Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zweden verhoogt defensiebudget en stevent af op nieuwe NAVO-norm

Zweden verhoogt defensiebudget en stevent af op nieuwe NAVO-norm

STOCKHOLM (ANP) - Zweden steekt zoveel extra geld in defensie dat het binnen vijf jaar uitkomt in de buurt van de verwachte nieuwe NAVO-afspraken. De verhoging is ingegeven door de dreiging van Rusland én de onzekerheid over de Amerikaanse bescherming van Europa, zei premier Ulf Kristersson woensdag.

Het Zweedse defensiebudget is al ruimschoots hoger dan de binnen de NAVO afgesproken 2 procent van de economie. Maar het land wil van de huidige 2,4 procent in 2030 3,5 procent maken. De NAVO-landen onderhandelen op dit moment over een hogere norm, die op de top in Den Haag zijn beslag zou moeten krijgen. NAVO-topman Mark Rutte herhaalt steevast dat het aanzienlijk meer dan 3 procent moet worden.

Zweden is het nieuwste lid van de NAVO. Het Scandinavische land wilde altijd buiten militaire allianties blijven, maar bedacht zich na de Russische inval in Oekraïne.

Meer uit Buitenland

Rechter: groep uitgezette Venezolanen moet terugkeren naar VS

WASHINGTON (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft geoordeeld dat de regering van president Donald Trump moet zorgen voor de terugkeer van ongeveer 137 uitgezette Venezolanen. De vermeende bendeleden werden in maart naar de beruchte CECOT-gevangenis in El Salvador gestuurd.

38 minuten geleden
Regering-Trump stelt onderzoek in naar Brown na schietpartij

WASHINGTON (ANP) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump heeft een onderzoek aangekondigd naar Brown University na de dodelijke schietpartij eerder deze maand. Het ministerie van Onderwijs gaat onderzoeken of Brown de Clery Act heeft overtreden. De wet uit 1990 verplicht hogescholen en universiteiten die federale financiering ontvangen om bepaalde veiligheids- en beveiligingsprocedures na te leven.

2 uur geleden
Trump wil ingenomen olie voor kust Venezuela verkopen of houden

PALM BEACH (ANP) - "Misschien verkopen we het, misschien houden we het," zei de Amerikaanse president Donald Trump maandag over de olie die de VS recent hebben ingenomen voor de kust van Venezuela. Mogelijk kan de olie worden gebruikt om de strategische reserves van de VS aan te vullen, aldus Trump.

4 uur geleden
Trump kondigt productie van nieuwe slagschepen aan

MAR-A-LAGO (ANP) - De Verenigde Staten gaan zeker twee nieuwe slagschepen bouwen. Dat kondigde de Amerikaanse president Donald Trump maandag aan bij een persconferentie in Mar-a-Lago met defensieminister Pete Hegseth. Uiteindelijk moeten er tussen de 20 en 25 nieuwe schepen worden gebouwd, zei Trump.

5 uur geleden
Trump: de Verenigde Staten moeten Groenland hebben

PALM BEACH (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft maandag gezegd dat de Verenigde Staten Groenland "moeten hebben". Niet vanwege kritieke mineralen, maar om redenen van nationale veiligheid, aldus Trump.

5 uur geleden
Geweld laait op in Syrië: meerdere doden in noordwesten

ALEPPO (ANP/AFP/DPA) - Zeker drie mensen zijn om het leven gekomen door nieuw geweld in Syrië. Troepen van de nieuwe regering raakten in conflict met strijders van de door Koerden aangestuurde SDF-militie. Beide partijen hebben hun troepen opdracht gegeven de strijd te staken.

6 uur geleden
Venezuela krijgt 'volledige steun' Rusland in conflict met VS

CARACAS/MOSKOU (ANP/AFP) - Venezuela geniet Ruslands "volledige steun" in het oplopende conflict met de Verenigde Staten. Dat melden zowel Moskou als de regering van het Zuid-Amerikaanse land, nadat hun buitenlandministers elkaar eerder op de dag telefonisch hadden gesproken.

11 uur geleden