spelen, in Belgrado op de tribune te zetten. Dat blijkt uit de wedstrijdselectie die de UEFA heeft vrijgegeven.
De wedstrijdselectie van het Nederlands elftal mag in de Nations League uit maximaal 23 spelers bestaan. Tegen Duitsland, toen de spelersgroep van Xavi nog 26 man telde, bleven Jurriën Timber, Kenneth Taylor en Gjivai Zechiël donderdag aan de kant.
Spits Brian Brobbey van Sunderland viel in de ontmoeting met Duitsland (1-1) uit met een blessure. PSV-verdediger Lutsharel Geertruida liep vervolgens op de training een blessure op. Feyenoord-middenvelder Zechiël werd tijdelijk uitgeleend aan Jong Oranje en sluit maandag weer aan bij de selectie van het Nederlands elftal. Xavi besloot Joshua Zirkzee van Manchester United op te roepen als vervanger van Brobbey, zodat de spelersgroep van Oranje voor het duel met Servië uit 24 man bestaat.
Vijftien interlands
De 25-jarige Frimpong maakte een kleine drie jaar geleden zijn debuut voor het Nederlands elftal en speelde sindsdien vijftien interlands. Ronald Koeman, de voorganger van Xavi, besloot hem in juni niet mee te nemen naar het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
De wedstrijd tussen Servië en Nederland is zondag om 18.00 uur.
Kwartfinales
Nederland begon de Nations League donderdag met een gelijkspel tegen Duitsland (1-1). Servië verloor van Griekenland (1-2). Oranje speelt donderdag een uitwedstrijd tegen Griekenland en volgende week zondag een thuisduel met Servië. De laatste twee groepswedstrijden, tegen Griekenland (thuis) en Duitsland (uit), zijn in november.
Nederland moet bij de eerste twee landen eindigen om zich te kwalificeren voor de kwartfinales van de Nations League in maart.
Aanvoerder Virgil van Dijk, Jan Paul van Hecke en Quinten Timber kregen tegen Duitsland geel en zijn bij een volgende kaart geschorst.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Wereldkampioen Spanje is de Nations League begonnen met een overwinning op Engeland. In het Londense Wembley was de ploeg van bondscoach Luis de la Fuente in een vermakelijke wedstrijd met 3-2 te sterk voor de nummer 3 van het afgelopen WK. De Spanjaarden maakten na rust een 2-1-achterstand goed.
9 uur geledenBELGRADO (ANP) - Bondscoach Xavi Hernández heeft zondag in de uitwedstrijd tegen Servië in de Nations League de beschikking over al zijn 24 geselecteerde spelers. Ook verdediger Jurriën Timber, die onlangs terugkeerde na een liesblessure, is inzetbaar. Dat zei de Spaanse trainer zaterdag in Belgrado.
11 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft zijn koppositie in de eerste divisie verstevigd. De ploeg van trainer Vincent Heilmann won in eigen huis met 2-0 van Vitesse. De Overijsselse club komt op 21 punten en heeft de voorsprong op nummer 2 Almere City vergroot tot 5 punten.
13 uur geledenTBILISI (ANP) - De Fransman Willy Sagnol is niet langer bondscoach van het Georgische voetbalelftal. De bond van het land in de Kaukasus meldt op zijn website het ontslag van de oud-international en voormalig speler van Bayern München. Ramaz Svanadze, bondscoach van Georgië onder 21, is aangesteld als zijn opvolger.
13 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City is ervan overtuigd te kunnen bewijzen dat de voetbalclub zich aan de financiële regels heeft gehouden en dus onschuldig is. Dat schrijft voorzitter Khaldoon Al Mubarak zaterdag in een open brief op de clubsite. De New York Times meldde vrijdag dat City schuldig is bevonden aan 114 van de 115 aanklachten voor het overtreden van de financiële regels van de Premier League.
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben na twee nederlagen op rij weer gewonnen in de Eredivisie. Thuis versloeg de landskampioen De Graafschap met 4-0. PSV staat nog altijd vierde met nu 10 punten uit zes duels. FC Twente staat eerste met 15 punten uit vijf wedstrijden.
15 uur geledenDEBRECEN (ANP) - Het Ierse nationale voetbalelftal zal zondag 'gewoon' aantreden tegen Israël in de Nations League. Dat maakte de Ierse voetbalbond zaterdag bekend tijdens een uitgestelde persconferentie in Hongarije, waar de Israëlische thuiswedstrijd wordt gespeeld. Er was twijfel ontstaan over het al dan niet plaatsvinden van de in Ierland zeer omstreden wedstrijd, zowel de persconferentie als de training werd zaterdag uitgesteld.
15 uur geleden