Zware celstraffen in grootste drugsproces in België ooit
BRUSSEL (ANP) - De rechtbank in Brussel heeft in het grootste drugsproces dat ooit in België is gehouden verschillende criminelen veroordeeld tot gevangenisstraffen van zeven tot zeventien jaar.
In het megaproces staan alles bij elkaar 124 Belgen, Albanezen, Colombianen, Algerijnen en Fransen terecht.
Het kopstuk van de bende krijgt zeventien jaar. Een ex-politieman is veroordeeld tot een gevangenisstraf van vijf jaar, waarvan een deel voorwaardelijk omdat hij gevoelige informatie uit politiedatabanken had gedeeld met een aantal bendeleden.
Berichtenapp Sky ECC
De zaak gaat om de invoer van drugs uit Colombia en Marokko, maar veel verdachten zijn aangeklaagd voor bijkomende zaken als afpersing en bedreiging. De drugscriminelen liepen tegen de lamp toen in oktober 2021 de Belgische politie binnenviel op 114 plaatsen in België. De politie was het drugsnetwerk op het spoor gekomen via een onderzoek naar het gebruik van Sky ECC, het geheime telefonienetwerk dat Belgische politiediensten eerder dat jaar hadden gekraakt.
De criminelen waren niet één grote drugsbende, maar stonden als kleinere bendes in contact met elkaar via Sky ECC.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas verwerpt het idee om de voormalige Duitse bondskanselier Gerhard Schröder namens de EU tussen Rusland en Oekraïne te laten onderhandelen over vrede. Dat opperde de Russische president Vladimir Poetin dit weekend.
51 minuten geledenGAZA-STAD (ANP) - Het Rode Kruis waarschuwt dat de gezondheidszorg in Gaza "onder de radar steeds verder afbrokkelt". De Palestijnse Rode Halve Maan kampt met een structureel tekort aan medicatie, medische apparatuur, voedsel en tenten. Volgens cijfers van de organisatie zijn nog 20 van de 240 medische posten en klinieken in de Gazastrook deels operationeel en van de 33 ziekenhuizen zijn er nog vijf die functioneren.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu hoopt op termijn zonder Amerikaanse militaire steun te kunnen. Dat zei hij in de nacht van zondag op maandag in een interview met CBS News. In het tv-programma 60 Minutes zei Netanyahu dat Israël jaarlijks zo'n 3,8 miljard dollar aan Amerikaanse militaire steun krijgt en dat het zijns inziens "absoluut" het juiste moment is om daar verandering in te brengen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een Amerikaan die geëvacueerd is van het cruiseschip de m/v Hondius en onderweg is naar de VS test "mild positief" op het hantavirus, meldt het Amerikaanse ministerie van Volksgezondheid in de nacht van zondag op maandag in een verklaring. Het ministerie treedt niet in details over wat deze "milde" positieve test inhoudt.
4 uur geledenBANGKOK (ANP/AFP/RTR) - De Thaise oud-premier Thaksin Shinawatra is maandag vervroegd vrijgelaten uit de gevangenis, melden verslaggevers buiten het gebouw. Shinawatra werd in september 2025 veroordeeld tot een jaar cel voor corruptie en machtsmisbruik tijdens zijn tijd als premier van 2001 tot 2006.
6 uur geledenTAN TAN (ANP/AFP/RTR) - Voor de kust van Marokko is dit weekend het lichaam gevonden van een van de twee Amerikaanse militairen die daar ruim een week geleden vermist raakten tijdens een militaire oefening. Reddingswerkers troffen het lichaam in zee bij Tan Tan in het zuiden van Marokko zaterdagochtend aan, vlak bij de plek waar het 27-jarige slachtoffer vermist raakte, meldden het Marokkaanse en Amerikaanse leger.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Twintig Britse passagiers van de m/v Hondius zijn zondagavond vanuit Tenerife teruggekeerd in Groot-Brittannië. De repatriëringsvlucht landde in Manchester, waarna de passagiers zijn overgebracht naar het ziekenhuis Arrowe Park even buiten Liverpool, meldt Sky News. Die medische faciliteit werd begin 2020 ook gebruikt om besmette coronapassagiers vanuit China te behandelen.
8 uur geleden