Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zorgtechnologiebedrijf Philips hekkensluiter in rode AEX

Zorgtechnologiebedrijf Philips hekkensluiter in rode AEX

AMSTERDAM (ANP) - Zorgtechnologiebedrijf Philips was donderdag de hekkensluiter in een licht lagere AEX-index. Ook de andere Europese beurzen lieten kleine koersuitslagen zien. Beleggers zochten naar richting na de recente opmars. Daarnaast werd gewacht op de groeicijfers van de Amerikaanse economie in het eerste kwartaal en de wekelijkse werkloosheidsaanvragen in de Verenigde Staten, die later op de dag naar buiten komen.

De hoofdindex op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,2 procent in de min op 709,37 punten. De MidKap won 0,4 procent tot 1061,14 punten. De beurs in Frankfurt verloor 0,5 procent. Londen en Parijs klommen 0,1 procent.

Naast Philips (min 2 procent) behoorde Shell tot de grootste dalers in de AEX met een min van 1,2 procent. Het olie- en gasconcern verwacht in beroep te gaan tegen de uitspraak in de klimaatzaak tegen het bedrijf. De rechter in Den Haag dwong het concern per direct meer te doen om de uitstoot van CO2 terug te brengen. De chipbedrijven ASMI, Besi en ASML stonden in de kopgroep met winsten tot 0,8 procent na recordresultaten van de Amerikaanse branchegenoot Nvidia.

Fagron

In de MidKap zakte Fagron 2,6 procent. Alychlo, het investeringsbedrijf van de Belgische miljardair Marc Coucke, heeft 3,6 miljoen aandelen van het apothekersbedrijf verkocht. Lucas Bols daalde 1,2 procent bij de kleinere bedrijven. De drankenfabrikant werd in het boekjaar dat liep tot eind maart hard getroffen door de sluiting van de horeca vanwege de coronapandemie en leed een miljoenenverlies.

Biochemiebedrijf Avantium dikte 4 procent aan. Het bedrijf krijgt van de Europese Unie zo'n 1,8 miljoen euro aan subsidie voor zijn technologieën om de uitstoot van broeikasgassen te verminderen. Renewi steeg 4,7 procent dankzij beter dan verwachte resultaten van de afvalverwerker.

Bayer

Bayer zakte 2,7 procent in Frankfurt. Het Duitse chemieconcern is er niet in geslaagd een Amerikaanse jury voor zich te winnen in de slepende zaak rond onkruidverdelger Roundup, dat kankerverwekkend zou zijn. Puma verloor dik 1 procent. Het Franse luxeconcern Kering, eigenaar van Gucci, heeft zijn belang in het Duitse sportmerk verder teruggebracht. Airbus klom ruim 6 procent in Parijs. De vliegtuigbouwer wil de productie van het toestel A320 binnen twee jaar opvoeren tot boven het niveau van voor de coronacrisis.

De euro was 1,2205 dollar waard, tegen 1,2191 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,5 procent tot 65,91 dollar. Brentolie kostte ook 0,5 procent minder, op 68,51 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Formeel EU-onderzoek Red Bull om schenden concurrentieregels

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie begint een formeel onderzoek naar Red Bull, omdat de producent van energiedrankjes mogelijk de concurrentieregels heeft geschonden. Volgens de Commissie zijn er in ieder geval verdenkingen van het schenden van de mededingingsregels door Red Bull op de Nederlandse markt.

1 uur geleden
AFM waarschuwt voor AI op financiële markten: risico's groeien

AMSTERDAM (ANP) - De snelle ontwikkeling van kunstmatige intelligentie (AI) levert in de financiële wereld voordelen op, maar zorgt ook voor nieuwe risico's. Daarvoor waarschuwt toezichthouder Autoriteit Financiële Markten (AFM). Die maakt zich onder andere zorgen over een toename van digitale fraude met AI, bijvoorbeeld via deepfakes.

1 uur geleden
Ruim helft huishoudens heeft vertrouwen in financiële sector

AMSTERDAM (ANP) - Ruim de helft van de Nederlandse huishoudens heeft vertrouwen in financiële instellingen zoals banken, verzekeraars en pensioenfondsen. Dat meldt De Nederlandsche Bank (DNB). Het vertrouwen blijft daarmee stabiel vergeleken met vorig jaar, aldus de centrale bank op basis van jaarlijks onderzoek.

3 uur geleden
Oliedienstverlener SBM Offshore stijgt op Damrak na resultaten

AMSTERDAM (ANP) - SBM Offshore behoorde donderdag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. De maritieme oliedienstverlener zag de omzet afgelopen kwartaal flink stijgen en werd opnieuw iets positiever over het resultaat dit jaar. Topman Øivind Tangen sprak van sterke prestaties en een toenemende activiteit in de belangrijkste markten van het bedrijf.

3 uur geleden
Vakbond De Unie geschrokken van nieuw banenverlies bij ASN Bank

UTRECHT (ANP) - Vakbond De Unie is "geschrokken" van het nieuwe banenverlies bij ASN Bank. Het financiële concern kondigde donderdagochtend aan nog eens 850 tot 950 arbeidsplaatsen te schrappen. Dat komt bovenop het verlies van 731 banen eerder door een grote transformatie van ASN Bank, voorheen de Volksbank.

4 uur geleden
Action groeit verder in Europa, eerste winkels in Roemenië

ZWAAGDIJK (ANP) - Discountwinkelketen Action heeft in het derde kwartaal zijn groei in Europa voortgezet met de opening van de eerste winkels in Roemenië. Volgens het bedrijf zijn in de eerste negen maanden van dit jaar in totaal 221 winkels toegevoegd aan het netwerk, dat daarmee groeide tot 3139 winkels in veertien Europese landen.

4 uur geleden
Siemens boekt voor derde jaar op rij recordwinst

MÜNCHEN (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Siemens heeft in het afgelopen gebroken boekjaar opnieuw een recordwinst behaald. Het Duitse industrieconcern profiteerde onder meer van de verkoopopbrengst van het onderdeel Innomotics, dat zware elektromotoren voor schepen en mijnbouwapparatuur maakt. Die verkoop was onderdeel van de strategie van Siemens om te stoppen met de productie van zware machines en zich te richten op softwaregestuurde productlijnen met hogere winstmarges.

5 uur geleden