Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zuid-Holland eist bij nieuwbouw vooral betaalbare woningen

Zuid-Holland eist bij nieuwbouw vooral betaalbare woningen

DEN HAAG (ANP) - Zuid-Holland gaat als eerste provincie bij nieuwbouwplannen toetsen of er wel genoeg betaalbare woningen komen. Projecten met teveel dure huizen wijst de provincie af. "We willen dat op de schaarse ruimte die Zuid-Holland heeft voldoende woningen worden gebouwd voor de mensen die echt woningen zoeken", zegt gedeputeerde Anne Koning (wonen, PvdA).

Bij nieuwbouw moet minimaal twee derde van de woningen in de categorie 'betaalbaar' vallen. Dat betekent huizen met een waarde van maximaal 355.000 euro. Van die woningen moet de helft voor de sociale huur zijn.

Zuid-Holland geeft hiermee invulling aan het vorig jaar gesloten coalitieakkoord. Daarin hebben GroenLinks-PvdA, BBB, VVD en CDA afgesproken dat de meest bevolkte provincie van Nederland (3,8 miljoen inwoners) een inhaalslag moet maken wat betreft de beschikbare hoeveelheid betaalbare woningen. Het college van Gedeputeerde Staten wil dat bereiken door hier nadrukkelijk op toe te zien.

Subsidies

Het provinciebestuur legt de eisen dit voorjaar vast. Bouwplannen die niet voldoen aan de gewenste hoeveelheid betaalbare woningen wijst Zuid-Holland af. "We moeten zorgen dat er vooral betaalbare woningen komen en niet zozeer die villa's van 7 ton", aldus Koning, die benadrukt dat er subsidies zijn om dit te stimuleren. "En misschien moeten projectontwikkelaars soms genoegen nemen met een beetje minder winst."

Zuid-Holland heeft met het Rijk afgesproken dat er in 2030 ruim 235.000 nieuwe woningen zijn gebouwd in de provincie. Het college wil dat vooral binnenstedelijk en aan de randen van steden en dorpen doen, en niet op landbouw- en natuurgrond. Provinciale Staten bespreken binnenkort weer die ruimtelijke puzzel. Het moet leiden tot harde afspraken. Koning heeft al aangegeven dat "niet alles meer kan" in de provincie die enerzijds veel woningen wil bouwen, maar daar slechts beperkt de ruimte voor heeft.

Meer uit Binnenland

Meerdere woningen ontruimd door brand in loods in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - In een opslagloods aan de Van Ostadestraat in de Schilderswijk in Den Haag is in de nacht van zaterdag op zondag een grote brand geweest. In de omgeving heeft de brandweer een tiental woningen ontruimd, laat een woordvoerder weten.

31 minuten geleden
Man aangehouden na dood van vrouw in woning in Leiderdorp

LEIDERDORP (ANP) - In een woning aan de Bolderikkamp in Leiderdorp is zaterdagavond een vrouw om het leven gekomen na een geweldsincident. De politie heeft een man aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij haar dood.

2 uur geleden
VVD-jongeren hekelen eigen partij en prijzen premier van België

DEN HAAG (ANP) - De Belgische premier Bart De Wever is de meest liberale politicus van 2025, in de ogen van de jongerenafdeling van de VVD. Het is de eerste keer dat de JOVD een politicus uit het buitenland uitroept tot 'Liberaal van het Jaar'. De Wever werd vorig jaar premier van België, namens de Vlaams-nationalistische partij N-VA.

7 uur geleden
Problemen met treinverkeer in noorden duren tot in de avond

GRONINGEN (ANP) - Het duurt waarschijnlijk nog tot zaterdagavond voordat de problemen met het treinverkeer in het noorden van het land zijn verholpen. Het winterse weer veroorzaakt wisselstoringen en andere overlast.

10 uur geleden
ProRail: datum terugkeer naar normale dienstregeling nog onzeker

UTRECHT (ANP) - ProRail bereidt zich voor op herstelwerkzaamheden aan het spoor na een week vol problemen door het winterse weer. Een terugkeer naar de standaard dienstregeling is volgens de spoorbeheerder "complex" en een datum voor een volledige terugkeer naar normaal is "onzeker".

11 uur geleden
Spoorproblemen noorden houden tot in de middag aan

GRONINGEN (ANP) - De treinproblemen in het noorden van het land duren voort, is te zien op de website van de NS. In Groningen rijden op meerdere trajecten tot zeker 15.15 uur geen of veel minder treinen.

14 uur geleden
Havenbedrijf: onduidelijk of Ferro Dome gered kan worden

ROTTERDAM (ANP) - Het is nog onbekend of de Ferro Dome, een voormalige gasopslag in Rotterdam, gered kan worden. "Dit is een van de vele onduidelijkheden", zegt een woordvoerder van beheerder Havenbedrijf Rotterdam. Deze week bleek dat het dak is ingezakt door de sneeuw.

17 uur geleden