Zorgverleners en SP voeren actie voor meer salaris in Den Haag
DEN HAAG (ANP) - Zo'n vijftig zorgverleners voeren met een lang spandoek actie voor hogere salarissen in de zorgsector bij de Hofvijver in Den Haag. Ook Diederik Gommers, voorzitter van de Nederlandse Vereniging voor Intensive Cares, is bij de demonstratie aanwezig. Bij de actie zijn ook de SP en vakbonden NU'91, FNV en CNV betrokken.
Op het spandoek dat de zorgverleners vasthouden staat: 'De zorg verdient een eerlijke beloning'. Het is 130 meter lang en elke millimeter van het doek staat symbool voor de steunbetuigingen voor hogere zorgsalarissen die de SP heeft opgehaald, oftewel 130.000 handtekeningen.
De actievoerders hopen dat hun boodschap aankomt bij de Tweede Kamer, die donderdag debatteert over corona. Dan wordt er ook gesproken over de zorgsalarissen. De betogers zien ook graag dat het demissionaire kabinet meer geld beschikbaar stelt voor de zorg op Prinsjesdag.
Werkdruk
Volgens SP-leider Lilian Marijnissen loopt de werkdruk in de zorg op en moeten de salarissen in de sector nu omhoog. "Dit kabinet is demissionair, maar de zorg is dat natuurlijk niet. Het enige smoesje wat ze nog hebben om niet de zorgverleners een fatsoenlijke waardering, een eerlijke beloning, een hoger salaris te geven is: wij zijn demissionair. Maar de zorg kan niet wachten."
Dat de werkdruk in de zorg de afgelopen tijd is opgelopen, merkt ook Marjolein Kool. Ze werkt 38 jaar in de zorg, waarvan 30 jaar als anesthesiemedewerker. "Mijn werk is veranderd van zorgen voor patiënten naar productie draaien met patiënten. Steeds meer, steeds korter, steeds sneller. En het liefst zo goedkoop mogelijk. De passie en liefde voor het vak worden uitgebuit."
Diederik Gommers is bij de actie omdat "er meer verpleegkundigen weggaan dan blijven". "En dat doet me zeer, dat moeten we stoppen met elkaar." De voorzitter van de Nederlandse Vereniging voor Intensive Cares stelt dat de zorgverleners een compensatie moeten krijgen, aangezien zij het 'vangnet' zijn van het risico van de versoepelingen die dinsdag werden aangekondigd in de coronapersconferentie. Ook vindt hij dat de zorgsector samen sterk moet staan. "Ik denk dat wij samen moeten zeggen: wij schalen niet meer op. Want er hoort iets tegenover te staan."
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De demonstratie tegen het optreden van de Israëlische zanger Shai Abramson in het Concertgebouw is afgelopen. De laatste pro-Palestijnse actievoerders verlieten het Museumplein rond 21.30 uur, zag een ANP-verslaggever. Het aantal demonstranten was kort daarvoor snel afgenomen van enkele honderden tot enkele tientallen demonstranten.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Pro-Palestijnse demonstranten hebben rode en groene rookbommen afgestoken tussen het Museumplein en het Concertgebouw, waar de omstreden Israëlische voorzanger Shai Abramson zondagavond optreedt bij besloten chanoekavieringen. ANP-verslaggevers zien dat de politie massaal aanwezig is.
5 uur geledenLIMA (ANP) - De voor moord en drugssmokkel veroordeelde Nederlander Joran van der Sloot is medisch behandeld nadat hij vrijdag zwaargewond zou zijn aangetroffen in zijn cel in de Peruaanse gevangenis waar hij zijn straf uitzit. Dat meldt het Peruaanse ministerie van Justitie en Mensenrechten in een verklaring. Volgens de krant La República zou hij een zelfmoordpoging hebben gedaan.
6 uur geledenMOERGESTEL (ANP) - De twee kinderen die zaterdagavond zwaargewond in een woning in Moergestel werden aangetroffen, zijn buiten levensgevaar. Dat meldt de politie.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bij een protest van de extreemrechtse Nederlandse Volks-Unie in Utrecht heeft de politie twee mannen aangehouden. Een 48-jarige man uit Rotterdam is gearresteerd voor verstoring van de openbare orde en een 20-jarige man uit Zutphen voor het dragen van een verboden teken. Volgens de politie gaat het om een teken "dat in de Tweede Wereldoorlog door groepen werd gebruikt die nationaalsocialistisch gedachtegoed verheerlijkten". Een woordvoerder zegt dat het niet gaat om een hakenkruis, maar wil niet zeggen wat de man wel droeg.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nationaal Coördinator Terrorisme en Veiligheid (NCTV) heeft met afschuw gereageerd op de dodelijke schietpartij op Bondi Beach in Sydney. "Ook in Nederland is alertheid geboden", zegt NCTV-baas Wieke Vink in een reactie.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Actievoerders hebben zondagmiddag kort twee ingangen van het Concertgebouw in Amsterdam geblokkeerd. Dat bevestigt een woordvoerder na een bericht op sociale media. De politie heeft volgens hem ingegrepen. Een politiewoordvoerder bevestigt dat er aanhoudingen zijn verricht. Om hoeveel aanhoudingen het gaat en waarvoor, wil de politie niet zeggen.
9 uur geleden