Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zware opgave voor volleyballers bij kwalificatietoernooi Spelen

Zware opgave voor volleyballers bij kwalificatietoernooi Spelen

XI'AN (ANP) - De Nederlandse volleyballers staan voor de zware opgave om tijdens het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in China een ticket voor Parijs te veroveren. De ploeg van bondscoach Roberto Piazza begint zaterdag met een wedstrijd tegen Canada.

In het Chinese Xi'an spelen de volleyballers in een tijdsbestek van negen dagen (30 september tot en met 8 oktober) zeven wedstrijden. In een poule met onder meer de toplanden Polen (Europees kampioen en nummer één van de wereldranglijst) en Argentinië (zesde van de wereld) moet Nederland (tiende) bij de bovenste twee eindigen om zich te verzekeren van de Olympische Spelen volgend jaar. Andere landen die de Nederlandse mannen treffen zijn Mexico, België, Bulgarije en China.

Na een drukke zomerperiode, met de Volleyball Nations League en het EK, kijkt routinier Maarten van Garderen (33) uit naar het OKT. "Fysiek en mentaal is het een heel lange zomer geweest", vertelt Van Garderen telefonisch vanuit China. "Maar dit is het toernooi waar het allemaal om draait. Het is een jongensdroom om de Olympische Spelen te halen en dat zorgt voor extra energie en motivatie."

Stunt

Na de verdienstelijke vijfde plek op het EK eerder deze maand in Italië zijn de volleyballers met veel geloof en vertrouwen naar China afgereisd. Op het EK verloor Nederland na een thriller in de kwartfinale van regerend wereldkampioen en gastland Italië. "We waren dicht bij een stunt", blikt de 2.00 meter lange Van Garderen terug. "Na het 3-2 verlies hadden we echt een zuur gevoel. We hebben de afgelopen tijd een mooie groei doorgemaakt. We hebben een veel hoger en constanter basisniveau."

Op het OKT moet de ploeg van de Italiaanse coach Piazza minimaal één keer stunten tegen Polen of Argentinië om überhaupt kans te maken op een top 2-notering. "We spelen alleen maar topwedstrijden", benadrukt Van Garderen. "Ook Bulgarije, België en Canada zijn moeilijke tegenstanders."

Volle bak

Diverse dertigers uit de huidige selectie zijn bezig aan hun laatste olympische cyclus, ook de 33-jarige Van Garderen. "We hebben vorig jaar tegen elkaar gezegd: we gaan er twee zomers volle bak voor. We geloven echt dat we de Olympische Spelen kunnen halen."

Mochten de Nederlandse volleyballers er in China niet in slagen een olympisch ticket te bemachtigen, dan biedt de stand op de wereldranglijst volgend jaar mogelijk een uitkomst. Na de Volleybal Nations League in juni 2024 wordt de balans opgemaakt. Naar verwachting zal een plek in de top 10 van de wereld voldoende zijn voor plaatsing voor Parijs.

Meer uit Sport

Sinner begint jacht op titel in Parijs met soepele zege

PARIJS (ANP) - Jannik Sinner is zijn jacht op de nog ontbrekende grandslamtitel in Parijs begonnen met een soepele zege op de Fransman Clément Tabur. De Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst was na minder dan twee uur in drie sets klaar: 6-1 6-3 6-4.

17 minuten geleden
Schuurs in Parijs naar tweede ronde vrouwendubbelspel

PARIJS (ANP) - Tennisster Demi Schuurs heeft op Roland Garros de tweede ronde bereikt in het vrouwendubbelspel. Met haar Australische dubbelpartner Ellen Perez won de 32-jarige Nederlandse op het gravel in Parijs in twee sets van de Britse Katie Boulter en de Kazachse Joelia Poetintseva: 6-1 7-6 (5).

1 uur geleden
Vingegaard boekt vierde etappezege in Giro d'Italia

CARÌ (ANP) - Jonas Vingegaard heeft zijn vierde ritzege geboekt in de Giro d'Italia. De Deense rozetruidrager was bergop ook de beste in de zestiende etappe van Bellinzona naar Carì over 113 kilometer. Achter de 29-jarige kopman van Visma-Lease a Bike werd de Oostenrijker Felix Gall op 1.09 minuut tweede voor Jai Hindley uit Australië. Thymen Arensman eindigde vlak erachter als vierde.

5 uur geleden
Sabalenka bereikt probleemloos tweede ronde op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka is goed begonnen aan Roland Garros, het grandslamtoernooi dat de Belarussische nummer 1 van de wereld nog nooit wist te winnen. In de eerste ronde was ze in twee sets te sterk voor de Spaanse Jéssica Bouzas Maneiro, de nummer 50 op de wereldranglijst: 6-4 6-2.

9 uur geleden
New York Knicks voor het eerst sinds 1999 naar NBA-finale

CLEVELAND (ANP) - De basketballers van New York Knicks hebben zich voor het eerst sinds 1999 geplaatst voor de finale van de NBA. De ploeg van trainer Mike Brown won in de eindstrijd van de Eastern Conference ook het vierde duel van Cleveland Cavaliers (93-130). In de strijd om de titel is regerend kampioen Oklahoma City Thunder of San Antonio Spurs de tegenstander. De finale van de Western Conference kent na vier wedstrijden een 2-2-tussenstand.

14 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp uitgeschakeld op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er niet in geslaagd de tweede ronde van Roland Garros te bereiken. De nummer 55 van de wereldranglijst ging in vier sets met 3-6 4-6 7-6 (7) 4-6 onderuit tegen de Argentijn Francisco Cerúndolo.

1 dag geleden
Hockeyers Rotterdam voor tweede keer in historie landskampioen

ROTTERDAM (ANP) - De hockeyers van Rotterdam zijn voor de tweede keer in het bestaan van de club landskampioen geworden. De ploeg van trainer Erik van Driel speelde in het eigen stadion in het tweede duel met 2-2 gelijk tegen titelverdediger Amsterdam. Dat was voldoende na de 3-2-zege van de Rotterdammers in het eerste duel.

1 dag geleden