Zware opgave voor volleyballers bij kwalificatietoernooi Spelen
XI'AN (ANP) - De Nederlandse volleyballers staan voor de zware opgave om tijdens het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in China een ticket voor Parijs te veroveren. De ploeg van bondscoach Roberto Piazza begint zaterdag met een wedstrijd tegen Canada.
In het Chinese Xi'an spelen de volleyballers in een tijdsbestek van negen dagen (30 september tot en met 8 oktober) zeven wedstrijden. In een poule met onder meer de toplanden Polen (Europees kampioen en nummer één van de wereldranglijst) en Argentinië (zesde van de wereld) moet Nederland (tiende) bij de bovenste twee eindigen om zich te verzekeren van de Olympische Spelen volgend jaar. Andere landen die de Nederlandse mannen treffen zijn Mexico, België, Bulgarije en China.
Na een drukke zomerperiode, met de Volleyball Nations League en het EK, kijkt routinier Maarten van Garderen (33) uit naar het OKT. "Fysiek en mentaal is het een heel lange zomer geweest", vertelt Van Garderen telefonisch vanuit China. "Maar dit is het toernooi waar het allemaal om draait. Het is een jongensdroom om de Olympische Spelen te halen en dat zorgt voor extra energie en motivatie."
Stunt
Na de verdienstelijke vijfde plek op het EK eerder deze maand in Italië zijn de volleyballers met veel geloof en vertrouwen naar China afgereisd. Op het EK verloor Nederland na een thriller in de kwartfinale van regerend wereldkampioen en gastland Italië. "We waren dicht bij een stunt", blikt de 2.00 meter lange Van Garderen terug. "Na het 3-2 verlies hadden we echt een zuur gevoel. We hebben de afgelopen tijd een mooie groei doorgemaakt. We hebben een veel hoger en constanter basisniveau."
Op het OKT moet de ploeg van de Italiaanse coach Piazza minimaal één keer stunten tegen Polen of Argentinië om überhaupt kans te maken op een top 2-notering. "We spelen alleen maar topwedstrijden", benadrukt Van Garderen. "Ook Bulgarije, België en Canada zijn moeilijke tegenstanders."
Volle bak
Diverse dertigers uit de huidige selectie zijn bezig aan hun laatste olympische cyclus, ook de 33-jarige Van Garderen. "We hebben vorig jaar tegen elkaar gezegd: we gaan er twee zomers volle bak voor. We geloven echt dat we de Olympische Spelen kunnen halen."
Mochten de Nederlandse volleyballers er in China niet in slagen een olympisch ticket te bemachtigen, dan biedt de stand op de wereldranglijst volgend jaar mogelijk een uitkomst. Na de Volleybal Nations League in juni 2024 wordt de balans opgemaakt. Naar verwachting zal een plek in de top 10 van de wereld voldoende zijn voor plaatsing voor Parijs.
Meer uit Sport
BASAURI (ANP) - Axel Laurance heeft de derde etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers versloeg Igor Arrieta in een sprintduel, nadat het tweetal was overgebleven uit een kopgroep van dertien renners. Jardi van der Lee was de beste Nederlander op plek 11.
5 uur geledenOEIRAS (ANP) - Nederland heeft op de Billie Jean King Cup een 2-1-nederlaag geleden tegen Hongarije. In het dubbelspel verloren Suzan Lamens en Anouk Koevermans in twee sets van het Hongaarse duo Anna Bondar en Adrienn Nagy (6-4 6-4).
6 uur geledenSCHOTEN (ANP) - Charlotte Kool heeft de Scheldeprijs gewonnen. In het Belgische Schoten sprintte de Nederlandse wielrenster van Fenix-Deceuninck naar de zege voor haar landgenoot Nienke Veenhoven en de Italiaanse Elisa Balsamo. De afgelopen drie jaar werd Kool telkens tweede in de Scheldeprijs, een keer achter Balsamo en twee keer achter Lorena Wiebes.
7 uur geledenMONACO (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev is na zijn eerste partij op het tennistoernooi de Monte Carlo Masters uitgeschakeld. In de tweede ronde verloor de mondiale nummer 10 kansloos van de Italiaan Matteo Berrettini, nummer 90 op de wereldranglijst. In nog geen uur was de wedstrijd voorbij: 6-0 6-0.
9 uur geledenHONG KONG (ANP/RTR) - De Chinese zwembond start een onderzoek naar cyberpesten aan het adres van drievoudig olympisch schoonspringkampioene Hongchan Quan (19). Quan heeft aangifte gedaan bij de politie.
10 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland gaat 116 sporters die dit jaar niet konden deelnemen aan de Winterspelen van Milaan-Cortina een geldbedrag geven. De hoogte ervan werd niet bekendgemaakt.
12 uur geledenMENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
1 dag geleden