
Zusjes Meike en Yenthe genoten van Juf Roos-dansvoorstellingen in Vossekuil
OUD-VOSSEMEER - Afgelopen Zaterdag konden jong en oud genieten van een dansvoorstelling van juf Roos. De voorstelling die in de Vossenkuil gehouden werd was compleet uitverkocht. De zaal zat vol met ouders, familie en vrienden van de danseressen van juf Roos. Het werd een echt dansspektakel waarbij de voetjes van de vloer gingen en waarbij het publiek niet stil kon blijven zitten.
Zusjes Meike (11) en Yenthe (8) Verhoeff dansten allebei deze middag mee in de voorstelling. Alle groepen dansten apart een aantal dansjes en Meike danste zelfs op een liedje samen met haar vriendinnetje. Zowel Meike als haar zusje waren niet zenuwachtig voor de voorstelling. De generale repetitie ging goed en de meiden hadden veel zin in de show. Ook thuis dansen de zusjes veel, alle lopen ze ook graag met hun hond Yara.
“Ik vind vooral het optreden het leukste want dan kunnen heel veel mensen het zien. Ik heb goed geoefend maar vindt het dansje met de baton (een stok die majorettes gebruiken) toch wel lastig”, legt Meike uit. Zusje Yenthe weet eigenlijk niet zo goed wat ze nu het leukste vindt aan het dansen, al vindt ze het wel erg leuk dat er heel veel vriendinnen uit de klas ook op dansen zitten. Het danstalent van de dames hebben zij niet van een vreemde, hun moeder zat vroeger zelf op majorette. “De meiden zijn best verlegen maar mede dankzij juf Roos zijn de meiden echt gegroeid”, vertelde de trotse moeder van de dames.
Meer uit Tholen
ANNA JACOBAPOLDER - Op de begraafplaats Langeweg in Anna Jacobapolder wordt vrijdagmiddag een eerbetoon gebracht aan verzetsheld Piet Avontuur. Hij overleed samen met andere slachtoffer tijdens een Duitse aanval in 1945. Doedelzakband Deep Respect Pipes & Drums verzorgt daarbij de muziek. Ook burgemeester Marleen Sijbers zal aanwezig zijn.
5 uur geledenZEELAND - Het gaat vanmiddag en vanavond hard waaien in Zeeland. Het KNMI heeft code geel afgegeven voor zware windstoten langs de kust. Er kunnen windstoten van 80 tot 90 kilometer per uur voorkomen. De waarschuwing geldt van 13.00 tot 22.00 uur.
1 dag geledenSINT PHILIPSLAND/THOLEN - In het Holland Huis van Scherpenisse werd vrijdagavond Open Monumentendag officieel geopend. De openingshandeling werd verricht door wethouder Hilde Moerland, waarna gildebroeder Peter Suurland vertelde over het eeuwenoude Cloveniersgilde. Bezoekers konden bovendien een expositie bekijken over de rijke geschiedenis van dit gilde.
1 dag geledenSINT-MAARTENSDIJK - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Jolanda van Dijke van Meubelstoffeerderij Jolanda van Dijke in Sint-Maartensdijk.
2 dagen geledenTHOLEN - In de gemeente Tholen is nog geen Klimaatburgemeester actief. Klimaatstichting HIER roept inwoners op om het verschil te maken tijdens de Klimaatweek van 10 tot en met 16 november. Wie inspireert anderen in de buurt om duurzamer te leven, kan zich nu aanmelden en onderdeel worden van een landelijk netwerk van klimaatbewuste inwoners.
2 dagen geledenTHOLEN - De voorzieningenrechter heeft het besluit van burgemeester Marleen Sijbers om een woning in Tholen drie maanden te sluiten, voorlopig geschorst. De sluiting was ingesteld omdat er softdrugs en attributen voor handel in de woning waren aangetroffen. Volgens de rechter is de burgemeester niet duidelijk genoeg ingegaan op de noodzaak en evenwichtigheid van de maatregel.
3 dagen geledenSINT PHILIPSLAND - Van 23 tot en met 31 augustus vond bij TV De Ruucstoppelen het Gouverneur Open plaats. Een toernooi op actuele rating, waarbij er gespeeld werd in de herendubbel, damesdubbel en gemengd dubbel.
3 dagen geleden