Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zuid-Korea begint onderzoek naar zus Kim

Zuid-Korea begint onderzoek naar zus Kim

SEOUL (ANP/AFP) - Aanklagers in Zuid-Korea zijn een onderzoek begonnen naar de zus van de leider van Noord-Korea, Kim Jong-un. Aanleiding is de vernietiging vorige maand van het verbindingskantoor net over de grens in Noord-Korea.

De zus, Kim Yo-jong, had enkele dagen voor dat het pand werd neergehaald verkondigd dat het "nutteloze" gebouw snel "volledig ingestort" zou zijn. Een advocaat in Seoul heeft een klacht ingediend omdat volgens hem het kantoor eigendom was van Zuid-Korea en zodoende dus Zuid-Koreaans eigendom is vernietigd.

Advocaat Lee Kyung-jae betoogt onder andere dat het gebouw met geld van de Zuid-Koreaanse regering is gerenoveerd. De zus van de Noord-Koreaanse leider gebruikte volgens hem explosieven om het zogenoemde diplomatieke kantoor te vernietigen "dat een publiek belang vertegenwoordigde".

Het onderzoek zal ongetwijfeld woede oproepen bij de noorderburen. Die waren vorige maand al kwaad omdat Zuid-Korea geen kans zag anti-Kim-pamfletten te stoppen die met ballonnen boven Noord-Korea werden uitgestort. Uit woede daarover werd het kantoor vervolgens vernietigd.

Meer uit Buitenland

Acht Henri Matisse-gravures gestolen uit bibliotheek in São Paulo

SÃO PAULO (ANP/AFP) - Acht gravures van de Franse schilder Henri Matisse zijn gestolen uit een bibliotheek in de Braziliaanse stad São Paulo. Dat heeft de lokale overheid bekendgemaakt. De dieven maakten ook vijf werken buit van de Braziliaanse schilder Candido Portinari.

20 minuten geleden
Nabestaanden Decembermoorden eisen eerherstel en compensatie

PARAMARIBO (ANP) - Zestig erfgenamen van de vijftien slachtoffers van de Decembermoorden van 1982 hebben een vordering ingesteld tegen de staat Suriname. Zij eisen eerherstel van de slachtoffers en hun nabestaanden en schadeloosstelling van de erfgenamen, vertelde advocaat Hugo Essed zondag in het programma Welingelichte Kringen van Radio ABC Suriname. Hij heeft de afgelopen week het verzoekschrift ingediend bij de kantonrechter, namens nabestaanden in Suriname en Nederland.

24 minuten geleden
Omroep: 100 ontvoerde schoolkinderen vrijgelaten in Nigeria

ABUJA (ANP/RTR) - De Nigeriaanse overheid heeft de vrijlating bewerkstelligd van honderd schoolkinderen die vorige maand waren ontvoerd van een kostschool in de staat Niger. Dat meldt de Nigeriaanse omroep Channels Television, die geen details gaf over de vrijlating.

47 minuten geleden
President Benin na couppoging: situatie volledig onder controle

COTONOU (ANP/RTR) - President Patrice Talon van Benin heeft verklaard dat de situatie in zijn land "volledig onder controle" is nadat veiligheidstroepen een ​​couppoging van een groep soldaten hadden beëindigd. "Het verraad zal niet ongestraft blijven", zei Talon in een tv-toespraak.

1 uur geleden
Legerchef Israël: terugtrekkingslijn in Gaza is 'nieuwe grens'

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische legerchef Eyal Zamir heeft gezegd dat de demarcatielijn waarachter Israëlische troepen zich in Gaza hebben teruggetrokken een "nieuwe grens" is. Dat zei Zamir tegen Israëlische reservisten in de Palestijnse Gazastrook, aldus een militaire verklaring.

3 uur geleden
Oekraïense aanvoerroute onbegaanbaar door Russische aanval op dam

PETSJENIHY (ANP/DPA) - Rusland heeft met een raketaanval een dam in de regio Charkiv geraakt, meldt de burgemeester van het nabijgelegen Petsjenihy. Daardoor is een belangrijke aanvoerroute voor het Oekraïense leger onbegaanbaar geworden.

4 uur geleden
Waterlekkage in Louvre beschadigt boeken over Egyptische oudheid

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Een waterlekkage vorige maand heeft honderden boeken beschadigd op de afdeling Egyptische oudheid van het Louvre in Parijs. Volgens adjunct-directeur Francis Steinbock van het Franse museum gaat het om "boeken die door egyptologen worden geraadpleegd".

5 uur geleden