Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zuid-Koreaans defensieministerie in hoge staat van paraatheid

Zuid-Koreaans defensieministerie in hoge staat van paraatheid

SEOUL (ANP) - De Zuid-Koreaanse minister van Defensie heeft de krijgsmacht opgeroepen om paraat en waakzaam te zijn. Hij deed dat nadat president Yoon Suk-yeol de militaire noodtoestand had uitgeroepen. Volgens het ministerie van Defensie was dat een idee van de minister, meldt het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap.

Het ministerie verkeert volgens het persbureau in verhoogde staat van paraatheid. Alle medewerkers zijn naar hun werk geroepen, commandanten moeten inzetbaar zijn. Volgens Yonhap zijn er ook berichten over surveillancevluchten met militaire vliegtuigen.

Onder de militaire noodtoestand is een commandant aangewezen. Dat is generaal Park An-su, de hoogste militair van het land.

Meer uit Buitenland

Biden haalt Cuba van terrorismelijst in ruil voor gevangenen

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Joe Biden gaat Cuba van de lijst met landen die terrorisme sponsoren halen, meldt het Witte Huis. Dat doet hij in ruil voor de vrijlating van een "aanzienlijk" aantal politieke gevangenen.

2 uur geleden
Yonhap: autoriteiten Zuid-Korea proberen president te arresteren

SEOUL (ANP/RTR/AFP) - Het Zuid-Koreaanse agentschap voor corruptiebestrijding (CIO) doet momenteel een nieuwe poging om de geschorste president Yoon Suk-yeol aan te houden, meldt persbureau Yonhap. Er loopt een arrestatiebevel tegen hem in het onderzoek naar de militaire noodtoestand die hij in december uitriep.

3 uur geleden
New York laat in elke nachtmetro een politieagent meerijden

NEW YORK (ANP) - De nachtelijke metro's in New York zullen de komende zes maanden allemaal een politieagent aan boord hebben. Zo hoopt Kathy Hochul, de gouverneur van New York, het openbaar vervoer in de stad veiliger te maken.

3 uur geleden
NBC: Musk, Zuckerberg en Bezos naar inauguratie Trump

WASHINGTON (ANP) - Elon Musk, Mark Zuckerberg en Jeff Bezos zijn volgende week bij de inauguratie van Donald Trump, bericht NBC. De Amerikaanse nieuwszender meldt op basis van een ingewijde dat de techondernemers prominente zitplaatsen krijgen.

4 uur geleden
Hoorzittingen over kabinet Trump begonnen met omstreden Hegseth

WASHINGTON (ANP/AFP) - De hoorzittingen in het Amerikaanse Congres over de ministersploeg van aanstaand president Donald Trump zijn begonnen. Als eerste was beoogd minister van Defensie Pete Hegseth aan de beurt, de oud-presentator van Fox News die is beschuldigd van seksueel wangedrag en alcoholmisbruik.

5 uur geleden
Macron reist vrijdag naar Libanon

BEIROET (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron reist vrijdag naar Libanon voor een ontmoeting met de nieuwe Libanese president Joseph Aoun. Die werd vorige week gekozen en volgens sommige Libanese parlementariërs gebeurde dat onder druk van Frankrijk.

5 uur geleden
Verenigde Naties: Panamakanaal blijft van Panama

LONDEN (ANP/AFP) - De Internationale Maritieme Organisatie (IMO), het VN-agentschap dat zich met scheepvaart bezighoudt, zegt dat het Panamakanaal van Panama blijft. De reactie volgt op uitspraken van de aanstaande Amerikaanse president Donald Trump. Die wil het kanaal weer onder Amerikaanse controle hebben en sluit militaire druk voor dit doel niet uit.

5 uur geleden