Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zweden gaat met herstelde Ibrahimovic voor WK-ticket

Zweden gaat met herstelde Ibrahimovic voor WK-ticket

STOCKHOLM (ANP) - Zlatan Ibrahimovic behoort tot de selectie van Zweden voor het slot van de WK-kwalificatie. De 40-jarige spits van AC Milan moest zich een maand geleden vanwege achillespeesklachten afmelden voor de interlands tegen Kosovo en Griekenland. Bondscoach Janne Andersson had hem toen na slechts één invalbeurt bij Milan al weer opgeroepen.

Ibrahimovic miste het EK van afgelopen zomer vanwege een knieblessure en zijn rentree bij Milan bleek ook van korte duur. Ruim twee weken geleden keerde Ibrahimovic opnieuw terug op het veld. Dit keer bleef hij wel fit. De oud-Ajacied tekende dit seizoen in vijf competitiewedstrijden, waarvan twee als basiskracht, al weer voor drie doelpunten.

Zweden gaat met 15 punten uit zes wedstrijden aan kop in groep B. De ploeg van Andersson heeft 2 punten meer dan Spanje. Zweden sluit de kwalificatie voor het WK van volgend jaar in Qatar af met uitwedstrijden tegen Georgië en Spanje, op 11 en 14 november.

Ervaring

"Ik heb goede hoop dat Zlatan kan meedoen en een bijdrage kan leveren", zei Andersson bij de presentatie van zijn selectie. "We hebben veel contact gehad en hij staat te popelen om aan te sluiten bij de nationale ploeg. Het is voor ons als team natuurlijk fijn om in zo'n cruciale situatie te kunnen beschikken over zo'n goede speler met zoveel ervaring."

Ibrahimovic maakte 62 doelpunten in 118 interlands. Aanvaller Jesper Karlsson van AZ behoort ook tot de selectie van 26 spelers.

Meer uit Voetbal

Voetballers moeten 72 uur rust krijgen tussen wedstrijden

NEW YORK (ANP) - Voetballers moeten minimaal 72 uur rust krijgen tussen twee wedstrijden. Dat hebben de FIFA en de internationale spelersvakbonden besproken tijdens een bijeenkomst in New York in aanloop naar de eindstrijd van het WK voor clubs tussen Paris Saint-Germain en Chelsea. Het is nog geen regel, maar een voornemen.

1 uur geleden
Duitsland kijkt vooruit na nederlaag op EK voetbal tegen Zweden

ZÜRICH (ANP/DPA) - De 4-1-nederlaag tegen Zweden is hard aangekomen bij de Duitse ploeg. Niet eerder leed Duitsland op een EK voetbal voor vrouwen zo'n forse nederlaag als zaterdagavond in Zürich. Duitsland eindigde als tweede in groep C achter Zweden. "We gingen deze wedstrijd in met de ambitie om als eerste in de groep te eindigen", verzuchtte bondscoach Christian Wück in Zwitserland tegen persbureau DPA.

3 uur geleden
Messi maakt voor vijfde keer op rij twee doelpunten voor Miami

MIAMI (ANP) - Lionel Messi heeft een nieuw record in handen. De 38-jarige spelmaker is de eerste voetballer in de Amerikaanse Major League Soccer (MLS) die in vijf opeenvolgende wedstrijden twee keer wist te scoren. Dat deed Messi in de thuiswedstrijd van zijn club Inter Miami tegen Nashville SC. Messi's eigen record staat nog scherper. Hij zette bij FC Barcelona in 2012 een serie van zes duels met twee treffers neer.

4 uur geleden
Trump bezoekt finale WK voetbal voor clubs

EAST RUTHERFORD (ANP/AFP) - Donald Trump maakt zondag zijn opwachting bij de finale van het WK voetbal voor clubs tussen het Franse Paris Saint-Germain en het Engelse Chelsea. De Amerikaanse president ziet de eindstrijd als een test voor de WK-finale voor landenteams die in de zomer van 2026 in hetzelfde MetLife Stadium wordt gespeeld.

5 uur geleden
Zweedse voetbalsters groepswinnaar op EK na zege op Duitsland

ZÜRICH (ANP) - De Zweedse voetbalsters hebben na drie zeges als groepswinnaar de kwartfinales van het EK in Zwitserland bereikt. In Zürich won de ploeg van bondscoach Peter Gerhardsson met 4-1 van Duitsland, dat na twee zeges ook al zeker was van de laatste acht.

15 uur geleden
'Boze en beledigde' Oranjevrouwen maken het Jonker makkelijker

BASEL (ANP) - Met name de oudere speelsters van het Nederlands elftal waren "geweldig boos en beledigd" over het spel tijdens de pijnlijke 4-0-nederlaag tegen Engeland. "Deze generatie wil dat niet en accepteert dat niet. Dat maakt het voor mij makkelijker", zei bondscoach Andries Jonker tijdens zijn persconferentie.

18 uur geleden
Jonker past tactiek niet aan voor zware opgave tegen Frankrijk

BASEL (ANP) - Bondscoach Andries Jonker past de tactiek van de Oranjevrouwen niet drastisch aan voor het cruciale EK-duel met Frankrijk. "Dit is niet het moment voor een uitgebreide evaluatie of heroverweging. We moeten na vier dagen opnieuw tegen een toptegenstander waar het maximale wordt gevraagd. Dat hebben we tegen Engeland (4-0-verlies) niet kunnen brengen, maar dat wordt nu wel gevraagd", zei Jonker een dag voor de wedstrijd in Basel tijdens zijn persconferentie.

18 uur geleden