Zorgen over aantal wijkagenten op Tholen
THOLEN - Er zijn zorgen gerezen over het aantal wijkagenten dat actief is op het eiland Tholen. Volgens de SP is er recent een wijkagent gestopt en de partij vreest dan ook voor capaciteitsproblemen. Men vraagt de gemeente Tholen hoe zij erin staat dat er nog slechts drie wijkagenten zijn en sommige Thoolse kernen geen wijkagent meer hebben.
In een brief aan het college brengt de SP de situatie onder de aandacht. “Is het college bekend met het gegeven dat er (weer) een wijkagent minder is”, zo begint de SP die wil weten of het college belang hecht aan de aanwezigheid van een wijkagent met het oog op preventie. De SP wijst naar de 200 miljoen euro die het kabinet heeft uitgetrokken voor extra wijkagenten. De partij wil namelijk weten hoe de gemeente zo spoedig mogelijk het aantal wijkagenten op Tholen op het niveau te brengt dat vanuit de overheid is opgelegd. “We hebben al herhaalde malen gewezen op het belang van herkenbare en benaderbare wijkagenten. Hoe kan het dat we na al die jaren nog steeds geeninvulling hebben gegeven aan deze taakstelling zoals door het ministerie is opgelegd”, besluit men.
Meer uit Tholen
THOLEN - Het jaarlijkse Concordia Concert vond afgelopen zaterdag plaats in sporthal De Meulvliet, die voor de gelegenheid was omgebouwd tot concertzaal. Tijdens deze avond lieten alle acht orkesten en groepen van de vereniging van zich horen. In totaal stonden er zo'n 160 muzikanten op het podium, in de leeftijd van zes tot zeventig jaar.
9 uur geledenTHOLEN - Na de hertellingen van de stemmen zijn geen verschuivingen opgetreden in de zetelverdeling. De ChristenUnie krijgt de laatste restzetel, ten koste van Algemeen Belang Tholen (ABT) en het CDA. Het verschil tussen de drie partijen bedroeg minder dan tien stemmen. Donderdag wordt de uitslag definitief vastgesteld tijdens de zitting van het centraal stembureau.
13 uur geledenTHOLEN - "Een instrument en een monument waar je niet enkel naar kan en mag kijken, maar vooral naar moet luisteren." Zo omschrijft burgemeester Marleen Sijbers het bijna twee decennia oude Van Dam-orgel. Na een renovatie van ruim anderhalf jaar was vrijdagavond het moment dat de vernieuwde klanken mochten klinken in de imposante Onze Lieve Vrouwekerk. In de volle kerk genoten de aanwezigen ademloos van het eerste concert op het orgel. Aan Cees van der Poel, die niet enkel als orgeladviseur bij het proces betrokken was maar ook een bekwaam muzikant is, de eer om het eerste concert op het vernieuwde orgel te spelen.
17 uur geleden[Advertorial] - De verkoop van het nieuwbouwproject Thuis aan de Kreek in Sint-Philipsland start op woensdag 25 maart. Belangstellenden zijn die avond tussen 19.00 en 21.00 uur welkom tijdens een vrije inloop in Dorpshuis De Wimpel. Aanmelden vooraf is niet nodig.
1 dag geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Cees van 't Hof die de spotlight mocht vangen.
1 dag geledenWEST-BRABANT- Op haar X-account waarschuwt de politie voor oplichters die momenteel actief zijn. Zij sturen mailtjes naar burgers met daarin een link. In het mailtje staat dat er gedreigd wordt met juridische stappen wanneer de ontvanger niet op de link klikt. "Zo'n mail ontvangen? Meld het de Fraudehelpdesk", aldus de politie.
2 dagen geleden[Advertorial] - Dit jaar vier ik een bijzonder jubileum: het 20-jarig bestaan van Cadeaushop Sint-Annaland.
2 dagen geleden