Zuid-Afrika kondigt nieuwe regering aan
PRETORIA (ANP) - De Zuid-Afrikaanse president Cyril Ramaphosa heeft zondag zijn nieuwe regering aangekondigd. De oppositie heeft 12 van de 32 ministersposten gekregen. Het regerende ANC verloor na de verkiezingen in mei zijn parlementaire meerderheid.
Het Afrikaans Nationaal Congres, dat het land bestuurt sinds de komst van de democratie in 1994, behield belangrijke ministeries als Buitenlandse Zaken, Financiën, Defensie, Justitie en Politie.
De grootste coalitiepartner, de Democratische Alliantie (DA), kreeg zes ministersposten in handen, waaronder die van Binnenlandse Zaken, Milieu en Openbare Werken. De Inkatha Freedom Party (IFP) kreeg er twee, andere kleine partijen kregen er samen vier.
"De oprichting van de regering van nationale eenheid in haar huidige vorm is ongekend in de geschiedenis van onze democratie", zei de 71-jarige Ramaphosa vanuit Pretoria in een televisietoespraak.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - De Franse Nationale Vergadering heeft voorlopig een nieuwe politieke crisis afgewend. Een begrotingsvoorstel voor sociale zekerheid kreeg na onderhandelingen de steun van een meerderheid van de parlementariërs.
34 minuten geledenTEGUCIGALPA (ANP/AFP) - De Hondurese president Xiomara Castro beschuldigt de Amerikaanse president Donald Trump van inmenging in de verkiezingen in haar land en spreekt over manipulatie van de uitslag. De definitieve uitslag van de verkiezingen van 30 november is nog niet bekend, maar de door Trump gesteunde conservatieve kandidaat Nasry Asfura heeft een krappe voorsprong in de voorlopige resultaten.
35 minuten geledenUVIRA (ANP/RTR) - Door het oplaaiende geweld in Oost-Congo hebben de afgelopen dagen ongeveer 200.000 mensen hun huizen ontvlucht, terwijl de door Rwanda gesteunde M23-rebellen een opmars maakten richting de strategisch gelegen stad Uvira, op de grens met Burundi. Volgens de VN zijn 74 mensen gedood, vooral burgers. 83 mensen zouden gewond zijn afgevoerd naar het ziekenhuis.
42 minuten geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Zelensky zegt klaar te zijn om verkiezingen te houden. Hij vraagt de VS en Europese partners om de veiligheid te garanderen tijdens dat proces.
1 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft van de Verenigde Staten "dagen" de tijd gekregen om te reageren op een vredesvoorstel. Dat voorziet in het opgeven van grondgebied door Oekraïne in ruil voor Amerikaanse veiligheidsgaranties, schrijft de krant Financial Times. Die baseert zich op anonieme bronnen.
1 uur geledenNIINISALO (ANP/RTR) - Finland heeft honderden dronejammers aangeschaft. Die verstoren de navigatiesignalen van onbemande toestellen en worden opgesteld rond belangrijke infrastructuur, zoals militaire bases.
1 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP/DPA) - UNICEF ziet een alarmerende toename van pasgeborenen met ondergewicht in Gaza. In 2022, voordat de oorlog tussen Israël en Hamas begon, werden per maand gemiddeld 250 baby's van minder dan 2,5 kilo geboren. In de eerste helft van dit jaar waren dat er gemiddeld 300 en van juli tot en met september zelfs 460 per maand, ondanks een sterke daling van het totale aantal geboorten.
3 uur geleden