
Zwemmer Korstanje uitgeschakeld in halve finales 100 vlinder
TOKIO (ANP) - Zwemmer Nyls Korstanje heeft zich niet kunnen plaatsen voor de finale van de 100 meter vlinderslag op de Olympische Spelen. De 22-jarige Gelderlander tikte in de tweede halve finale als zesde aan in 51,80 seconden. Het bleek de twaalfde tijd, niet genoeg om zaterdagochtend de finale te mogen zwemmen.
Korstanje had in de series zijn eigen Nederlands record aangescherpt tot 51,54. Hij keerde in de halve finale na 50 meter als tweede, maar op de tweede baan verloor hij wat snelheid. De Amerikaan Caeleb Dressel zwom in de heat van Korstanje met 49,71 weer een olympisch record. Dressel werd een dag eerder olympisch kampioen op de 100 vrij.
Korstanje komt zaterdag met de gemengde estafetteploeg wel in actie in de olympische finale van de 4x100 wissel. De vlinderslagspecialist vormt dan waarschijnlijk een kwartet met Kira Toussaint, Arno Kamminga en Femke Heemskerk.
Meer uit Sport
MONTREAL (ANP) - Max Verstappen heeft tijdens de eerste vrije training voor de Grote Prijs van Canada in de Formule 1 de beste tijd neergezet. De Nederlandse wereldkampioen van Red Bull noteerde op het Circuit Gilles Villeneuve 1.13,193. Alexander Albon en Carlos Sainz, beiden uitkomend voor Williams, kwamen tot de tweede en derde tijd.
5 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen heeft tijdens de eerste vrije training voor de Grote Prijs van Canada in de Formule 1 de beste tijd neergezet. De Nederlandse wereldkampioen van Red Bull noteerde op het Circuit Gilles Villeneuve 1.13,193. Alexander Albon en Carlos Sainz, beiden uitkomend voor Williams, kwamen tot de tweede en derde tijd.
10 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij de Nederlandse kampioenschappen in Amersfoort de titel gewonnen op de 100 meter rugslag. De 25-jarige Friezin kwam in de Amerena tot een tijd van 58,96 seconden. Daarmee voldeed ze ruim aan de limiet voor deelname aan de WK van volgende maand in Singapore. Steenbergen won een dag eerder ook al de 100 meter vrije slag en ook op dat nummer verzekerde ze zich van een WK-ticket.
12 uur geledenROSMALEN (ANP) - Tennisser Daniil Medvedev is uitgeschakeld op het grastoernooi van Rosmalen. De als eerste geplaatste Rus verloor in de kwartfinale van Reilly Opelka: 7-6 (5) 7-6 (5). De Amerikaan was in de eerste ronde verantwoordelijk voor de uitschakeling van de Nederlander Jesper de Jong.
13 uur geledenOBERKIRCH (ANP) - Amber Kraak heeft de tweede etappe van de Ronde van Zwitserland gewonnen. De Nederlandse renster van de Franse ploeg kwam FDJ-Suez kwam solo over de finish in Oberkirch.
13 uur geledenXI'AN (ANP) - De Nederlandse volleybalmannen hebben hun eerste overwinning in de Nations League binnen. Het team van bondscoach Joel Banks rekende in Xi'an in China af met Turkije. Het werd 3-1 (21-25 25-22 25-22 25-23). Oranje was de Nations League twee dagen eerder begonnen met een nederlaag (3-1) tegen Polen. China is zaterdagochtend de derde opponent.
13 uur geledenCOMBLOUX (ANP) - Tadej Pogacar heeft de zesde etappe van de Critérium du Dauphiné gewonnen. De Sloveense wielrenner kwam solo over de finish na een rit over ruim 126 kilometer van Valserhône naar Combloux.
13 uur geleden