Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zwemelfstedentocht Van der Weijden brengt 80.000 euro op

Zwemelfstedentocht Van der Weijden brengt 80.000 euro op

DOKKUM (ANP) - Zwemmer Maarten van der Weijden heeft in Dokkum zo'n 80.000 euro opgehaald met een vier dagen durende langeafstandszwemactie. Het streefbedrag, 35.000 euro, had hij vrijdag, op de eerste dag, al bij elkaar. Het geld is bestemd voor onderzoek naar kanker, waar zijn organisatie zich al jaren hard voor maakt.

De olympisch kampioen begon vrijdag om 07.00 uur in een speciaal voor hem opgebouwd stromingszwembad in het centrum van de Friese plaats, waarin hij elke dag 50 kilometer aflegde. Hij zwom zo uiteindelijk een alternatieve Elfstedentocht van 200 kilometer. "Hij is er goed aan toe en heeft nog energie over", zei zijn woordvoerster maandagavond nadat Van der Weijden het zwembad had verlaten. "Hij is nu op de fiets van Dokkum naar Leeuwarden, dat is immers de officiële finishplaats van de tocht der tochten."

Van der Weijden had ook nog een mededeling voor het publiek. Hij is van plan om in 2023 een elfstedentriatlon te doen: 200 kilometer zwemmen, 200 kilometer fietsen en 200 kilometer wandelen. "Daar is hij al twee jaar voor aan het trainen. Hij wil het doen met zo min mogelijk slaap, liefst binnen zes dagen", aldus de woordvoerster van de Maarten van der Weijden Foundation.

Meer uit Binnenland

Van den Brink roept nog eens 14 weigergemeenten op het matje

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink laat burgemeesters en wethouders van nog eens veertien gemeenten zich melden op het ministerie omdat ze niet genoeg asielopvangplekken regelen. Dit zijn onder meer de gemeenten Bunschoten, Vlaardingen en Vught. Eerder ontbood hij al tien andere gemeenten om dezelfde reden.

2 uur geleden
Chinooks droppen bijna 900.000 liter water op natuurbrand Limburg

OOSTRUM (ANP) - De blushelikopters van Defensie die worden ingezet voor het bestrijden van de natuurbrand bij het Noord-Limburgse Venray hebben maandag en dinsdag in totaal bijna 900.000 liter water gedropt. Dat laat een woordvoerder van de Koninklijke Luchtmacht weten.

5 uur geleden
Natuurbrand in Bergeijk in Noord-Brabant onder controle

BERGEIJK (ANP) - De zeer grote brand die in een bebost gebied bij het Noord-Brabantse Bergeijk woedde, is onder controle. Dat meldt de veiligheidsregio. De brandweer verwacht geen uitbreiding van het vuur meer.

5 uur geleden
Natuurbrand bij Bergeijk in Noord-Brabant

BERGEIJK (ANP) - In een bebost gebied bij Bergeijk in Noord-Brabant woedt een "zeer grote brand", zegt de veiligheidsregio. Er zijn ongeveer veertien brandweervoertuigen ingezet bij het blussen. Die kunnen het terrein goed op omdat er berijdbare paden zijn, volgens een woordvoerder.

7 uur geleden
Gemeente Venray kondigt noodverordening af om natuurbrand

VENRAY (ANP) - De burgemeester van Venray heeft een noodverordening afgekondigd vanwege de grote brand in natuurgebied Boschhuizerbergen. Dit om de veiligheid van inwoners, dieren en hulpverleners te waarborgen en voldoende ruimte te bieden voor de hulpdiensten bij het bestrijden van de brand, staat op de site van de veiligheidsregio.

7 uur geleden
Natuurbrand Limburg breidt zich momenteel niet verder uit

OOSTRUM (ANP) - De natuurbrand die maandag uitbrak in het Limburgse natuurgebied Boschhuizerbergen lijkt zich momenteel niet verder uit te breiden naar een groter gebied, zegt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Limburg-Noord. De brand omvat nog altijd ongeveer 100 hectare, zegt hij, net als dinsdagochtend. De brandweer heeft het vuur nog niet onder controle.

7 uur geleden
Hitteplan vanaf woensdag niet meer van kracht

BILTHOVEN (ANP) - Het Nationaal Hitteplan loopt woensdag om 8.00 uur af, meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). Het was sinds 29 juli actief in Limburg, Noord-Brabant, Gelderland en Overijssel, en sinds 3 augustus in het hele land. Het was de derde keer dit jaar dat het Nationaal Hitteplan werd geactiveerd.

8 uur geleden