
Zware celstraffen in grootste drugsproces in België ooit
BRUSSEL (ANP) - De rechtbank in Brussel heeft in het grootste drugsproces dat ooit in België is gehouden verschillende criminelen veroordeeld tot gevangenisstraffen van zeven tot zeventien jaar.
In het megaproces staan alles bij elkaar 124 Belgen, Albanezen, Colombianen, Algerijnen en Fransen terecht.
Het kopstuk van de bende krijgt zeventien jaar. Een ex-politieman is veroordeeld tot een gevangenisstraf van vijf jaar, waarvan een deel voorwaardelijk omdat hij gevoelige informatie uit politiedatabanken had gedeeld met een aantal bendeleden.
Berichtenapp Sky ECC
De zaak gaat om de invoer van drugs uit Colombia en Marokko, maar veel verdachten zijn aangeklaagd voor bijkomende zaken als afpersing en bedreiging. De drugscriminelen liepen tegen de lamp toen in oktober 2021 de Belgische politie binnenviel op 114 plaatsen in België. De politie was het drugsnetwerk op het spoor gekomen via een onderzoek naar het gebruik van Sky ECC, het geheime telefonienetwerk dat Belgische politiediensten eerder dat jaar hadden gekraakt.
De criminelen waren niet één grote drugsbende, maar stonden als kleinere bendes in contact met elkaar via Sky ECC.
Meer uit Buitenland
TOKYO (ANP/AFP) - De Japanse premier Shigeru Ishiba heeft tientallen zakken licht radioactieve aarde ontvangen voor een bloementuin. De aarde komt uit het gebied rond de kerncentrale van Fukushima, de plek van de kernramp door een aardbeving en tsunami in 2011. De Japanse autoriteiten willen laten zien dat de grond veilig is.
7 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een rechter in de Verenigde Staten heeft implementatie van sancties tegen medewerkers van het Internationaal Strafhof (ICC) tegengehouden. De in februari door president Donald Trump aangekondigde sancties zijn volgens de rechter een inbreuk op de grondwettelijke vrijheid van meningsuiting.
1 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse gevangenen die vrij zijn gekomen na een gevangenenruil tussen de Verenigde Staten en Venezuela, zijn vrijdag aangekomen in hoofdstad Caracas. Zij waren eerder zonder proces de VS uitgezet en vastgezet in een beruchte gevangenis in El Salvador.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio heeft visa ingetrokken van de Braziliaanse opperrechter Alexandre de Moraes, diens "bondgenoten in de rechtbank" en hun familieleden. Reden is, zo stelt Rubio in een verklaring, de "heksenjacht" op de Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro.
5 uur geledenISTANBUL (ANP/RTR) - Israël en Syrië zijn vrijdag een staakt-het-vuren overeengekomen dat wordt gesteund door Turkije, Jordanië en andere buurlanden. Dat meldt de Amerikaanse gezant voor Syrië, Tom Barrack.
6 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag een rechtszaak aangespannen tegen Dow Jones, News Corp, Rupert Murdoch en twee journalisten van The Wall Street Journal. Hij beschuldigt de partijen van laster.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Bijna 80.000 mensen zijn ontheemd in de Zuid-Syrische provincie Suwayda door de jongste golf van geweld tussen druzen en bedoeïenen. Volgens de Internationale Organisatie voor Migratie zijn de voorzieningen voor elektriciteit, water en telecommunicatie ingestort. Een brandstoftekort heeft het transport lamgelegd en bemoeilijkt evacuaties.
13 uur geleden