
Zuid-Korea vindt hoge concentratie weekmakers in Shein-spullen
SEOUL (ANP/AFP) - Kinderproducten van de oorspronkelijk Chinese webwinkel Shein bevatten veel te hoge concentraties van bepaalde chemische stoffen, meldt de Zuid-Koreaanse overheid. Kinderschoenen, leren tassen en een riem bevatten soms honderden keren de maximaal toegestane hoeveelheid ftalaten, weekmakers die producten zacht en buigzaam maken. Die stoffen kunnen hormoonverstoringen veroorzaken.
De bedrijfsvoering en veiligheidsstandaarden bij Shein worden kritischer onderzocht sinds de populariteit van het bedrijf toeneemt. De autoriteiten in Seoul voeren wekelijkse inspecties uit op items die verkocht worden op platformen als Shein, Temu en AliExpress.
De autoriteiten in Seoul willen dat de onderzochte producten met te hoge concentraties uit de verkoop worden gehaald. Volgens een ambtenaar van de Zuid-Koreaanse stad hebben de meeste platformen aan deze verzoeken voldaan sinds de stad in april met de inspecties begon.
Reactie NVWA
De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) waarschuwt voor weekmakers in producten van buiten de EU, waar andere wetten en regels gelden. "Koopt u spullen bij webwinkels van buiten de EU, zoals AliExpress? Dat kan gezondheidsrisico's met zich meebrengen", aldus de autoriteit op haar website. Volgens de NVWA bevatten de producten veel schadelijke weekmakers. "Wees daarom voorzichtig met producten die heel goedkoop zijn."
Binnen Europa zijn er verschillende regels over het gebruik van ftalaten als weekmakers in producten. Meerdere ftalaten zijn verboden of mogen in bepaalde producten alleen in heel kleine hoeveelheden zitten.
Meer uit Financieel
GRONINGEN (ANP) - Tussen oud-Jumbo-baas Frits van Eerd en autohandelaar Theo E. vonden weliswaar dubieuze transacties plaats, maar het ging niet om omkoping. Dat zeggen advocaten van E., die door het Openbaar Ministerie wordt verdacht van corruptie, hypotheekfraude en belastingontduiking. Mogelijk werd supermarktketen Jumbo wel benadeeld.
12 minuten geledenSTOCKHOLM (ANP/BLOOMBERG) - Het Zweedse kledingconcern Hennes & Mauritz (H&M) heeft afgelopen kwartaal geprofiteerd van kostenverlagingen en een sterke vraag naar zijn dames- en sportcollecties.
46 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De website van de Consumentenbond lag donderdag tijdelijk plat, door de grote drukte van mensen die zich willen aanmelden voor de massaclaim tegen Booking.com. Dat bevestigde een woordvoerster na berichtgeving door verschillende media. Inmiddels is de website wel weer bereikbaar.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Shell stond donderdag bij de stijgers op de Amsterdamse beurs. Het olie- en gasconcern verklaarde geen bod op zijn Britse branchegenoot BP te overwegen en geen gesprekken met BP te hebben gevoerd over een mogelijke overname. Shell reageerde daarmee op berichtgeving van zakenkrant The Wall Street Journal dat het in onderhandeling zou zijn over een overname van BP.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Alle mobiele klanten van telecomprovider Odido zijn weer online, na de grote landelijke storingen met bellen en mobiel internetten op woensdag. Dat meldt een woordvoerder van Odido. Een kleine groep klanten had nog last van de storingen, maar dat is nu dus voorbij.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Nederlandse beleggers zijn in de afgelopen zes maanden negatiever geworden over beleggen in de Verenigde Staten, meldt RaboResearch op basis van een enquête onder 1868 beleggers. De Amerikaanse president Donald Trump wordt door een grote meerderheid van de beleggers genoemd als reden voor hun negatievere blik op de VS.
3 uur geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse invoerheffingen op auto's zijn voor Japan onaanvaardbaar, stelt Ryosei Akazawa, de belangrijkste handelsgezant van het land. Volgens hem hebben Japanse bedrijven inmiddels meer dan 60 miljard dollar geïnvesteerd in de Verenigde Staten en 2,3 miljoen lokale banen gecreëerd.
3 uur geleden