Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zuid-Afrika stelt nieuwe coronabeperkingen in

Zuid-Afrika stelt nieuwe coronabeperkingen in

KAAPSTAD (ANP) - Zuid-Afrika heeft zondag een nieuwe aanscherping van de coronamaatregelen aangekondigd. Vanaf maandag geldt tussen 21.00 en 04.00 een avondklok, zijn gezichtsmaskers in het openbaar verplicht en is er een verbod op de verkoop van alcohol, maakte president Cyril Ramaphosa bekend.

Volgens Ramaphosa zijn de maatregelen nodig om het toenemende aantal infecties in het land een halt toe te roepen. "We registreren nu elke dag meer dan 12.000 gevallen", zei de president zondag in een televisietoespraak. Het verbod op alcoholverkoop moet voorkomen dat ziekenhuizen en klinieken belast worden met "aan alcohol gerelateerd letsel dat voorkomen had kunnen worden", aldus Ramaphosa.

De regering stelde eind maart landelijke lockdownmaatregelen in vanwege de virusuitbraak, waaronder een avondklok, maar begon die in mei en juni stapsgewijs te versoepelen. Daarna nam het aantal nieuwe infecties gestaag toe.

In Zuid-Afrika zijn meer dan 276.000 besmettingen bekend en ruim 4000 mensen overleden aan het coronavirus. Geen ander land op het Afrikaanse continent is harder getroffen.

Meer uit Buitenland

Iran waarschuwt dat havens in Emiraten doelwit zijn

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft gewaarschuwd dat het alle havens in de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) als doelwit ziet voor de verdediging tegen Israël en de VS. De inwoners van de havensteden zouden er volgens het Iraanse leger moeten vertrekken voor hun veiligheid.

30 minuten geleden
Palestijnse groep Hamas vraagt Iran geen Golfstaten te bestoken

TEHERAN/GAZA (ANP/DPA) - De Palestijnse beweging Hamas heeft Iran gevraagd op te houden met luchtaanvallen op de Arabische buurlanden. Hamas heeft zeer nauwe betrekkingen met de Golfstaat Qatar en is lang door Iran gesteund. Qatar is een van de Golfstaten die Iran aanvalt, waar de VS de grootste luchtmachtbasis in de regio hebben.

3 uur geleden
'Noord-Korea heeft tien ballistische raketten afgevuurd'

SEOUL (ANP/RTR) - Noord-Korea heeft zaterdag tien ballistische raketten afgevuurd in de richting van de Japanse Zee. Dat meldt het Zuid-Koreaanse leger.

5 uur geleden
Venezuela en Colombia houden topoverleg na gevangenname Maduro

CARACAS (ANP/RTR) - Venezuela en Colombia hebben op hoog niveau overleg gehouden in Caracas. Ministers en andere functionarissen spraken in de Venezolaanse hoofdstad over samenwerking op gebieden als handel, toerisme, energie en veiligheid, meldt de regering van Venezuela.

12 uur geleden
President Trump vervangt hoofd van Kennedy Center

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bekendgemaakt dat het hoofd van het beroemde Kennedy Center in Washington wordt vervangen. Op zijn eigen platform Truth Social meldde Trump dat Richard Grenell stopt en dat Matt Floca hem opvolgt.

13 uur geleden
Axios: Trump wees aanbod Poetin af over Iraans verrijkt uranium

WASHINGTON (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Verenigde Staten voorgesteld het verrijkte uranium van Iran naar zijn land over te brengen. Dat had deel kunnen uitmaken van een deal om de oorlog in het Midden-Oosten te beëindigen, schrijft nieuwssite Axios. De Amerikaanse president Donald Trump zou het aanbod hebben afgeslagen.

14 uur geleden
Zelensky ontmoet zoon laatste sjah van Iran

PARIJS (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in Parijs een ontmoeting gehad met Reza Pahlavi, de zoon van de laatste sjah van Iran. "De kroonprins en zijn team hebben me bijgepraat over de signalen die ze vanuit het land ontvangen", schreef de Oekraïense leider naderhand op X.

14 uur geleden