Zware cycloon Yaas aan land in India
CALCUTTA (ANP/AFP) - De cycloon Yaas is woensdagochtend om 09.00 uur (lokale tijd) aan land gekomen in de Indiase staat Odisha, meldt het lokale weerbureau. India heeft uit voorzorg sinds zondag bijna twee miljoen mensen geëvacueerd.
"De zeer zware cycloon Yaas bevindt zich ongeveer 50 kilometer ten zuidzuidoosten van Balasore", meldt de meteorologische dienst op Twitter. De oostelijke staten West-Bengalen en Odisha krijgen woensdag naar verwachting te maken met windstoten tot mogelijk 165 kilometer per uur.
De geëvacueerde mensen worden opgevangen in onder meer scholen en overheidsgebouwen. De massa-evacuaties verstoren de pogingen van de autoriteiten om de verdere verspreiding van het coronavirus tegen te gaan. Hoewel het aantal besmettingen in India afneemt, is de druk op de zorg nog steeds enorm.
Yaas is de tweede cycloon in korte tijd in India. Een week geleden vielen aan de westkust zeker 155 doden door cycloon Tauktae.
Meer uit Buitenland
WARSCHAU (ANP/DPA) - Polen is naar eigen zeggen maar deels gebonden aan het Europese asiel- en migratiepact dat vrijdag in werking is getreden. Het land zal geen extra asielzoekers accepteren en zal het pact ook maar gedeeltelijk uitvoeren. Het ministerie van Binnenlandse Zaken beklemtoonde dat het migratiepact is "aangepast aan de Poolse omstandigheden". Het land is "vrijgesteld van de herverdeling van migranten binnen de Europese Unie en de daarbij horende onkosten".
14 minuten geledenANHOLT (ANP/DPA) - De in Duitsland gestrande bultrug Timmy heeft na een omstreden reddingsactie vermoedelijk slechts enkele dagen geleefd. Dat melden de Duitse autoriteiten nadat informatie was onderzocht uit de zender die het dier bij zich droeg.
2 uur geledenHAMBURG (ANP/RTR/DPA) - De luchthaven van Hamburg waarschuwt reizigers voor hinder nadat een veiligheidsincident tot een ontruiming had geleid. Een woordvoerder voorspelt flinke vertragingen en annuleringen.
2 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse kunstenaar David Hockney is op 88-jarige leeftijd overleden. Dat meldt persbureau AFP, dat zich baseert op informatie van de agent van de artiest.
3 uur geledenHAMBURG (ANP) - De luchthaven van de Duitse stad Hamburg wordt ontruimd vanwege een veiligheidsincident. Dat meldt regionale omroep NDR. Onduidelijk is nog wat er precies aan de hand is.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het aantal illegale grensoverschrijdingen naar de Europese Unie is in de eerste vijf maanden van 2026 met 40 procent gedaald vergeleken met dezelfde periode in 2025. Dat meldt de Europese grensbewakingsdienst Frontex vrijdag op basis van voorlopige gegevens. De dienst registreerde bijna 39.000 overtochten.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Meer dan vijftig Iraanse militaire locaties zijn getroffen door Amerikaanse of Israëlische aanvallen sinds het begin van de oorlog. Dat meldt de BBC, die satellietbeelden liet onderzoeken. Daarop is schade te zien aan luchtmachtbases en installaties van de marine en de Revolutionaire Garde, de gewapende steunpilaar van het islamitische regime.
4 uur geleden