Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zwitserland schrapt of verlaagt bonussen top Credit Suisse

Zwitserland schrapt of verlaagt bonussen top Credit Suisse

ZÜRICH (ANP/RTR) - De Zwitserse regering zet het mes in de bonussen voor het hogere management van Credit Suisse, na de redding van de noodlijdende bank door UBS. Voor het hoogste bestuur worden de uitstaande bonussen zelfs helemaal geschrapt.

De bonussen voor de managementlaag onder het uitvoerend bestuur van Credit Suisse worden met 50 procent verlaagd en de bonussen voor de derde laag worden met een kwart verminderd. De maatregel zou ongeveer duizend managers bij de bank treffen. Zij zouden hierdoor tot wel 60 miljoen Zwitserse frank (bijna 61 miljoen euro) aan bonussen mislopen.

Ook wil de regering dat de bank kijkt of bonussen die reeds zijn uitgekeerd kunnen worden teruggevorderd. Credit Suisse moet daar verslag over uitbrengen aan de overheid.

Het door schandalen geplaagde Credit Suisse werd enige tijd terug van de ondergang gered dankzij een overname door de grotere Zwitserse branchegenoot UBS. Onder de Zwitserse bevolking en in de politiek is veel kritiek op die redding, mede omdat de overheid voor miljarden aan garanties heeft gegeven. Als er sprake is geweest van staatssteun aan een bank kan Zwitserland maatregelen rond bonussen opleggen.

Meer uit Financieel

Senaat stemt in met Warsh als voorzitter Federal Reserve

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse Senaat is akkoord met de benoeming van Kevin Warsh als voorzitter van de Federal Reserve. Hij is daarmee de opvolger van Jerome Powell bij de Amerikaanse centrale bank. Zijn termijn als voorzitter loopt vrijdag af.

1 uur geleden
Netflix biedt vanaf 2027 abonnement met reclame aan in Nederland

NEW YORK (ANP) - Netflix is van plan om vanaf 2027 een abonnement met reclame aan te bieden in Nederland. De streamingdienst biedt deze goedkopere abonnementen al sinds 2022 in verschillende grote landen aan, waaronder de Verenigde Staten, Frankrijk en Duitsland.

1 uur geleden
Moederbedrijf speelgoedmerk Playmobil blijft minder verkopen

ZIRNDORF (ANP) - De fabrikant van speelgoedmerk Playmobil, de Horst Brandstätter Group, blijft fors minder verkopen. Dat blijkt uit de jaarcijfers van het bedrijf. Het bedrijf kampt al enkele jaren met dalende cijfers en schrapte eerder al banen.

2 uur geleden
AI-bedrijf Mistral praat met banken over tegenhanger voor Mythos

PARIJS (ANP) - De Franse start-up voor kunstmatige intelligentie (AI) Mistral is met Europese banken in gesprek over de inzet van zijn alternatief voor Mythos, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Dat AI-model van het Amerikaanse Anthropic kan razendsnel zwakke punten in de cyberbeveiliging opsporen, wat tot zorgen leidt over de inzet van Mythos door cybercriminelen.

2 uur geleden
AEX eindigt flink hoger, ABN AMRO grote winnaar

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX is woensdag met een duidelijke winst de handel uitgegaan. Na een tegenvallende dinsdag was de stemming op het Damrak weer goed. ABN AMRO was daarin de uitblinker. De bank boekte een plus van bijna 9 procent.

3 uur geleden
OPEC verlaagt verwachting wereldwijde olievraag door hoge prijzen

WENEN (ANP/BLOOMBERG) - Oliekartel OPEC heeft de verwachting voor de groei van de wereldwijde vraag naar olie voor dit jaar verlaagd. Dat heeft te maken met de forse prijsstijgingen van ruwe olie door de oorlog in het Midden-Oosten. OPEC verwacht echter dat de vraag volgend jaar sterker zal herstellen dan eerder werd voorzien.

3 uur geleden
CO2-heffing industrie levert voor het eerst geld op

DEN HAAG (ANP) - Voor het eerst sinds de CO2-heffing voor de industrie bestaat, heeft de overheid er in 2025 geld aan overgehouden. Volgens de Nederlandse Emissieautoriteit (NEa) moeten bedrijven samen tussen de 37 en 97 miljoen euro betalen aan CO2-heffing.

4 uur geleden