Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zuid-Korea verwacht sterkere groei economie dankzij AI-chipexport

Zuid-Korea verwacht sterkere groei economie dankzij AI-chipexport

SEOEL (ANP/BLOOMBERG) - Zuid-Korea profiteert flink van de export van chips voor toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI). Daarom heeft het land zijn economische groeiprognose voor dit jaar naar boven bijgesteld naar 2,6 procent. Eerder ging de regering in Seoel nog uit van een groei van 2,2 procent.

Dat heeft het Zuid-Koreaanse ministerie van Financiën woensdag bekendgemaakt. De grote Zuid-Koreaanse technologiebedrijven Samsung en SK Hynix zijn belangrijke spelers op het gebied van chips voor AI-toepassingen. De economie in Zuid-Korea groeide in het eerste kwartaal al sterker dan verwacht, onder meer dankzij een stijging in de verkopen door SK Hynix, de op een na grootste producent van geheugenchips wereldwijd. Maandag meldde de overheid dat het land in juni de meeste chips ooit heeft geëxporteerd.

In mei maakte Zuid-Korea bekend omgerekend 6,8 miljard euro uit te trekken om de chipindustrie in het land verder te versterken. Door de sterke opkomst van AI is er grote vraag naar krachtige chips die voldoende rekenkracht hebben voor de datamodellen die nodig zijn bij AI.

Meer uit Financieel

Economie groeit sterker dan gedacht in eerste kwartaal

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse economie is in het eerste kwartaal van dit jaar met 0,4 procent gegroeid ten opzichte van het voorgaande kwartaal. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) in een nieuwe raming die hoger ligt dan de voorlopige schatting. Bij de eerste berekening die op 30 april werd gemeld, kwam de groei uit op 0,1 procent.

13 minuten geleden
Wall Street schudt angst voor escalatie Midden-Oosten van zich af

NEW YORK (ANP) - Wall Street ging maandag twijfelend van start, maar eindigde stevig in de plus. Beleggers beschouwden de Iraanse vergeldingsaanval op een Amerikaanse basis in Qatar als beperkt van aard en economisch irrelevant. De koersen gingen omhoog nadat Qatar had gemeld dat het de Iraanse aanvallen had onderschept zonder slachtoffers. Hierdoor gingen de olieprijzen, die de laatste tijd hard opliepen, scherp omlaag.

9 uur geleden
KLM: maatregelen al genomen, extra annuleringen niet nodig

SCHIPHOL (ANP) - KLM hoeft geen extra vluchten te annuleren door de luchtruimen die maandag in het Midden-Oosten zijn gesloten. "We hebben de afgelopen week al voorzorgsmaatregelen genomen", zegt een woordvoerder van de luchtvaartmaatschappij.

9 uur geleden
KLM doet 'klemmend beroep' op bonden om niet te staken

SCHIPHOL (ANP) - KLM doet een "klemmend beroep" op de vakbonden om weer terug aan de onderhandelingstafel te komen en niet te gaan staken. Hierover heeft de luchtvaartmaatschappij een brief gestuurd aan FNV en CNV.

10 uur geleden
KLM, Qatar Airways, Emirates en Etihad passen vliegschema's aan

SCHIPHOL (ANP) - Meerdere luchtvaartmaatschappijen gaan hun vliegschema's aanpassen of hebben dat al gedaan, aldus een woordvoerder van Schiphol. Ze doen dit nu de Verenigde Arabische Emiraten, Qatar en Bahrein hun luchtruim hebben gesloten. Het gaat om KLM, Qatar Airways, Emirates en Etihad Airways. Ook Koeweit en Irak hebben hun luchtruim gesloten.

11 uur geleden
Grote oliebedrijven halen personeel weg uit Irak

BASRA (ANP/RTR) - De grote oliebedrijven Eni, BP en TotalEnergies, die olievelden exploiteren in Irak, hebben een aantal van hun buitenlandse medewerkers geëvacueerd. Dat meldt het door de Iraakse staat geleide Basra Oil Company maandag.

13 uur geleden
AEX stijgt ondanks spanningen Midden-Oosten, chipsector trekt kar

AMSTERDAM (ANP) - De AEX, de index van de 25 meest verhandelde aandelen in Amsterdam, is maandag flink hoger geëindigd, ondanks de toegenomen spanningen in het Midden-Oosten. Beleggers voelden zich vooral gesterkt door hogere standen op de koersborden op Wall Street.

13 uur geleden