ABN AMRO koploper in licht hogere AEX na publicatie cijfers
AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO was woensdag koploper in de AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam. De bank kwam met goed ontvangen kwartaalcijfers. De AEX ging in de vroege handel licht omhoog, na het nieuwe recordslot een dag eerder.
ABN AMRO won 4,8 procent. De bank zag de winst in het tweede kwartaal met bijna een derde stijgen tot 781 miljoen euro, onder meer door groei bij de verstrekking van hypotheken en leningen aan bedrijven. Ook lukte het ABN AMRO, dat bezig is met een grote reorganisatie, de kosten wat naar beneden te krijgen.
De AEX noteerde kort na opening 0,2 procent hoger op 1119,23 punten. De MidKap steeg 0,3 procent tot 1123,64 punten. De DAX in Frankfurt steeg 0,2 procent, maar de CAC 40 in Parijs verloor licht. De FTSE 100 in Londen was vlak.
Inflatie
Beleggers zijn ook nog in afwachting van cijfers over de Amerikaanse inflatie die later op de dag naar buiten komen. Vrijdag kwam nog een tegenvallend cijfer over de Amerikaanse banenmarkt, waardoor de verwachting werd aangewakkerd dat de Amerikaanse centrale bank terughoudender kan worden met het verhogen van de rente. Als de inflatie lager uitvalt dan verwacht, heeft de Federal Reserve meer ruimte om de rente ongewijzigd te laten. Bij een hoger dan verwachte inflatie kan de Fed de rente juist sneller verhogen.
De chipfondsen Besi, ASML en ASMI wonnen tot 2 procent. Verfproducent AkzoNobel werd 1 procent hoger gezet na een adviesverhoging door de Britse bank Barclays.
Olieprijzen
Maritiem oliedienstverlener SBM Offshore steeg 4 procent door een verhoging van het beleggingsadvies door Barclays. Voedings- en gezondheidsbedrijf dsm-firmenich kreeg een adviesverlaging van Van Lanschot Kempen en verloor 1,6 procent.
In Kopenhagen ging Vestas Wind Systems 14 procent vooruit. De Deense producent van windturbines verhoogde zijn verwachting voor de winstmarge dit jaar. In Frankfurt zakte het Duitse energieconcern E.ON 1 procent na publicatie van resultaten. Reisorganisatie TUI opende eveneens de boeken en daalde ruim 2 procent in Frankfurt.
De olieprijzen gingen tot 1 procent omhoog. Volgens de Amerikaanse president Donald Trump hebben de Verenigde Staten de "volledige controle" over de Straat van Hormuz.
Meer uit Financieel
EINDHOVEN (ANP) - De brandstofprijzen aan de Nederlandse pomp zijn woensdag weer gestegen, nadat tanken vorige week wat goedkoper werd. Daarmee is het prijsverschil voor een liter benzine met België verder toegenomen.
8 minuten geledenHANNOVER (ANP) - Reisorganisatie TUI had in het afgelopen kwartaal last van de Iranoorlog. Het conflict drukte voor 20 miljoen euro op de resultaten, blijkt uit de kwartaalcijfers. Ook heeft TUI de omzetverwachting voor het hele boekjaar opgeschort.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO heeft zijn winst in het tweede kwartaal met bijna een derde opgevoerd. De bank groeide onder meer met hypotheken en leningen aan bedrijven. Ook lukte het ABN AMRO, dat bezig is met een grote reorganisatie, de kosten wat naar beneden te krijgen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal bedrijven dat vorige maand failliet werd verklaard, is met 11 procent gedaald vergeleken met een jaar geleden, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In totaal gingen in juli 266 bedrijven bankroet, 33 minder dan in dezelfde maand vorig jaar.
2 uur geledenSEOUL (ANP/BLOOMBERG) - De Kospi-index op de aandelenbeurs in Seoul ging woensdag flink omhoog, vooral dankzij stevige plussen voor de Zuid-Koreaanse chipbedrijven Samsung Electronics en SK Hynix. De stemming werd daarbij gesteund door goede kwartaalcijfers van de Amerikaanse technologiebedrijven Super Micro Computer en CoreWeave. Daardoor werd het optimisme over de enorme AI-investeringen weer aangewakkerd.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse beurzen zijn dinsdag met kleine koersverliezen de handel uitgegaan. Beleggers wachten af hoe de onderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran verlopen. Vooralsnog is er sprake van een patstelling.
11 uur geledenHOLLYWOOD (ANP/AFP) - Californië vindt dat Paramount de Amerikaanse staat chanteert door te dreigen het hoofdkantoor van het entertainmentconcern te verplaatsen uit de staat. Het dreigement volgt op de aangekondigde rechtszaak tussen Paramount en twaalf Amerikaanse staten, waaronder Californië, over de aanstaande overname van Warner Bros.
12 uur geleden