Zuid-Koreaanse promotor moet compenseren na reserverol Ronaldo
SEOUL (ANP) - De Zuid-Koreaanse wedstrijdpromotor The Fasta moet 162 fans compenseren, omdat het de belofte stervoetballer Cristiano Ronaldo in actie te zien niet kon waarmaken. De Portugese speler van Juventus bleef in juli vorig jaar, tot woede van 65.000 Zuid-Koreaanse fans, op de bank zitten tijdens een wedstrijd tegen een sterrenelftal van de K-League (3-3).
Een rechter in Seoul oordeelde dat The Fasta daarmee "contractuele verplichtingen, ondanks onvoorziene omstandigheden" heeft geschonden. Hij sprak van "emotioneel leed" voor de fans die speciaal voor Ronaldo naar het stadion waren gekomen.
The Fasta moet 162 aanklagers de helft van de ticketprijs terugbetalen, plus een extra vergoeding van omgerekend ongeveer 37 euro. Kaartjes waren binnen enkele minuten uitverkocht en de prijzen varieerden tussen omgerekend 22 euro en 300 euro.
De Zuid-Koreaanse competitie K-League beschuldigde Juventus van "misleiding" en eiste een verontschuldiging. De Italiaanse topclub deed een promotietoer en was met een vertraagde vlucht naar Zuid-Korea gevlogen. Daardoor werd de aftrap van de wedstrijd een uur verplaatst.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - De wedstrijd tussen subtoppers FC Utrecht en FC Twente heeft in de Eredivisie geen winnaar opgeleverd. In de Galgenwaard speelden de nummers 7 en 8 van de ranglijst met 1-1 gelijk. Mats Rots maakte in de slotfase gelijk voor FC Twente, dat nog kansen kreeg op een winnende treffer.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Danny Makkelie is door de UEFA aangewezen om dinsdag de Champions League-wedstrijd tussen AS Monaco en Galatasaray te leiden. De Nederlandse scheidsrechter krijgt langs de lijn assistentie van zijn landgenoten Hessel Steegstra en Jan de Vries. Allard Lindhout is vierde official.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Spits Ayase Ueda heeft Feyenoord met vier treffers aan een overtuigende thuiszege op PEC Zwolle geholpen: 6-1. De ploeg van trainer Robin van Persie, die vorige week tegen Telstar de eerste overwinning boekte na vier nederlagen, stond halverwege het competitieduel al met 4-0 voor na onder meer een hattrick van Ueda.
16 uur geledenFORT LAUDERDALE (ANP) - Lionel Messi heeft met Inter Miami zijn eerste Amerikaanse landstitel gepakt. In de finale van de MLS klopte de ploeg van trainer Javier Mascherano voor eigen fans Vancouver Whitecaps met 3-1. Messi speelde bij alle drie de treffers een belangrijke rol.
16 uur geledenBARCELONA (ANP) - Ferran Torres heeft FC Barcelona met een hattrick geholpen aan een 5-3-zege in de uitwedstrijd tegen Real Betis. Frenkie de Jong keerde na twee duels afwezigheid terug in de selectie van Barcelona en viel in de 63e minuut in.
19 uur geledenSITTARD (ANP) - Ajax heeft in het uitduel met Fortuna Sittard de tweede overwinning op rij geboekt. Na de 2-0-zege van dinsdag op FC Groningen, die volgde op vijf wedstrijden zonder overwinning, werd de ploeg van interim-trainer Fred Grim in Limburg geholpen door twee eigen doelpunten van Fortuna. Owen Wijndal bepaalde met zijn eerste treffer voor Ajax de eindstand op 1-3.
19 uur geledenLEEDS (ANP) - Liverpool is ook in het uitduel met degradatiekandidaat Leeds United tegen puntenverlies aangelopen. De bij de thuisploeg ingevallen Ao Tanaka bezorgde het team van trainer Arne Slot in de blessuretijd een volgende tegenvaller: 3-3.
19 uur geleden