Zwembad de Goudvijver moet winteropenstelling vroegtijdig afbreken
SEROOSKERKE - Zwembad de Goudvijver in Serooskerke moet de winteropenstelling vroegtijdig afbreken. De warmtepompen kunnen de benodigde temperatuur niet leveren. Het zwembad zou in de winter van 2022/2023 in de ochtenden worden opgesteld voor baanzwemmen en andere zwemactiviteiten. Met deze winteropenstelling wilde de gemeente Veere inwoners meer mogelijkheden geven om te bewegen.
De winteropenstelling was een proef, die startte op 6 december 2022 en zou duren tot 28 april 2023. Echter bleek na bijna twee weken al dat de warmtepompen en elektrische warmwaterapparaten het continu draaien op hun top niet aan kunnen. Ook de vorst en het ontbreken van de warmte afdekdeken belemmerden de proef. De temperatuur van het water bleef onder de 18 graden, terwijl er werd gestreefd naar 20 graden. Aan lage bezoekersaantallen heeft het in ieder geval niet gelegen. In 8 zwemdagen namen 96 zwemmers een duik in het buitenbad van de Goudvijver.
Mogelijkheden
Wethouder Marcel Steketee: “We vinden het erg jammer dat we de proef voortijdig moeten beëindigen, maar we kunnen niet riskeren dat de warmtepompen uiteindelijk kapot gaan. Als dat gebeurt is het namelijk maar de vraag of het zwembad in het zomerseizoen open kan. We gaan kijken welke mogelijkheden er nog wél zijn.” Met het laatste doelt Steketee op de optie om eerder open te gaan of later dicht te gaan dan gebruikelijk, om zo het (buiten)zwemseizoen te verlengen. Zwembad de Goudvijver is vanaf maandag 19 december gesloten.
Meer uit Middelburg
DOMBURG - Deze winter trekt de bibliotheek, in samenwerking met Cultuurpunt Walcheren, met de cultuurtour door de gemeente Veere. Van november tot en met februari wordt wekelijks een gratis creatieve workshop georganiseerd in één van de dorpen van de gemeente. Het doel: kunst en cultuur laagdrempelig naar de inwoners brengen, ontmoeting stimuleren en bijdragen aan het mentale welzijn van de gemeenschap.
5 uur geledenMIDDELBURG/DOMBURG - In diverse buurtapps en via wijkagenten wordt gewaarschuwd voor een nieuwe oplichterstruc. "Wij zien verschillende berichten voorbij komen op social media dat er in buurtapps gewaarschuwd wordt voor zogenaamde volkstellers die met een smoesje bij mensen proberen binnen te komen. Dit zou op meerdere plekken in Nederland zijn gebeurd," meldt een wijkagent. Ook in buurtapps worden inwoners opgeroepen extra alert te zijn.
8 uur geledenMIDDELBURG - Bij een flat aan de Vrijlandstraat in de Middelburgse wijk Dauwendaele is donderdagavond politie uitgerukt na een melding over een verdachte situatie met mogelijk een wapen.
11 uur geledenMIDDELBURG/DOMBURG - Gedeputeerde Staten van de provincie Zeeland hebben het Stikstofplan 2025 vastgesteld. 'In dit plan staan duidelijke kaders voor natuurherstel en stikstofreductie, met als doel om sámen met ondernemers, agrariërs, natuurorganisaties, gemeenten en andere betrokkenen te werken aan uitvoerbare oplossingen', staat in een persbericht van de provincie.
13 uur geledenMIDDELBURG - Ben je na de film De Wilde Noordzee enthousiast over het duiken geworden, dan ben je welkom voor een introductieduik. Duikvereniging Duikteam Zeeland biedt op de woensdagen 26 november en 17 december gratis introductieduiken aan in het Feel Fit Center Middelburg-Vlissingen.
23 uur geledenVEERE - Namens de gebiedssamenwerking Veerse Meer zijn de eerste tien gastheren en -vrouwen van het Veerse Meer verwelkomd.
1 dag geledenMIDDELBURG - De Vrienden Loterij verlengt de samenwerking met het Zeeuws Museum in Middelburg met vijf jaar. Voor de periode van 2026 tot en met 2030 ontvangt het museum opnieuw een jaarlijkse bijdrage van € 250.000.
1 dag geleden