Zuid-Korea dreigt met militaire actie tegen afvalballonnen
SEOUL (ANP/AFP) - De legerleiding van Zuid-Korea zegt dat het militair zal reageren als de afvalballonnen uit Noord-Korea een "ernstige veiligheidsdreiging" vormen of een "grens overschrijden". Het dreigement volgde uren nadat Pyongyang nieuwe ballonnen richting het zuiden had opgelaten.
De legerleiding waarschuwt het noorden voor "doortastende militaire acties", maar zei niet wat deze precies inhouden. Wel werd gezegd dat een grens wordt overschreden als iemand sterft door een Noord-Koreaanse ballon. De meeste ballonnen vervoerden zakken met papier en vormden dus geen gevaar, maar de zorgen zijn toegenomen omdat de laatste tijd ballonnen zijn gevonden met timers die de ballonnen na een bepaalde tijd laten knappen.
De Noord-Koreanen hebben sinds mei meer dan 5500 ballonnen met afval gelanceerd, waardoor in Zuid-Korea het vluchtverkeer verstoord raakte, branden ontstonden en overheidsgebouwen werden geraakt. De regering in Pyongyang zegt met de ballonnen te reageren op activisten die vanuit Zuid-Korea propagandaballonnen naar het noorden sturen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft donderdag een ontmoeting met Donald Trump in Washington. "Ze zullen economische en veiligheidskwesties bespreken", zei een Witte Huis-functionaris tegen persbureau AFP.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten leggen het maandag gestarte Project Freedom tijdelijk stil. Dat meldt president Donald Trump op Truth Social. De VS wilden met Project Freedom bescherming bieden aan gestrande schepen, zodat die door de door Iran gecontroleerde Straat van Hormuz konden varen.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - In Oekraïne zijn op verschillende plaatsen doden gevallen door Russische aanvallen. In de stad Zaporizja zijn zeker twaalf doden gevallen, meldde de gouverneur van de regio. In Kramatorsk gaat het om zeker vijf doden, schreef president Zelensky op X. In Dnipro vielen vier doden.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran ontkent dat het in de voorbije dagen aanvallen heeft uitgevoerd op de Verenigde Arabische Emiraten. Vanuit het militaire hoofdkwartier Khatam al-Anbiya wordt wel gewaarschuwd dat het leger "vernietigend" zal reageren als de golfstaat actie onderneemt tegen Iran.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - The Rolling Stones hebben dinsdag bevestigd dat er een nieuw album aankomt. De plaat Foreign Tongues komt op 10 juli uit en telt in totaal veertien nieuwe liedjes, met gastbijdrages van onder anderen Paul McCartney, Robert Smith van The Cure en Chad Smith van Red Hot Chili Peppers.
10 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - In Rusland zijn twee natuurkundigen veroordeeld die betrokken waren bij onderzoek dat ten grondslag ligt aan de ontwikkeling van hypersonische raketten. Valeri Zvegintsev (82) en Vladislav Galkin (71) kregen gevangenisstraffen van 12,5 jaar voor verraad, melden Russische staatsmedia.
11 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De gevangengenomen Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi vecht voor haar leven, zeggen haar aanhangers. Ze ligt al vijf dagen met een hartaandoening in het ziekenhuis.
12 uur geleden