Meer dan een uur storing DigiD door ddos-aanval
DEN HAAG (ANP) - Online-inlogservice DigiD was vrijdagmiddag slecht bereikbaar door een ddos-aanval. De website digid.nl was nog wel bereikbaar, maar inloggen ging moeizaam, volgens een woordvoerder van overheidsagentschap Logius. De aanval begon om 13.22 uur. Om 14.49 uur was de storing verholpen.
Bij een ddos-aanval wordt heel veel verkeer op een onlinedienst afgestuurd, waardoor gewone gebruikers achteraan een lange rij moeten aansluiten, aldus de woordvoerder.
Er wordt bij ddos-aanvallen altijd aangifte gedaan, zegt de woordvoerder. Om te achterhalen wie erachter zat, zal onderzoek nodig zijn.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) waarschuwt consumenten voor een vestje van de Wibra dat door baby's en jonge kinderen gedragen kan worden. De knoopjes van het kledingstuk kunnen makkelijk afbreken. Dat kan voor verstikkingsgevaar zorgen bij jonge kinderen, aldus de NVWA.
1 uur geledenRIGA (ANP) - Defensie moet voortaan abonnementen of leasecontracten afsluiten met dronefabrikanten, vindt Commandant der Strijdkrachten (CDS) Onno Eichelsheim. Met een 'Spotify voor drones' hoopt hij te voorkomen dat Defensie onbemande systemen inslaat die al meteen weer achterhaald zijn door de voortrazende innovatierace. "Je gaat met een fabrikant in zee die ervoor zorgt dat je elke keer de nieuwste versie krijgt."
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De mist heeft vrijdag voor hinder gezorgd op Schiphol en Eindhoven Airport. Op Schiphol haalden luchtvaartmaatschappijen uit voorzorg enkele tientallen vluchten uit het schema. Doordat het zicht al vroeg verbeterde, kon het vliegverkeer daar weer volgens de normale dienstregeling verlopen, meldt een woordvoerder.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer gemeenten verdelen de opvang van asielzoekers en statushouders. Ze hebben samen afspraken gemaakt over de verdeling van die mensen. De spreidingswet, waar gemeenten aan moeten voldoen, biedt die ruimte.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Over mogelijke rellen van jongeren gaan "zorgwekkende berichten" rond, zegt minister van Binnenlandse Zaken Pieter Heerma (CDA). Hij wijdt daar weinig over uit en verwijst verder naar lokale autoriteiten. "Daar ligt de verantwoordelijkheid voor het nemen van maatregelen."
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Landbouwminister Jaimi van Essen is naar eigen zeggen "best diepgegaan, met allerlei verbeteringen" aan zijn stikstofplannen. De D66-bewindsman heeft tot donderdagavond laat en vrijdagochtend met boerenorganisaties LTO en NAJK overlegd. Hij herhaalt dat dit geen onderhandelingen zijn. "Ik vond de gesprekken af en toe echt wel kritisch."
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland is niet door de Verenigde Staten verzocht om de toon tegen Rusland te matigen, zei buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) vrijdagochtend voorafgaand aan de ministerraad. "Wij vinden het vooral belangrijk om te benoemen wat we zien", zegt hij. "Rusland is de grootste veiligheidsdreiging voor de NAVO," zei hij andermaal.
3 uur geleden