Zuid-Korea en VS stellen militaire oefeningen uit om coronavirus
SEOUL (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Staten en Zuid-Korea hebben gezamenlijke militaire oefeningen die binnenkort zouden plaatsvinden opgeschort vanwege het nieuwe coronavirus. Dat maakte het hoofd van de samenwerkende troepen donderdag bekend.
Het besluit komt nadat Zuid-Korea eerder op de dag meldde dat er 334 nieuwe besmettingsgevallen van het nieuwe coronavirus in het land zijn vastgesteld.
Van 1595 mensen in Zuid-Korea is nu bekend dat zij zijn besmet en 12 mensen zijn overleden. Alleen in China, waar zo'n 80.000 gevallen van het virus bekend zijn en 2700 sterfgevallen, zijn meer besmettingen gemeld.
De strijdkrachten van Zuid-Korea en de VS voeren jaarlijks samen grote militaire trainingen uit, de eerstvolgende zou in de lente plaatsvinden. Het is niet bekend wanneer de oefeningen worden hervat.
Meer uit Buitenland
MINNEAPOLIS (ANP) - Duizenden mensen hebben zich verzameld in het centrum van Minneapolis om te protesteren tegen immigratiedienst ICE. CNN meldt dat demonstranten teksten scanderen en borden omhooghouden met de tekst 'ICE Out'.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Blue Origin, het ruimtevaartbedrijf van miljardair Jeff Bezos, heeft vrijdag aangekondigd vluchten met het New Shepard-raketprogramma te pauzeren. Dat doet het bedrijf om zich te richten op het maanlandingsprogramma in samenwerking met NASA.
2 uur geledenST. PAUL (ANP/AFP) - De Amerikaanse journalist Don Lemon, die donderdagavond werd opgepakt vanwege betrokkenheid bij een anti-ICE-protest in Minnesota, wordt aangeklaagd voor het schenden van burgerrechten. De bekende oud-presentator van CNN werd opgepakt voor het verhinderen van een kerkdienst. Lemon was daar naar eigen zeggen om verslag te doen van een protest tegen immigratiedienst ICE.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Techmiljardair Elon Musk probeerde eind 2013 een trip naar "het eiland" van zedendelinquent Jeffrey Epstein te regelen. Dat meldt CNN op basis van nieuwe documenten die vrijdag werden vrijgegeven. Daarin zit een mail van Musk, die vraagt wanneer het een goed moment is om een van de eilanden te bezoeken. Musk zei eerder juist dat hij een uitnodiging had geweigerd.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Actrice Catherine O'Hara, bekend van onder andere Home Alone, is op 71-jarige leeftijd overleden. Dat bevestigt haar manager aan vakblad Variety.
4 uur geledenDAMASCUS (ANP/RTR) - De Syrische regering wil de twee vluchtelingenkampen waar duizenden mensen vastzitten die banden hebben met terreurbeweging Islamitische Staat (IS) permanent sluiten, meldt een regeringsfunctionaris.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Russische topdiplomaat Kirill Dmitriev reist zaterdag af naar Miami voor overleg met de VS. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Zowel het Kremlin als de VS hebben de afspraak nog niet bevestigd.
4 uur geleden