Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zwitserland schrapt of verlaagt bonussen top Credit Suisse

Zwitserland schrapt of verlaagt bonussen top Credit Suisse

ZÜRICH (ANP/RTR) - De Zwitserse regering zet het mes in de bonussen voor het hogere management van Credit Suisse, na de redding van de noodlijdende bank door UBS. Voor het hoogste bestuur worden de uitstaande bonussen zelfs helemaal geschrapt.

De bonussen voor de managementlaag onder het uitvoerend bestuur van Credit Suisse worden met 50 procent verlaagd en de bonussen voor de derde laag worden met een kwart verminderd. De maatregel zou ongeveer duizend managers bij de bank treffen. Zij zouden hierdoor tot wel 60 miljoen Zwitserse frank (bijna 61 miljoen euro) aan bonussen mislopen.

Ook wil de regering dat de bank kijkt of bonussen die reeds zijn uitgekeerd kunnen worden teruggevorderd. Credit Suisse moet daar verslag over uitbrengen aan de overheid.

Het door schandalen geplaagde Credit Suisse werd enige tijd terug van de ondergang gered dankzij een overname door de grotere Zwitserse branchegenoot UBS. Onder de Zwitserse bevolking en in de politiek is veel kritiek op die redding, mede omdat de overheid voor miljarden aan garanties heeft gegeven. Als er sprake is geweest van staatssteun aan een bank kan Zwitserland maatregelen rond bonussen opleggen.

Meer uit Financieel

Eerste niet-Iraanse tanker sinds bestand door Straat van Hormuz

ATHENE (ANP/AFP) - De eerste niet-Iraanse olietanker sinds het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran is donderdag door de Straat van Hormuz gevaren. Dat meldt de website MarineTraffic, die de locatiegegevens van schepen bijhoudt.

36 minuten geleden
Nike wil wedstrijdballen van de Champions League maken

NYON (ANP/BLOOMBERG) - Nike is in exclusieve onderhandelingen om de wedstrijdballen te maken die gebruikt worden in de mannenedities van de Champions League en andere Europese voetbaltoernooien voor clubs. Daarmee neemt het Amerikaanse sportkledingconcern mogelijk een contract over dat zijn Duitse rivaal Adidas al een kwart eeuw in handen heeft.

1 uur geleden
AEX sluit met kleine winst na dag van onzekerheid over bestand

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een bescheiden winst gesloten. Een dag eerder noteerde de AEX-index nog stevige winsten doordat beleggers opgelucht reageerden op een staakt-het-vuren dat de Verenigde Staten, Israël en Iran aankondigden. Maar er is veel onzekerheid rond die wapenstilstand.

2 uur geleden
OpenAI schort groot Brits datacenterproject op

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI schort ambitieuze plannen voor uitbreiding van zijn datacenters in het Verenigd Koninkrijk op, maakte het bedrijf bekend. Het Britse Stargate-project dreigt volgens het bedrijf achter ChatGPT te duur te worden door hoge energiekosten en regelgeving. Voor de regering van premier Keir Starmer is het een tegenvaller, want in zijn plannen voor economische groei spelen AI en datacenters een belangrijke rol.

3 uur geleden
Gasunie tekent overeenkomst voor waterstofverbinding met België

GRONINGEN (ANP) - Gasunie-dochter Hynetwork en het Belgische Fluxys hydrogen gaan een waterstofverbinding tussen Nederland en België aanleggen. Daarover hebben ze een overeenkomst ondertekend. Volgens een verklaring moet de verbinding rond 2030 klaar zijn.

3 uur geleden
Lufthansa schrapt honderden vluchten om Duitse staking vrijdag

FRANKFURT (ANP/DPA) - Luchtvaartmaatschappij Lufthansa schrapt vrijdag enkele honderden vluchten vanwege de staking van cabinepersoneel in Duitsland. Op de luchthaven van Frankfurt is 75 procent van de bijna 350 geplande vluchten geannuleerd. Daarnaast zijn tientallen vluchten uit het vliegschema van andere grote luchthavens zoals Hamburg en Berlijn gehaald.

4 uur geleden
Vakbond FNV opent meldpunt voor gediscrimineerde zwangere vrouwen

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV opent een meldpunt voor zwangere vrouwen die discriminatie ervaren. Met het meldpunt wil de vakbond meer ervaringen bundelen om zo druk op werkgevers en politiek op te voeren om er iets aan te doen.

4 uur geleden