Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zorg- en onderwijspersoneel vraagt door long covid vaker WIA aan

Zorg- en onderwijspersoneel vraagt door long covid vaker WIA aan

AMSTERDAM (ANP) - Klachten door langdurige covid leiden in de onderwijs- en zorgsector vaker tot een aanvraag voor een arbeidsongeschiktheidsuitkering dan in andere sectoren. Dat meldt uitkeringsinstantie UWV, die daarbij constateert dat de kans dat vrouwen een aanvraag doen twee keer zo groot is als bij mannen.

Mensen met langdurige coronaklachten kunnen bij het UWV een aanvraag doen voor de zogeheten WIA-uitkering als zij twee jaar nadat ze ziek zijn geworden nog altijd niet (volledig) hun werk kunnen uitoefenen. Het UWV analyseerde ruim 2600 aanvragen voor een arbeidsongeschiktheidsuitkering die vorig jaar werden gedaan. Voorwaarde daarbij was dat langdurige coronaklachten, ook wel het postcovidsyndroom (PCS) genoemd, onderdeel waren van de diagnose. In 82 procent van de gevallen werd de uitkering toegekend.

In de zorgsector is de kans dat mensen met PCS een WIA-uitkering aanvragen 80 procent groter dan gemiddeld. Ook in het onderwijs is het risico groter, met 30 procent. Het UWV vermoedt dat dit komt omdat in deze sectoren sprake is van een verhoogde coronabesmettingskans. Ook werken in deze sectoren relatief veel vrouwen, wat de kans op aanvragen kan vergroten.

De kans dat vrouwen namelijk een beroep doen op een WIA-uitkering is twee keer zo groot als voor mannen, iets wat het UWV "opvallend" noemt. Dat geldt met name voor vrouwen in de leeftijd van 35 tot 54 jaar. Ook merkt het UWV op dat werknemers met een vast dienstverband die lijden aan PCS relatief vaker een aanvraag doen dan tijdelijke werknemers of mensen met een werkloosheidsuitkering.

Meer uit Financieel

Vrijwel alle Pathé-bioscopen krijgen statiegeldmachines

AMSTERDAM (ANP) - In vrijwel alle Pathé-bioscopen kunnen mensen binnenkort statiegeldflesjes inleveren en statiegeld terugkrijgen. Verpact, de stichting die namens onder meer supermarkten verantwoordelijk is voor de inzameling van plastic flesjes, deed al een proef in drie bioscopen. De organisatie heeft nu met Pathé afgesproken ook inzamelmachines te plaatsen in andere vestigingen.

46 minuten geleden
Chinese economie vertraagt verder door zwakke winkelverkopen

BEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Chinese economische activiteit is in november verder afgezwakt na een zwak begin van het laatste kwartaal van dit jaar. De detailhandelsverkopen in China groeiden afgelopen maand in het zwakste tempo sinds de coronapandemie, terwijl de investeringen verder afnamen. Ook de groei van de industriële productie viel verder terug.

47 minuten geleden
Stofzuigermaker iRobot vraagt faillissement aan

BEDFORD (ANP/BLOOMBERG) - Robotstofzuigermaker iRobot heeft faillissement aangevraagd in de Verenigde Staten. Het bedrijf, bekend van de Roomba-stofzuigers, wil via een reorganisatie onder toezicht van de rechter doorgaan, maar komt daarbij in handen van zijn belangrijkste leverancier en geldschieter uit China.

2 uur geleden
Stofzuigermaker iRobot vraagt faillissement aan

BEDFORD (ANP) - Robotstofzuigermaker iRobot heeft faillissement aangevraagd in de Verenigde Staten. Het bedrijf, bekend van de Roomba-stofzuigers, wil via een reorganisatie onder toezicht van de rechter doorgaan, maar komt daarbij in handen van zijn belangrijkste leverancier en geldschieter uit China.

5 uur geleden
Recordbestelling van ruim 3000 MAN-bussen door Deutsche Bahn

MÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse truck- en bussenfabrikant MAN heeft de grootste opdracht voor bussen ooit ontvangen van spoorbedrijf Deutsche Bahn. MAN gaat de komende jaren meer dan 3000 bussen leveren aan Deutsche Bahn voor regionaal en stadsvervoer. Daarmee is een bedrag gemoeid van ruim 1 miljard euro.

23 uur geleden
Exor wijst bod af voor overname Juventus

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De van oorsprong Italiaanse investeerder Exor heeft een bod afgewezen op zijn meerderheidsbelang in Juventus. Het in El Salvador gevestigde cryptobedrijf Tether Holdings wilde de Italiaanse voetbalclub overnemen van het investeringsbedrijf van de zakenfamilie Agnelli.

1 dag geleden
Levering vliegtuig voor Amerikaanse president verder uitgesteld

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse luchtmacht heeft de geschatte leveringsdatum voor de eerste van twee nieuwe Air Force One-vliegtuigen met een jaar uitgesteld tot medio 2028. Daarmee wordt het voor vliegtuigbouwer Boeing nog lastiger om te voldoen aan de eis van president Donald Trump, die voor het aflopen van zijn termijn in het nieuwe toestel wil vliegen.

1 dag geleden