Zuid-Holland doet aangifte van bedreiging om weghalen vlaggen
DEN HAAG (ANP) - De provincie Zuid-Holland gaat aangifte doen van de bedreigingen die vorige week binnenkwamen, nadat de provincie aankondigde de vlaggen op provinciale wegen te gaan verwijderen. Dit wordt bevestigd na berichtgeving van Omroep West. Boerensympathisanten kregen eerst de kans om de vlaggen weg te halen. Vrijdag is de provincie zelf begonnen met het verwijderen van de vlaggen.
Volgens een woordvoerder van de provincie worden alle bedreigingen op dit moment verzameld en wordt er daarna aangifte gedaan. Hoeveel bedreigingen er binnen zijn gekomen kan de woordvoerder niet zeggen.
Om de klus zo veilig mogelijk te doen zijn er maatregelen genomen. Wat die zijn wordt niet vermeld.
Mensen die de boeren steunen, hingen de vlaggen langs de wegen op, omdat ze het niet eens zijn met het stikstofbeleid van het kabinet. De protestvlaggen vormen volgens de provincie een gevaar voor de verkeersveiligheid. Ze kunnen namelijk afscheuren en op een rijdende auto terechtkomen.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De Stichting Reclame Code (SRC) ontving in 2025 de meeste klachten over een reclamespotje van pretpark Walibi voor hun jaarlijkse Fright Nights. Over het spotje kwamen 889 klachten binnen. In totaal kreeg de stichting vorig jaar 6611 klachten.
17 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Jan B., de verdachte in een zedenzaak met zeker vier kinderen, wordt opgenomen in het Pieter Baan Centrum. Dat bleek dinsdag in de rechtbank in Amsterdam.
43 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het zou de Nederlandse rechtspraktijk ten goede komen als er een heldere juridische definitie van femicide komt. Dat stelt het Wetenschappelijk Onderzoek- en Datacentrum (WODC), op basis van een onderzoek dat Maastricht University voor hen deed. Hierdoor zouden femicidezaken consistenter berecht worden en signalen van gendergerelateerd geweld sneller herkend worden.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De haven van Rotterdam moet fossiele activiteiten zo snel mogelijk afbouwen en klimaatneutraal zijn in 2050. Die eisen heeft de juridische non-profitorganisatie Advocates for the Future (AftF) neergelegd bij het Havenbedrijf Rotterdam. Het is de eerste officiële stap in een klimaatzaak rond de grootste haven van Europa.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het terughalen van zes passagiers van de m/v Hondius naar Australië na aankomst in Eindhoven dinsdagochtend vroeg is "moeilijk, gezien de afstand tussen Nederland en Australië", zegt de Australische minister van Volksgezondheid Mark Butler. In een interview met het Australische ABC News zei Butler dat het zestal "maximaal 48 uur in Nederland mag zijn".
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Amerikaanse bedrijf achter onderwijsplatform Canvas heeft een akkoord gesloten met de hackers die de software vorige week wisten binnen te dringen. Dat houdt in dat de gestolen data aan het bedrijf Instructure is teruggegeven en alle data die de hackers wisten te ontfutselen door hen vernietigd is. Het bedrijf meldt niet of en zo ja hoeveel losgeld met het akkoord gemoeid was.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Twee vliegtuigen met opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius zijn rond 00.30 uur in de nacht van maandag op dinsdag geland op het vliegveld van Eindhoven. Dat ziet een ANP-verslaggever. De vliegtuigen waren rond 20.45 uur Nederlandse tijd vertrokken vanaf Tenerife.
9 uur geleden