Zuid-Korea dreigt met militaire actie tegen afvalballonnen
SEOUL (ANP/AFP) - De legerleiding van Zuid-Korea zegt dat het militair zal reageren als de afvalballonnen uit Noord-Korea een "ernstige veiligheidsdreiging" vormen of een "grens overschrijden". Het dreigement volgde uren nadat Pyongyang nieuwe ballonnen richting het zuiden had opgelaten.
De legerleiding waarschuwt het noorden voor "doortastende militaire acties", maar zei niet wat deze precies inhouden. Wel werd gezegd dat een grens wordt overschreden als iemand sterft door een Noord-Koreaanse ballon. De meeste ballonnen vervoerden zakken met papier en vormden dus geen gevaar, maar de zorgen zijn toegenomen omdat de laatste tijd ballonnen zijn gevonden met timers die de ballonnen na een bepaalde tijd laten knappen.
De Noord-Koreanen hebben sinds mei meer dan 5500 ballonnen met afval gelanceerd, waardoor in Zuid-Korea het vluchtverkeer verstoord raakte, branden ontstonden en overheidsgebouwen werden geraakt. De regering in Pyongyang zegt met de ballonnen te reageren op activisten die vanuit Zuid-Korea propagandaballonnen naar het noorden sturen.
Meer uit Buitenland
BOGOTÁ (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door een zware explosie op een verkeersweg in Colombia is gestegen naar negentien. De autoriteiten spreken over een terreuraanslag en houden een afsplitsing van de ontbonden guerrillagroep FARC verantwoordelijk.
46 minuten geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Twee geduchte politieke rivalen van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gaan de krachten bundelen voor de komende verkiezingen, die later dit jaar worden verwacht. Zij hopen zo Netanyahu's coalitieregering te verdrijven.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu lijkt nog geen uitzicht te hebben op gratieverlening door de president in de corruptiezaak waarin hij is verwikkeld. Het staatshoofd, president Isaac Herzog, maakte zondag duidelijk dat eerst moet worden gekeken naar een mogelijke schikking. Pas daarna wil hij gratie overwegen.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De man die heeft geschoten bij een mediadiner in Washington had het waarschijnlijk ook voorzien op president Donald Trump. Dat heeft waarnemend minister van Justitie Todd Blanche gezegd in een interview met het televisieprogramma Meet the Press van NBC News. Wat de reden was voor de aanval bij het Correspondents' Dinner, wordt nog onderzocht.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Commissie heeft na het schietincident op het mediagala in Washington contact gehad met de Amerikaanse president Donald Trump. Voorzitter Ursula von der Leyen schrijft op X dat ze haar solidariteit heeft uitgesproken richting de Amerikaanse president. "We hebben benadrukt dat politiek geweld geen plaats heeft in onze democratieën."
6 uur geledenPYONGYANG (ANP/AFP) - De Russische parlementsvoorzitter heeft de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un bedankt voor de "bevrijding van Koersk". Noord-Korea stuurde eerder troepen naar die Russische regio om tegen Oekraïne te vechten. "Koreaanse soldaten vochten zij aan zij met onze soldaten en officieren, en hebben Russisch grondgebied bevrijd van de Oekraïense nazi's", verklaarde politicus Vjatsjeslav Volodin volgens persbureau TASS tijdens een bezoek aan het buurland.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte heeft geschokt gereageerd op de aanval op het mediagala met president Donald Trump. De secretaris-generaal schreef op X dat hij opgelucht is dat Trump, zijn echtgenote en de andere gasten veilig zijn. "Dit was een aanval op onze vrije en open samenlevingen. Wij staan voor de democratie en zijn solidair met de Verenigde Staten."
7 uur geleden