Zware opgave voor volleyballers bij kwalificatietoernooi Spelen
XI'AN (ANP) - De Nederlandse volleyballers staan voor de zware opgave om tijdens het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in China een ticket voor Parijs te veroveren. De ploeg van bondscoach Roberto Piazza begint zaterdag met een wedstrijd tegen Canada.
In het Chinese Xi'an spelen de volleyballers in een tijdsbestek van negen dagen (30 september tot en met 8 oktober) zeven wedstrijden. In een poule met onder meer de toplanden Polen (Europees kampioen en nummer één van de wereldranglijst) en Argentinië (zesde van de wereld) moet Nederland (tiende) bij de bovenste twee eindigen om zich te verzekeren van de Olympische Spelen volgend jaar. Andere landen die de Nederlandse mannen treffen zijn Mexico, België, Bulgarije en China.
Na een drukke zomerperiode, met de Volleyball Nations League en het EK, kijkt routinier Maarten van Garderen (33) uit naar het OKT. "Fysiek en mentaal is het een heel lange zomer geweest", vertelt Van Garderen telefonisch vanuit China. "Maar dit is het toernooi waar het allemaal om draait. Het is een jongensdroom om de Olympische Spelen te halen en dat zorgt voor extra energie en motivatie."
Stunt
Na de verdienstelijke vijfde plek op het EK eerder deze maand in Italië zijn de volleyballers met veel geloof en vertrouwen naar China afgereisd. Op het EK verloor Nederland na een thriller in de kwartfinale van regerend wereldkampioen en gastland Italië. "We waren dicht bij een stunt", blikt de 2.00 meter lange Van Garderen terug. "Na het 3-2 verlies hadden we echt een zuur gevoel. We hebben de afgelopen tijd een mooie groei doorgemaakt. We hebben een veel hoger en constanter basisniveau."
Op het OKT moet de ploeg van de Italiaanse coach Piazza minimaal één keer stunten tegen Polen of Argentinië om überhaupt kans te maken op een top 2-notering. "We spelen alleen maar topwedstrijden", benadrukt Van Garderen. "Ook Bulgarije, België en Canada zijn moeilijke tegenstanders."
Volle bak
Diverse dertigers uit de huidige selectie zijn bezig aan hun laatste olympische cyclus, ook de 33-jarige Van Garderen. "We hebben vorig jaar tegen elkaar gezegd: we gaan er twee zomers volle bak voor. We geloven echt dat we de Olympische Spelen kunnen halen."
Mochten de Nederlandse volleyballers er in China niet in slagen een olympisch ticket te bemachtigen, dan biedt de stand op de wereldranglijst volgend jaar mogelijk een uitkomst. Na de Volleybal Nations League in juni 2024 wordt de balans opgemaakt. Naar verwachting zal een plek in de top 10 van de wereld voldoende zijn voor plaatsing voor Parijs.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - De halve finale tussen tennissers Jannik Sinner en Daniil Medvedev bij het masterstoernooi van Rome is vrijdag stilgelegd en wordt zaterdag afgemaakt. Bij een stand van 6-2 5-7 4-2 in het voordeel van Sinner begon het te regenen. Omdat het slechte weer aanhield, besloot de scheidsrechter rond 23.00 uur om het restant te verplaatsen naar de volgende dag.
5 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Casper Ruud (27) heeft zich als eerste verzekerd van een finaleplaats bij het tennistoernooi van Rome. De Noorse nummer 25 van de wereld gunde de Italiaan Luciano Darderi (24) voor eigen publiek slechts twee games: 6-1 6-1.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP/BELGA) - De Belgische voormalige wielerkampioene Jilke Michielsen is op 19-jarige leeftijd overleden aan de gevolgen van botkanker. Dat werd vrijdag bekendgemaakt op haar Instagramaccount, waar ze de afgelopen tijd verschillende updates plaatste over haar gezondheid.
9 uur geledenBLOCKHAUS (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn favorietenrol in de Ronde van Italië waargemaakt. De Deen van Visma - Lease a Bike sloeg zijn slag in de zevende etappe, waar het in het slot de beurt was aan de klassementsrenners. Vingegaard was de sterkste op de zware beklimming van Blockhaus, waar hij na een rit van 244 kilometer die in Formia begon solo aankwam.
11 uur geledenZARAUTZ (ANP/BELGA) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft voor het derde jaar op rij de openingsetappe van de Itzulia Women (Ronde van Baskenland) op haar naam geschreven. De 25-jarige Nederlandse van SD Worx-Protime was na een sprint de sterkste van een groepje van vijf, onder wie landgenote Yara Kastelijn (Fenix-Premier Tech) en Riejanne Markus (Lidl-Trek).
13 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Het team van Max Verstappen start bij de 24 uur van de Nürburgring zaterdag als vierde. De Spanjaard Daniel Juncadella kwam in de Mercedes-AMG GT3 in de derde kwalificatiesessie op het circuit in de Duitse Eifel tot een tijd van 8.12,005. Daarmee was hij 0,882 seconde langzamer dan de Lamborghini van de Duitser Luca Engstler, die poleposition veroverde.
14 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft bij de 24 uur van de Nürburgring de derde tijd neergezet in de tweede kwalificatie. Verstappen was in de Mercedes-AMG GT3 bijna een seconde langzamer dan de Lamborghini van de Brit Nicholas Yelloly. Met de zesde plaats heeft hij een plek verzekerd voor de derde kwalificatie later vrijdag, waarin wordt gestreden om de poleposition.
16 uur geleden