Zuid-Korea dreigt met militaire actie tegen afvalballonnen
SEOUL (ANP/AFP) - De legerleiding van Zuid-Korea zegt dat het militair zal reageren als de afvalballonnen uit Noord-Korea een "ernstige veiligheidsdreiging" vormen of een "grens overschrijden". Het dreigement volgde uren nadat Pyongyang nieuwe ballonnen richting het zuiden had opgelaten.
De legerleiding waarschuwt het noorden voor "doortastende militaire acties", maar zei niet wat deze precies inhouden. Wel werd gezegd dat een grens wordt overschreden als iemand sterft door een Noord-Koreaanse ballon. De meeste ballonnen vervoerden zakken met papier en vormden dus geen gevaar, maar de zorgen zijn toegenomen omdat de laatste tijd ballonnen zijn gevonden met timers die de ballonnen na een bepaalde tijd laten knappen.
De Noord-Koreanen hebben sinds mei meer dan 5500 ballonnen met afval gelanceerd, waardoor in Zuid-Korea het vluchtverkeer verstoord raakte, branden ontstonden en overheidsgebouwen werden geraakt. De regering in Pyongyang zegt met de ballonnen te reageren op activisten die vanuit Zuid-Korea propagandaballonnen naar het noorden sturen.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP) - De autoriteiten in Libanon hebben een nieuw dodental bekendgemaakt. Sinds het toegenomen geweld in het land door de Israëlische aanvallen op Hezbollah, zijn tot dusver 297 mensen omgekomen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
5 minuten geledenKATHMANDU (ANP/AFP) - Ex-rapper en huidige burgemeester van Kathmandu Balendra Shah wordt de nieuwe premier van Nepal. De kiescommissie heeft zijn verkiezingsoverwinning bevestigd.
18 minuten geledenROME (ANP) - Premier Giorgia Meloni heeft in felle bewoordingen de beslissing bekritiseerd van een Italiaanse jeugdrechtbank om een moeder bij haar drie kinderen weg te halen. Kinderen "behoren niet toe aan de staat, maar aan hun moeders en vaders", schreef de premier in een verklaring die op sociale media is gedeeld en waar persbureau ANSA uit citeert.
57 minuten geledenTEL AVIV/JERUZALEM (ANP/DPA) - Het Israëlische leger heeft naar eigen zeggen met meer dan tachtig vliegtuigen weer aanvallen op Iran uitgevoerd, onder meer op een opslagplaats van ballistische raketten en een universiteit die wordt gerund door de Islamitische Revolutionaire Garde (IRG). Het leger stelt dat de Imam Hossein Universiteit in Teheran een verzamelplaats was voor leden van de garde en daarom een militair doel.
1 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft Iraniërs gedreigd met nog zwaardere aanvallen waarbij ook meer groepen mensen of plaatsen doelwit worden. Trump zei dat "gebieden en groepen mensen die tot nu toe niet als doelwit werden beschouwd, serieus worden overwogen voor volledige vernietiging en zekere dood". Dat is volgens hem het gevolg van de houding van Iran.
2 uur geledenBEIROET/NABI CHIT (ANP/AFP/RTR) - Bij Israëlische luchtaanvallen en een aanval met commando's, die met vier helikopters werden aangevoerd, zijn volgens de Libanese regering ruim veertig doden gevallen in het oosten van Libanon.
3 uur geledenBAKOE (ANP/RTR) - Azerbeidzjan beschuldigt de Iraanse Islamitische Revolutionaire Garde (IRG) ervan pogingen te doen om aanslagen te plegen op de Israëlische ambassade, een synagoge en een leider van een oude Joodse gemeenschap in Azerbeidzjan.
3 uur geleden