Zuid-Afrikaans zwemgoud in wereldrecord op 200 school
TOKIO (ANP) - De Zuid-Afrikaanse zwemster Tatjana Schoenmaker heeft op de Olympische Spelen in een wereldrecord het goud veroverd op de 200 meter schoolslag. De 24-jarige Schoenmaker stak na het aantikken direct haar arm omhoog om haar overwinning te vieren. Toen ze zich even later omdraaide en naar het scorebord keek, zag ze tot haar grote verrassing dat ze met 2.18,95 een wereldrecord had gezwommen in het Tokyo Aquatics Centre.
Het leidde tot tranen van vreugde bij Schoenmaker, die op het podium gezelschap kreeg van de Amerikaanse zwemsters Lilly King (zilver in 2.19,92) en Annie Lazor (2.20,84). Het wereldrecord op de 200 school stond al sinds 2013 met 2.19,11 op naam van de Deense Rikke Møller Pedersen. Schoenmaker pakte in Tokio eerder zilver op de 100 school.
De Rus Evgeni Rilov won na de 100 meter rugslag ook de 200 meter. De 24-jarige Rilov pakte het goud in 1.53,27, voor de Amerikaanse titelverdediger Ryan Murphy (1.54,15) en de Brit Luke Greenbank (1.54,72).
Meer uit Sport
SAN FRANCISCO (ANP) - American footballteam Seattle Seahawks heeft de zestigste editie van de Super Bowl gewonnen. In het Levi's Stadium, in de regio rond de Baai van San Francisco, versloegen zij de New England Patriots met 29-13.
2 uur geledenLIVIGNO (ANP) - Melissa Peperkamp en Romy van Vreden zijn op de Olympische Spelen uitgeschakeld in de kwalificatie op de big air. Beide Nederlandse snowboardsters wisten in het Livigno Snow Park niet bij de eerste twaalf te eindigen.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is het ook op de tweede dag van de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo niet gelukt een medaille te winnen. Snowboardster Michelle Dekker kwam zondag op de parallelreuzenslalom niet verder dan de achtste finales en bij het langebaanschaatsen eindigden Chris Huizinga (zevende), Stijn van de Bunt (negende) en Marcel Bosker (elfde) allemaal naast het podium.
10 uur geledenMETZ (ANP) - Femke Bol sprak na haar eerste wedstrijd over 800 meter van een aangename kennismaking. "Ik vond het echt heel leuk, maar ook heel spannend. Ik had die laatste 200 meter heel zwaar gemaakt in mijn hoofd en dat viel in het echt erg mee", vertelde ze na afloop van haar race in de indoorhal van het Franse Metz.
10 uur geledenTREVISO (ANP/BELGA) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn is in het ziekenhuis in het Noord-Italiaanse Treviso geopereerd om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA zondagavond bekendgemaakt.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Sander Eitrem is bij de Olympische Spelen in Milaan niet bezweken onder de favorietenrol die hij zichzelf had opgelegd door het recente wereldrecord. De Noor schaatste twee weken voor de Spelen in Inzell als eerste de 5000 meter onder de 6 minuten (5.58,52). "Ik ben opgelucht", zei hij. "Na Inzell was de druk de afgelopen dagen heel hoog."
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam is op de olympische 1000 meter ingedeeld in de vijftiende en laatste rit en komt daarin maandag uit tegen titelverdedigster Miho Takagi. Dat is zondag door loting bepaald. Leerdam eindigde vier jaar geleden in Beijing als tweede achter de Japanse.
11 uur geleden