Zuid-Korea dreigt met militaire actie tegen afvalballonnen
SEOUL (ANP/AFP) - De legerleiding van Zuid-Korea zegt dat het militair zal reageren als de afvalballonnen uit Noord-Korea een "ernstige veiligheidsdreiging" vormen of een "grens overschrijden". Het dreigement volgde uren nadat Pyongyang nieuwe ballonnen richting het zuiden had opgelaten.
De legerleiding waarschuwt het noorden voor "doortastende militaire acties", maar zei niet wat deze precies inhouden. Wel werd gezegd dat een grens wordt overschreden als iemand sterft door een Noord-Koreaanse ballon. De meeste ballonnen vervoerden zakken met papier en vormden dus geen gevaar, maar de zorgen zijn toegenomen omdat de laatste tijd ballonnen zijn gevonden met timers die de ballonnen na een bepaalde tijd laten knappen.
De Noord-Koreanen hebben sinds mei meer dan 5500 ballonnen met afval gelanceerd, waardoor in Zuid-Korea het vluchtverkeer verstoord raakte, branden ontstonden en overheidsgebouwen werden geraakt. De regering in Pyongyang zegt met de ballonnen te reageren op activisten die vanuit Zuid-Korea propagandaballonnen naar het noorden sturen.
Meer uit Buitenland
KOPENHAGEN (ANP/RTR) - Meerdere personen zijn gewond geraakt bij een frontale botsing tussen twee treinen in Denemarken. Het ongeluk gebeurde bij Hillerød, een stad op ongeveer 30 kilometer ten noorden van Kopenhagen.
20 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben tijdens hun blokkade van Iraanse havens 31 schepen tegengehouden. Die kregen de opdracht om te keren of terug naar hun havens te gaan, aldus CENTCOM, het Amerikaanse militaire commando in de regio.
30 minuten geledenDNIPRO (ANP/AFP) - Zeker twee mensen zijn omgekomen bij een Russische aanval op de Oekraïense stad Dnipro. Bij de aanval vielen ook acht gewonden en één persoon wordt nog vermist.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijs is voor de vierde dag op rij gestegen, nu de Verenigde Staten en Iran verwikkeld blijven in een strijd om de controle over de Straat van Hormuz.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Marine, John Phelan, vertrekt per direct. Dat meldt het Pentagon. Het geeft geen uitleg voor het plotselinge vertrek.
7 uur geledenTAYRI (ANP/RTR) - Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon hebben aan zeker twee mensen het leven gekost. Volgens bronnen zijn ook journalisten en hulpverleners getroffen.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het referendum over de kiesdistricten in de Amerikaanse staat Virginia was volgens president Donald Trump doorgestoken kaart. De kiezers stemden dinsdag in met een kieskaart die bij de volgende verkiezingen in november waarschijnlijk in het voordeel werkt van de Democraten. Trump stelde een dag later op Truth Social dat het briefstemmen verdacht verliep, zonder bewijs te leveren.
12 uur geleden