Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zuid-Koreaanse minister van Defensie biedt ontslag aan

Zuid-Koreaanse minister van Defensie biedt ontslag aan

SEOUL (ANP/RTR/AFP) - De Zuid-Koreaanse minister van Defensie Kim Yong-hyun heeft zijn ontslag aangeboden na de mislukte militaire noodtoestand die door de president werd uitgeroepen. De politicus betuigt "diepe spijt" en neemt de "volledige verantwoordelijkheid voor de verwarring en ongerustheid die bij het publiek is ontstaan", staat in een verklaring.

Zijn ministerie bevestigde eerder dat Kim de noodtoestand had voorgesteld aan president Yoon Suk-yeol. Die werd dinsdag uitgeroepen om het land "te beschermen tegen de dreiging van communistische Noord-Koreaanse krachten". Yoon moest deze weer intrekken omdat het parlement had gestemd voor het opheffen van de maatregel.

Het uitroepen van de noodtoestand zorgde voor geschokte reacties in Zuid-Korea, ook binnen zijn regeringspartij PPP. Partijleider Han Dong-hoon riep op tot het aftreden van minister Kim en de rest van het kabinet. Kim, een voormalig hoofd van de presidentiële beveiligingsdienst, trad in september aan als minister van Defensie.

Afzettingsprocedure

Meer topfiguren hebben woensdag hun ontslag aangeboden. Het gaat volgens persbureau Yonhap om onder anderen de stafchef van de president, Chung Jin-suk, veiligheidsadviseur Shin Won-sik, politiek adviseur Sung Tae-woon en zeven andere naaste medewerkers van de president.

De oppositie hoopt Yoon met een afzettingsprocedure weg te sturen. Een motie hierover moet nog worden behandeld in het parlement. Er is nog geen tijdlijn vastgesteld, maar volgens Zuid-Koreaanse media kan de stemming vrijdag of zaterdag plaatsvinden. Als minstens 200 van de 300 parlementariërs de afzetting steunen, wordt Yoon op non-actief gesteld. Het constitutioneel hof moet vervolgens binnen zes maanden een beslissing nemen over Yoons presidentschap.

Meer uit Buitenland

Geweld laait op in Syrië: meerdere doden in noordwesten

ALEPPO (ANP/AFP/DPA) - Zeker drie mensen zijn om het leven gekomen door nieuw geweld in Syrië. Troepen van de nieuwe regering raakten in conflict met strijders van de door Koerden aangestuurde SDF-militie. Beide partijen hebben hun troepen opdracht gegeven de strijd te staken.

16 minuten geleden
Venezuela krijgt 'volledige steun' Rusland in conflict met VS

CARACAS/MOSKOU (ANP/AFP) - Venezuela geniet Ruslands "volledige steun" in het oplopende conflict met de Verenigde Staten. Dat melden zowel Moskou als de regering van het Zuid-Amerikaanse land, nadat hun buitenlandministers elkaar eerder op de dag telefonisch hadden gesproken.

5 uur geleden
Laatste leerlingen massagijzeling Nigeriaanse kostschool vrij

ABUJA (ANP/AFP) - De laatste leerlingen die werden gevangengenomen bij de massagijzeling bij een katholieke kostschool in Nigeria afgelopen maand, zijn vrijgelaten. Dat meldt de regering in dat land. Begin december werd al een honderdtal scholieren vrijgelaten. Nu gaat het om zo'n 130 leerlingen. In totaal werden 303 kinderen en twaalf personeelsleden gegijzeld. Vijftig van hen wisten kort na de ontvoering te ontsnappen.

6 uur geleden
Chris Rea (74), bekend van Driving Home For Christmas, overleden

LONDEN (ANP) - Chris Rea is maandagochtend op 74-jarige leeftijd overleden, dat meldt een woordvoerder van zijn familie aan de BBC. De zanger overleed na een kort ziekbed "vredig in het ziekenhuis, omringd door zijn familie", enkele dagen voor Kerstmis.

6 uur geleden
Rusland: onderhandelingen over Oekraïne verlopen moeizaam

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische onderhandelingen met de Verenigde Staten over een staakt-het-vuren in Oekraïne verlopen moeizaam. Dat zegt de plaatsvervangend minister van Buitenlandse Zaken Sergej Rjabkov volgens staatspersbureau TASS.

6 uur geleden
Denemarken ontbiedt Amerikaanse ambassadeur om Groenland-gezant

KOPENHAGEN (ANP/RTR) - De Deense minister van Buitenlandse Zaken gaat de Amerikaanse ambassadeur in zijn land ontbieden, omdat hij het niet eens is met de Amerikaanse aanwijzing van een speciale gezant voor Groenland. De Amerikaanse president Donald Trump wil het eiland, dat deel uitmaakt van het Deense koninkrijk, toevoegen aan de Verenigde Staten.

11 uur geleden
Duitsland telde dit jaar meer dan duizend verdachte dronevluchten

BERLIJN (ANP) - In Duitsland zijn dit jaar meer dan duizend verdachte dronevluchten geregistreerd, meldt het Openbaar Ministerie. Volgens hoofdaanklager Holger Münch zijn die toestellen vooral gespot bij vliegvelden en militaire faciliteiten, maar ook bij andere belangrijke infrastructuurpunten, zoals havens.

11 uur geleden