Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zwangere staatssecretaris Heijnen gaat met verlof, geen opvolger

Zwangere staatssecretaris Heijnen gaat met verlof, geen opvolger

DEN HAAG (ANP) - Demissionair staatssecretaris Vivianne Heijnen (Infrastructuur en Waterstaat) gaat vanaf zaterdag 25 mei met zwangerschapsverlof. Omdat een nieuw kabinet naar verwachting niet lang op zich zal laten wachten, komt er geen tijdelijke opvolger. Minister Mark Harbers van hetzelfde departement neemt haar taken over, meldt het ministerie.

Heijnen houdt zich onder meer bezig met de spoorwegen. Ze zegt "met veel plezier terug te kijken op een mooie periode als staatssecretaris met een ontzettend brede portefeuille, die bijna altijd raakt aan de dagelijkse praktijk van heel veel mensen."

Eerder ging minister Liesje Schreinemacher (Ontwikkelingssamenwerking) met zwangerschapsverlof. Zij werd wel vervangen, door Geoffrey van Leeuwen, tot dan nationaal veiligheidsadviseur van premier Mark Rutte. Schreinemacher keerde medio april terug op haar post.

Meer uit Politiek

Ontwikkelaars: kabinet is karig met maatregelen voor woningbouw

DEN HAAG (ANP) - De miljoenennota bevat nauwelijks structurele maatregelen om de woningbouwopgave vlot te trekken, vindt NEPROM. Volgens de brancheorganisatie van projectontwikkelaars komt dat doordat het kabinet demissionair is en "scherpe keuzes politiek moeilijk liggen". "Maar woningzoekenden hebben daar geen boodschap aan: er is nu actie nodig."

9 uur geleden
Schoof: mij past bescheidenheid als Kamer begroting wil aanpassen

DEN HAAG (ANP) - Demissionair premier Dick Schoof wil zich bescheiden opstellen als blijkt dat de Tweede Kamer de zojuist gepresenteerde miljoenennota van zijn kabinet wil aanpassen. Partijleider Frans Timmermans van GroenLinks-PvdA heeft geopperd dat partijen na de verkiezingen een akkoord hierover moeten sluiten.

10 uur geleden
Asielministers gaan ondanks waarschuwing door met fors bezuinigen

DEN HAAG (ANP) - Asielministers David van Weel (VVD) en Mona Keijzer (BBB) gaan ondanks meerdere waarschuwingen van de Algemene Rekenkamer door met flinke bezuinigingen op de asielopvang in 2027. In dat jaar hebben de demissionaire ministers daarvoor 922 miljoen euro gereserveerd, een flinke daling ten opzichte van de 4,2 miljard euro die voor 2026 is begroot. Dat terwijl het ministerie verwacht dat het aantal asielzoekers dat wordt opgevangen juist stijgt in 2027.

10 uur geleden
Wiersma wil 'streefwaarde' stikstofreductie in 2030

DEN HAAG (ANP) - Demissionair landbouwminister Femke Wiersma wil voor industrie, mobiliteit en landbouw een "streefwaarde" aan stikstofreductie in 2030 vast leggen. Hoe hoog dit percentage moet zijn, kan de BBB-minister op Prinsjesdag nog niet zeggen. Ze gaat erover in gesprek met de sectoren zelf.

10 uur geleden
Woonbond mist compensatie voor gestegen huren in miljoenennota

AMSTERDAM (ANP) - De Woonbond reageert kritisch op de miljoenennota, waaruit naar voren komt dat huurders niet worden gecompenseerd voor hogere woonlasten. Weliswaar komen meer mensen volgend jaar in aanmerking voor huurtoeslag, maar die toeslag dekt volgens de belangenvereniging maar een deel van de gestegen huren.

10 uur geleden
COA: geen keuze voor stabiele meerjarige begroting gemiste kans

DEN HAAG (ANP) - Dat het kabinet opnieuw niet heeft gekozen voor "een stabiele meerjarige begroting voor asielopvang is een gemiste kans", stelt het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) in een reactie op de miljoenennota. "Stabiele financiering is een absolute voorwaarde om rust en menselijkheid in de asielopvang te krijgen en jaarlijks een miljard te besparen", aldus de organisatie.

11 uur geleden
Bouwbedrijven 'teleurgesteld' over plannen voor stikstofaanpak

ZOETERMEER (ANP) - De bouwsector vindt het "teleurstellend" dat de aangekondigde 2,6 miljard euro die het demissionaire kabinet uittrekt voor het aanpakken van de stikstofproblemen "in feite slechts eerder toegezegde middelen in een nieuw jasje" zijn. De stikstofproblemen oplossen is cruciaal voor de bouw en infra, benadrukt brancheorganisatie Bouwend Nederland.

11 uur geleden