Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zweedse vakbondsleden weigeren afval Tesla op te halen

Zweedse vakbondsleden weigeren afval Tesla op te halen

STOCKHOLM (ANP/RTR) - Werknemers van de Zweedse transportvakbond gaan meedoen aan de staking tegen Tesla. Zo willen zij medewerkers van Tesla steunen die staken voor een nieuwe cao. De bond meldt dat leden vanaf 24 december geen afval meer ophalen van locaties die de elektrische autofabrikant in Zweden heeft.

Zo'n 130 werknemers op tien locaties van Tesla in Zweden legden eind oktober het werk neer voor een betere cao. Eerder gingen leden van andere vakbonden al staken om hun solidariteit te uiten, zoals elektriciens en postbezorgers. Ook vakbonden in Denemarken en Noorwegen hebben zich aangesloten bij de werkonderbrekingen.

Een actie zoals deze is heel zeldzaam, zegt voorzitter Tommy Wreeth van de Zweedse transportbond in een verklaring. "We doen dit om de Zweedse collectieve arbeidsovereenkomsten en de veiligheid van het Zweedse arbeidsmarktmodel te beschermen. Tesla kan de norm op de Zweedse arbeidsmarkt niet negeren."

De onderhandelingen voor een nieuwe cao voor automonteurs in Zweden verlopen stroef. De autofabrikant weigert om collectief te onderhandelen over lonen en andere voorwaarden. Dit was een eis van vakbonden en sommige pensioenfondsen. De transportvakbond wil de werkonderbreking alleen schrappen als Tesla een collectieve arbeidsovereenkomst met de vakbond van monteurs ondertekent. Tesla-topman Elon Musk zei eerder over de stakingen dat ze "krankzinnig" waren.

Meer uit Financieel

Zalando groeit fors door overname webshop About You

BERLIJN (ANP) - Webwinkelconcern Zalando heeft een sterke groei doorgemaakt in het afgelopen kwartaal, mede door de overname van de Duitse webshop About You. Het bedrijf kondigde donderdag ook een samenwerking aan met de Duitse voetbalbond (DFB).

8 minuten geleden
Barcelona opnieuw populairste vliegbestemming in zomerperiode

DEN HAAG (ANP) - Barcelona was in de zomerperiode net als vorig jaar de populairste bestemming bij Nederlandse vliegtuigpassagiers. Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) telde in juli, augustus en september meer dan een half miljoen passagiers van en naar vliegveld El Prat bij de Spaanse stad. Een jaar eerder ging het om iets minder dan een half miljoen.

1 uur geleden
Ondernemersvertrouwen blijft negatief

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse ondernemers blijven ook in het vierde kwartaal negatief gestemd. In vrijwel alle bedrijfstakken is het vertrouwen negatief, aldus het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) in samenwerking met de Kamer van Koophandel (KVK), het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) en de ondernemersorganisaties MKB-Nederland en VNO-NCW.

1 uur geleden
Beperking vliegverkeer op grote luchthavens VS om shutdown

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het vliegverkeer op veertig grote Amerikaanse luchthavens moet worden beperkt om de shutdown in de Verenigde Staten. De Amerikaanse minister van Transport Sean Duffy heeft de opdracht gegeven het aantal vluchten vanaf vrijdag met 10 procent te verminderen.

8 uur geleden
Zorgen over opgeblazen techwaarderingen ebben weg op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De rust keerde woensdag terug op Amerikaanse aandelenbeurzen, na eerdere onrust en zorgen over opgeblazen waarderingen van technologieaandelen. De graadmeters in New York toonden weer enig herstel na de koersverliezen van dinsdag. Onder meer diverse chipfabrikanten, die het zwaarst werden getroffen door de recente verkoopgolf, zagen hun beurswaarde weer aandikken.

9 uur geleden
Rechters Hooggerechtshof VS uiten twijfels over heffingen Trump

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rechters van het Amerikaanse Hooggerechtshof hebben woensdag twijfels geuit over de wettigheid van de importheffingen van president Donald Trump voor tal van producten. Zowel conservatieve als liberale rechters stelden kritische vragen aan de advocaat die de regering-Trump vertegenwoordigde.

9 uur geleden
Boeing schikt met meerdere nabestaanden crash Ethiopian Airlines

CHICAGO (AFN/AFP) - Boeing heeft nieuwe schikkingen getroffen in de rechtszaken van familieleden van slachtoffers van de Ethiopian Airlines-crash in maart 2019. Dit meldt de hoofdadvocaat van de nabestaanden.

12 uur geleden