Zuid-Korea test 200.000 leden van een kerk op coronavirus
SEOUL (ANP/RTR) - Zuid-Korea gaat 200.000 leden van een kerk testen op het coronavirus. In het land is een golf van nieuwe besmettingen gemeld tot een totaal van 977. Ongeveer 68 procent van de Zuid-Koreaanse besmettingen is gelinkt aan de Shincheonji-kerk van Jezus, waar het eerste geval werd gemeld bij een 61-jarige vrouw. Het is niet bekend hoe ze besmet is geraakt.
Van de zestig nieuwe gevallen die dinsdag bekend werden, waren er zestien in de zuidoostelijke stad Daegu, waar de kerk zich bevindt, en 33 in de nabijgelegen provincie North Gyeongsang, zeiden de gezondheidsautoriteiten.
Tijdens een bezoek aan Daegu noemde de Zuid-Koreaanse president Moon Jae-in de situatie "zeer ernstig". Hij zei dat de komende week belangrijk zou worden in de strijd tegen het virus.
Angst voor pandemie
Zuid-Korea rapporteerde ook zijn tiende dode door het virus. Het aantal besmettingen in het Aziatische land is gestegen tot 977.
De zich snel uitbreidende uitbraak in Zuid-Korea heeft de angst aangewakkerd dat het coronavirus zich ontwikkelt tot een pandemie. De eerste gevallen van het virus staken in december de kop op in de centrale Chinese stad Wuhan.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - Een zeldzaam schilderij van Gustav Klimt (1862-1918) is in New York verkocht voor 236,4 miljoen dollar (204,1 miljoen euro). Het werk Bildnis Elisabeth Lederer is daarmee het op een na duurste kunstwerk dat ooit werd geveild, meldt veilinghuis Sotheby's. Het duurste geveilde kunstwerk is Leonardo da Vinci's Salvator Mundi, dat in 2017 voor 450,3 miljoen dollar (388,8 miljoen euro) bij Christie's werd verkocht.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten en Saudi-Arabië hebben tijdens een bezoek van kroonprins Mohammed bin Salman overeenkomsten getekend over de verkoop van geavanceerde Amerikaanse F-35-gevechtsvliegtuigen en samenwerking op het gebied van civiele kernenergie. Dat meldt het Witte Huis.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Senaat heeft een door het Huis van Afgevaardigden aangenomen wetsvoorstel goedgekeurd dat de vrijgave beveelt van federale dossiers over Jeffrey Epstein. De dossiers bevatten mogelijk belastend materiaal voor prominente figuren, onder wie president Donald Trump.
4 uur geledenBEIROET/SIDON (ANP/AFP/RTR) - Door een Israëlische luchtaanval op een dichtbevolkte Palestijnse wijk aan de rand van de Libanese stad Sidon zijn volgens plaatselijke media zeker dertien doden gevallen.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft vrijwel unaniem gestemd voor het vrijgeven van de bij het ministerie van Justitie beschikbare documenten over de in een cel overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein (1953-2019). President Donald Trump was hier geen voorstander van, maar hij verzocht onlangs de Republikeinen in het Huis voor het vrijgeven te stemmen, "omdat we niets te verbergen hebben".
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump botste bij de ontvangst van de Saudische kroonprins in het Witte Huis hard met de pers. "Je bent een verschrikkelijk persoon en een verschrikkelijke verslaggever", beet hij een journaliste van ABC News toe die kritische vragen had gesteld. Hij riep vervolgens op tot het intrekken van de uitzendlicentie van haar werkgever. "Jullie nieuws is zo nep en zo fout. We hebben een geweldige commissaris die daar eens naar moet kijken."
9 uur geledenBELÉM (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva keert woensdag terug naar de klimaattop in Belém. Hij hoopt met het ingelaste bezoek vermoedelijk de onderhandelingen een duwtje te geven richting een akkoord. Conceptteksten die voorzitter André Corrêa do Lago heeft rondgestuurd, maken duidelijk dat landen het over diverse belangrijke kwesties nog niet eens zijn.
9 uur geleden