Zuid-Korea dreigt met militaire actie tegen afvalballonnen
SEOUL (ANP/AFP) - De legerleiding van Zuid-Korea zegt dat het militair zal reageren als de afvalballonnen uit Noord-Korea een "ernstige veiligheidsdreiging" vormen of een "grens overschrijden". Het dreigement volgde uren nadat Pyongyang nieuwe ballonnen richting het zuiden had opgelaten.
De legerleiding waarschuwt het noorden voor "doortastende militaire acties", maar zei niet wat deze precies inhouden. Wel werd gezegd dat een grens wordt overschreden als iemand sterft door een Noord-Koreaanse ballon. De meeste ballonnen vervoerden zakken met papier en vormden dus geen gevaar, maar de zorgen zijn toegenomen omdat de laatste tijd ballonnen zijn gevonden met timers die de ballonnen na een bepaalde tijd laten knappen.
De Noord-Koreanen hebben sinds mei meer dan 5500 ballonnen met afval gelanceerd, waardoor in Zuid-Korea het vluchtverkeer verstoord raakte, branden ontstonden en overheidsgebouwen werden geraakt. De regering in Pyongyang zegt met de ballonnen te reageren op activisten die vanuit Zuid-Korea propagandaballonnen naar het noorden sturen.
Meer uit Buitenland
PYONGYANG (ANP) - Noord-Korea meldt zaterdag dat er afgelopen zondag een Zuid-Koreaanse "observatiedrone" door hun luchtruim vloog. De drone schond volgens Pyongyang de soevereiniteit van Noord-Korea en is neergehaald, aldus staatszender KCNA. Op foto's die staatspersbureau KCNA deelt, zijn brokstukken van een drone te zien. Zuid-Korea ontkent het nieuws en zegt niet te werken met het type drone dat is afgebeeld.
47 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Het duurt nog zeker tot woensdag voordat vier astronauten met een SpaceX-capsule vanuit het Internationale Ruimtestation (ISS) terugkeren naar de aarde. Het eerst mogelijke vertrekmoment is woensdagavond om 23.00 uur (Nederlandse tijd), laat de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA weten. Of de bemanning van Crew 11 dan ook daadwerkelijk kan vertrekken, hangt van de weersomstandigheden af.
48 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Nationale Opera van de Verenigde Staten vertrekt uit het Kennedy Center in Washington. In een verklaring, die vrijdag als eerste naar buiten werd gebracht door The New York Times, laat de Nationale Opera weten "te streven naar een vroegtijdige beëindiging van de samenwerking" met het centrum. Het centrum was sinds 1971 de thuisbasis van de Nationale Opera.
49 minuten geledenSYDNEY (ANP) - De Australische premier Anthony Albanese waarschuwt zaterdag voor "extreem en gevaarlijk" weer en "bosbranden in meerdere staten". Deelstaat Victoria werd de afgelopen dagen al getroffen door bosbranden. Zaterdagochtend had de brandweer meer dan vijftig van de brandhaarden in die staat nog niet onder controle.
2 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - Er zijn beelden verschenen van de fatale schietpartij in Minneapolis woensdag waarbij de 37-jarige Amerikaanse vrouw Renee Nicole Good om het leven kwam. Het lokale Alpha News publiceerde een video die zou zijn gemaakt met de telefoon van de agent van de immigratiepolitie ICE die de schoten loste. Reuters bevestigde de authenticiteit van de beelden en een woordvoerder van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid liet aan CNN weten dat de beelden echt zijn.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt graag "op de makkelijke manier" een deal te willen sluiten over Groenland, "maar als we het niet op de makkelijke manier doen, dan doen we het op de moeilijke manier", zei de president vrijdag tegen journalisten in het Witte Huis.
4 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De interim-president van Venezuela, Delcy Rodríguez, zegt dat haar land de Amerikaanse "agressie" via diplomatie het hoofd zal bieden. De regering van het land kondigde stappen aan om de banden met Washington te herstellen nadat president Nicolás Maduro vorige week werd opgepakt.
6 uur geleden