Zuid-Koreaanse ex-president 20 jaar de cel in na hoger beroep
SEOUL (ANP) - De Zuid-Koreaanse ex-president Park Geun-hye is in hoger beroep veroordeeld tot een lagere gevangenisstraf van 20 jaar, meldt het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap. Park moest in 2017 aftreden als gevolg van een corruptieschandaal en werd eerder tot 30 jaar cel veroordeeld.
Het hooggerechtshof in de hoofdstad Seoul veroordeelde Park in hoger beroep tot 15 jaar omdat zij zich heeft laten omkopen en tot 5 jaar voor machtsmisbruik en overige aanklachten. Ook moet Park een boete van 18 miljard won (ongeveer 13,3 miljoen euro) betalen en verklaarde de rechter nog eens 3,5 miljard won verbeurd. De boete en het verbeurde bedrag vallen daarmee net als de celstraf lager uit.
"Door haar grondwettelijke plichten als president niet te vervullen en misdaden te plegen, heeft Park een crisis gecreëerd tijdens het uitvoeren van haar ambtelijke taken", zei de rechter. "Maar het hof houdt er rekening mee dat Park persoonlijk weinig profijt heeft gehad en politiek vrijwel bankroet is verklaard."
Park kwam ten val nadat aan het licht was gekomen dat zij met handlangster Choi Soon-sil grote conglomeraten als Samsung en Lotte onder druk had gezet om 77,4 miljard won (ongeveer 58 miljoen euro) te doneren aan twee stichtingen in beheer van Choi. De lager uitgevallen gevangenisstraf komt ook doordat het hooggerechtshof haar heeft vrijgesproken van afpersing. Dat Park en Choi de conglomeraten onder druk zetten om geld te doneren, behelst geen afpersing, oordeelde de hoogste rechtbank van het land vorig jaar.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado heeft Donald Trump haar Nobelprijs voor de Vrede aangeboden. Dat zegt de oppositiepoliticus enkele uren na afloop van haar lunch met de Amerikaanse president in het Witte Huis. Ze wilde desgevraagd niet ingaan op de vraag of Trump de prijs aannam.
1 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Venezuela is niet bang diplomatiek de degens te kruisen met de Verenigde Staten. Dat zei interim-president Delcy Rodríguez tegenover het Venezolaanse parlement in de zogenoemde State of the Nation. De uitspraak kon rekenen op luid applaus.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado is vol lof over haar gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump. Volgens Machado was hun eerste persoonlijke ontmoeting "geweldig", zo zei ze na afloop van de lunch in het Witte Huis.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Witte Huis is duidelijk geweest over zijn intenties om Groenland te verwerven. De inzet van Europese militairen op Groenland doet daar niets aan af. Dat zegt woordvoerder Karoline Leavitt in reactie op vragen van journalisten.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Iran heeft onder druk van de Amerikaanse president Donald Trump 800 executies opgeschort, meldt het Witte Huis. Trump waarschuwde Iran eerder voor "ernstige gevolgen" als het regime zou doorgaan met het doden van demonstranten.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft de Amerikaanse president Donald Trump gevraagd eventuele plannen voor een Amerikaanse aanval op Iran uit te stellen. Dat bericht de krant The New York Times, die zich baseert op informatie van een hooggeplaatste Amerikaanse regeringsfunctionaris.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een initiatief gepresenteerd om premies voor zorgverzekeringen en medicijnprijzen omlaag te krijgen. Het Witte Huis spreekt in een toelichting over een "uitgebreid plan", maar details over de financiering en uitvoering ontbreken nog.
4 uur geleden