
Zuid-Koreaanse minister belooft financiële stabiliteit te bewaken
SEOUL (ANP/RTR) - De Zuid-Koreaanse regering zal alle mogelijke maatregelen nemen om financiële markten te stabiliseren als dat nodig is, heeft minister Choi Sang-mok van Financiën beloofd. Hij deed de uitspraak nadat president Yoon Suk-yeol eerder op dinsdag de militaire noodtoestand had afgekondigd.
"We zullen alle mogelijke maatregelen inzetten voor de stabilisatie van financiële markten en valutamarkten, inclusief ongelimiteerde liquiditeitsinjecties", zei Choi bij een economisch spoedberaad op hoog niveau.
De won maakte na het uitroepen van de noodtoestand een duikeling tot het laagste niveau in twee jaar, maar de Zuid-Koreaanse munt maakte vervolgens iets van dat verlies goed. Ten opzichte van de dollar stond de won in de late middag ongeveer 1 procent lager.
Weerstand
De stap van president Yoon stuit op weerstand. Het parlement van Zuid-Korea stemde voor het terugdraaien van de militaire noodtoestand. Ook het hoofd van Yoons eigen partij is tegen de invoering van het krijgsrecht.
Aandelen van Zuid-Koreaanse bedrijven met een notering buiten Seoul verloren terrein. Samsung stond op de beurs in Londen ongeveer 3 procent lager, maar had wel wat van de eerdere verliezen goedgemaakt.
Meer uit Buitenland
TIRANA (ANP) - Voorzitter van de EU-leiders António Costa sluit niet uit dat Albanië voor 2030 kan toetreden tot de Europese Unie, zei hij donderdag tijdens een persconferentie met de Albanese premier Edi Rama. "Als Albanië in hetzelfde tempo blijft leveren, is dat heel goed mogelijk. Maar het hangt ervan af of Albanië op dezelfde weg doorgaat of niet."
19 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Het geduld van EU-defensiechefs raakt op. De politiek moet niet langer praten over een eventuele missie in Oekraïne of investeringen in defensie, maar besluiten nemen. Dat was de boodschap van de defensiechefs na afloop van een bijeenkomst in Brussel.
1 uur geledenANKARA (ANP/AFP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky stuurt een delegatie naar Istanbul voor directe gesprekken met Rusland. Eerder wilde de president nog persoonlijk gaan, maar omdat zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin niet komt opdagen, ziet Zelensky daar ook vanaf.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland heeft fors meer mensen geweigerd aan de grens nadat de controles daar waren opgevoerd. Het ging in de afgelopen zeven dagen om 739 mensen die het land wilden binnenkomen, meldt de nieuwe minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt. Dat waren er een week eerder nog 511.
4 uur geledenABU DHABI (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is begonnen aan het laatste onderdeel van de eerste grote internationale reis van zijn tweede ambtsperiode. Hij landde na bezoeken aan Saudi-Arabië en Qatar donderdagmiddag in Abu Dhabi, de hoofdstad van de Verenigde Arabische Emiraten.
5 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR/DPA) - Een nieuw wetsvoorstel van de Fidesz-partij in Hongarije is bedoeld om media, denktanks en mensenrechtenorganisaties het zwijgen op te leggen, vinden 62 organisaties die donderdag een open brief hebben gedeeld. Ze vinden het wetsvoorstel van de partij van premier Viktor Orbán een "autoritaire poging om aan de macht te blijven".
5 uur geledenANTALYA (ANP) - De NAVO "houdt nauw contact met Estland" over een incident met een Russisch gevechtsvliegtuig dat het Estse luchtruim zou hebben geschonden. Ze zorgen ervoor dat ze weten wat er precies is gebeurd, verzekert NAVO-topman Mark Rutte.
5 uur geleden