Zuid-Afrikaans zwemgoud in wereldrecord op 200 school
TOKIO (ANP) - De Zuid-Afrikaanse zwemster Tatjana Schoenmaker heeft op de Olympische Spelen in een wereldrecord het goud veroverd op de 200 meter schoolslag. De 24-jarige Schoenmaker stak na het aantikken direct haar arm omhoog om haar overwinning te vieren. Toen ze zich even later omdraaide en naar het scorebord keek, zag ze tot haar grote verrassing dat ze met 2.18,95 een wereldrecord had gezwommen in het Tokyo Aquatics Centre.
Het leidde tot tranen van vreugde bij Schoenmaker, die op het podium gezelschap kreeg van de Amerikaanse zwemsters Lilly King (zilver in 2.19,92) en Annie Lazor (2.20,84). Het wereldrecord op de 200 school stond al sinds 2013 met 2.19,11 op naam van de Deense Rikke Møller Pedersen. Schoenmaker pakte in Tokio eerder zilver op de 100 school.
De Rus Evgeni Rilov won na de 100 meter rugslag ook de 200 meter. De 24-jarige Rilov pakte het goud in 1.53,27, voor de Amerikaanse titelverdediger Ryan Murphy (1.54,15) en de Brit Luke Greenbank (1.54,72).
Meer uit Sport
MONTREAL (ANP) - Max Verstappen hield in Montreal geen goed gevoel over aan de kwalificatie voor de sprintrace bij de Grote Prijs van Canada. De Formule 1-coureur moest zich tevredenstellen met de zevende tijd en bleef ver verwijderd van de Brit George Russell van Mercedes, die het snelst was.
4 uur geledenSAN ANTONIO (ANP/RTR/BELGA) - Oklahoma City Thunder heeft in de finale in de Western Conference in de NBA tegen San Antonio Spurs de leiding genomen. De regerend kampioen won de derde wedstrijd in San Antonio met 123-108 en staat nu met 2-1 voor.
4 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen start zaterdag bij de GP van Canada als zevende in de sprintrace. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull bleef ver verwijderd van de beste tijd van de Brit George Russell van Mercedes.
14 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de eerste wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Oekraïne. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets.
16 uur geledenKASTELA (ANP) - Zeilster Roos Wind is op het Europees kampioenschap in de ILCA6-klasse in Kroatië vijfde geworden. De 21-jarige zeilster eindigde bij de wedstrijden na elf races als zesde, maar met het wegstrepen van de Amerikaanse Charlotte Rose finishte ze als vijfde op het EK. In het klassement onder 23 jaar werd ze tweede.
18 uur geledenVERBANIA (ANP) - Alberto Bettiol heeft de dertiende etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De Italiaan van XDS Astana kwam na 189 kilometer tussen Alessandria en Verbania solo aan. Andreas Leknessund uit Noorwegen werd tweede en Jasper Stuyven uit België derde.
20 uur geledenVEENENDAAL (ANP) - Charlotte Kool heeft de vijfde editie van Veenendaal-Veenendaal op haar naam geschreven. De 27-jarige Nederlandse van Fenix-Deceuninck klopte Kathrin Schweinberger uit Oostenrijk en de Nederlandse Nienke Veenhoven na een rit van 120 kilometer in een sprint.
21 uur geleden