Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

DNB ziet 20 procent meer tankbeurten over de grens

DNB ziet 20 procent meer tankbeurten over de grens

AMSTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben in het eerste halfjaar duidelijk vaker getankt bij Duitse en Belgische tankstations. Pomphouders in de grensregio's klaagden al langer over het verlies aan klandizie door de hogere accijns en btw op brandstoffen in Nederland. De Nederlandsche Bank (DNB) heeft nu concrete cijfers over automobilisten die profiteren van de lagere benzineprijzen over de grens. Nederlanders rekenden 20 procent vaker af bij Belgische en Duitse tankstations dan een jaar eerder en gaven daarbij 32 procent meer uit.

Het totale aantal kaartbetalingen van Nederlanders bij tankstations in Duitsland en België liep op tot 25 miljoen. Het afgerekende bedrag kwam uit op 1,5 miljard euro.

De prijzen voor benzine en diesel stegen na het begin van de Iranoorlog tot recordniveaus. Tegelijkertijd waren de prijzen per liter in de buurlanden gemiddeld soms tientallen centen lager dan in Nederland. Daardoor loonde het ook steeds meer om de grens over te steken om goedkoper te tanken.

De stijging was het sterkst in België. Het aantal Nederlandse kaartbetalingen nam daar met een derde toe tot 11,3 miljoen, voor een totaalbedrag van 593,6 miljoen euro. In Duitsland steeg het aantal betalingen met 11 procent tot 14,2 miljoen. Daar werd bij tankstations voor 872,4 miljoen euro afgerekend.

DNB signaleert ook dat Nederlanders de afgelopen vier jaar steeds vaker in Duitsland boodschappen doen. Het aantal Nederlandse kaartbetalingen in Duitse supermarkten bedroeg in de eerste jaarhelft 14,2 miljoen, ruim het dubbele in vergelijking met de eerste helft van 2022.

Noot voor de redactie, niet voor publicatie:

Ga voor een interactieve graphic naar https://platform.localfocus.nl/t/?030a73f. Deze is te gebruiken voor klanten van de graphicsdienst van het ANP.

Meer uit Binnenland

Israël trekt status Nederlandse diplomaten in om importverbod

RAMALLAH (ANP) - Israël heeft de diplomatieke status van Nederlandse ambassademedewerkers in Ramallah ingetrokken. Om hoeveel mensen het gaat, wat hun functies zijn en wat voor gevolgen deze stap heeft, is nog niet bekend.

10 uur geleden
Marineschip Evertsen vertrokken, kan naar Straat van Hormuz

DEN HELDER (ANP) - Vanuit Den Helder is het marineschip Zr.Ms. Evertsen zondagmiddag voor ruim drie maanden vertrokken naar het Midden-Oosten. Het luchtverdedigings- en commandofregat vaart de komende weken richting de Middellandse Zee en kan worden ingezet in de Straat van Hormuz, meldt Defensie.

10 uur geleden
Jetten wil optimisme uitstralen op congres, toespraak onderbroken

AMSTERDAM (ANP) - Premier Rob Jetten probeerde tijdens zijn toespraak op het D66-congres voornamelijk optimisme uit te stralen. Kort na het begin van zijn speech werd Jetten onderbroken door vijf pro-Palestinademonstranten. Hij werd kort van het podium gehaald, maar bleef er laconiek onder.

14 uur geleden
Familie neergeschoten man NDSM-kade: dit had nooit mogen gebeuren

AMSTERDAM (ANP) - "Dit had nooit mogen gebeuren", zegt de familie van de omgekomen man die op de NDSM-kade is neergeschoten. "Wat een mooie, zonnige en gezellige vrijdagmiddag voor ons was, is geëindigd in een drama. Ineens moeten we in de verleden tijd praten over mijn lieve man, vader en supertrotse opa", schrijft de familie van de 61-jarige man in een reactie die Namens de Familie heeft uitgestuurd.

15 uur geleden
Jetten van podium gehaald tijdens toespraak D66-congres

AMSTERDAM (ANP) - Premier Rob Jetten is tijdens het D66-congres door de beveiliging van het podium gehaald nadat zijn toespraak werd verstoord door pro-Palestijnse demonstranten. Hij probeerde eerst nog verder te gaan en het ludiek op te lossen, maar toen verstoorden ze de toespraak met hard geluid.

15 uur geleden
Waterpeil Rijn op laagste punt ooit gemeten door droogte

LOBITH (ANP) - Het waterpeil van de Rijn heeft door de droogte een nieuw dieptepunt bereikt. Bij Lobith, waar de rivier Nederland binnenstroomt, werd zondag rond het middaguur een peil van 6,10 meter gemeten, laten de meetuitslagen van Rijkswaterstaat zien. Zo laag stond het water nog nooit sinds de waterstanden er worden gemeten. Dat gebeurt sinds 1866.

15 uur geleden
Duizenden bij protestactie 'Stop de oorlogskoorts' in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Het Nationaal Vredesprotest 'Stop de Oorlogskoorts' heeft duizenden mensen naar De Dam in Amsterdam getrokken. Zo'n 3000 aanwezigen scharen zich achter de organisatie die "ziet dat de regering zich voorbereidt op oorlog waar de Nederlander de prijs voor betaalt".

15 uur geleden