
'Zwemmen doe ik meestal in het kanaal'
VLISSINGEN - Helge Prinsen portretteert in de rubriek ‘Ik ben Vlissingen’ elke week een van haar stadsgenoten. Met haar korte portretten wil ze bekende en minder bekende Vlissingers in de schijnwerpers zetten en zo een mooi beeld van de stad schetsen waar zij is geboren en getogen.
Jeanne Bouwman (20). Single. Woont vanaf haar tweede jaar in Vlissingen. Werkt als kassamedewerker bij AH. Wilde altijd al een meisje zijn. Draagt make-up en loopt vaak in een rok.
“Ben gereformeerd vrijgemaakt opgevoed. De kerkenraad is in elk geval accepterend. Hoe de kerkgemeente erover denkt weet ik nog niet. Verdeeld denk ik. Net zoals mijn familie.”
“Ik heb een halfjaar in Maastricht gestudeerd. Tolk Frans. Maar dat beviel niet. Wil nu beginnen met muziekeducatie. Ik speel al heel mijn leven tuba bij Vlijt en Volharding in Souburg.”
“Verder speel ik piano, gitaar, dwarsfluit. Zoals ik het nu voor me zie wil ik muziekdocent worden. Dat ik de kennis en vreugde van de muziek kan doorgeven. Ben ermee opgegroeid.”
“Het is fijn wonen in Vlissingen. Dicht bij het water. Het windorgel. Michiel de Ruyter. Uncle Beach. Kijken hoe een boot in de sluis vaart. De geschiedenis van de stad is ook interessant.”
“We wonen aan de Edisonweg. Een groot huis waarvan de tuin aan het jaagpad grenst. Zwemmen doe ik meestal in het kanaal. Vlak bij de oude zwemschool dat later botenhuis werd.”
“Wat 2023 betreft. Er is helaas een lange wachtlijst voor behandelingen. Hormonen en operaties. Hoop voor de toekomst. Echt fijn dat ik al op m’n werk Jeanne wordt genoemd en háár.”
Meer uit Vlissingen
VLISSINGEN - Vrijdag om 13.00 uur opent de kermis op het Bellamypark en de Nieuwendijk in Vlissingen. Kermisexploitant Patrick Vermeulen is er al twintig jaar bij en komt altijd met veel plezier naar de Zeeuwse havenstad. "In al die jaren is in Vlissingen nog nooit een onvertogen woord gevallen. Dat maak ik wel eens anders mee", vertelt Patrick. "Zeker met mooi weer hebben wij een vakantiegevoel in Vlissingen."
14 uur geledenVLISSINGEN - De hulpdiensten zijn donderdagmiddag opgeroepen voor een melding van een persoon met verward gedrag bij het asielzoekerscentrum (azc) aan de Oosterhavenweg in Vlissingen.
1 dag geledenVLISSINGEN - Aan de Nicolaes Honighstraat in Vlissingen is woensdagavond een camper uitgebrand.
2 dagen geledenVLISSINGEN - Waterschap Scheldestromen waarschuwt voor blauwalg in stilstaand water in Zeeland. 'Als gevolg van aanhoudende droogte en hoge temperaturen kunnen algen en bacteriën, zoals blauwalg, de waterkwaliteit negatief beïnvloeden', schrijft het waterschap woensdag in een persbericht. 'Omdat de bacterie giftige stoffen kan produceren voor mens en dier, is het advies om contact met dit water te vermijden.'
2 dagen geledenOOST-SOUBURG - Een man is dinsdagmiddag gewond geraakt nadat hij bij een fietspaaltje in de Bermweg in Oost-Souburg ten val was gekomen. De man heeft medische zorg gekregen.
3 dagen geledenVLISSINGEN - Bezoekers van Rescue Zeeland kunnen zich opmaken voor een spectaculaire 13e editie. De iconische CH-47F Chinook-transporthelikopter van de Koninklijke Luchtmacht maakt op donderdag 14 augustus opnieuw zijn opwachting in Vlissingen. 'Tijdens een zinderende demonstratie laat de zware transporthelikopter zien hoe er met een zogenoemde bambi-bucket maar liefst 7.600 liter water wordt gedropt', laat de organisatie van Rescue Zeeland weten. 'Dit wordt een indrukwekkend schouwspel dat in 2018 op Rescue ook al eens te zien was.'
3 dagen geledenOOST-SOUBURG - Alpinist Ricardo Kaljouw (39) uit Oost-Souburg heeft een boek uitgebracht over zijn vulkaanavonturen. 'Een miljoen stappen op lava' gaat over zijn wereldreizen om zeven vulkaantoppen te bedwingen.
4 dagen geleden