Zorg blijft voor 91 Thoolse kinderen
THOLEN - Jeugdzorgorganisatie Intervence moet uit de problemen kunnen komen. De gemeente Tholen, andere Zeeuwse gemeenten en het ministerie van Justitie en Veiligheid hebben daarvoor een toekomstplan gemaakt. De organisatie biedt hulp aan 1100 kinderen, waaronder ook 91 kinderen uit de gemeente Tholen.
De Zeeuwse gemeenten zijn sinds 2015 verantwoordelijk voor de uitvoering van de Jeugdwet, wat betekent dat gemeenten onder andere verantwoordelijk zijn voor jeugdzorg, jeugdbescherming en jeugdreclassering. Om hieraan te kunnen voldoen worden diensten ingekocht bij verschillende organisaties. Een van deze organisaties is Intervence.
Samen in gesprek
De Zeeuwse gemeenten en Intervence zijn echter al enige tijd met elkaar in gesprek over de samenwerking, omdat alle partijen vinden dat er ruimte is voor verbetering in de keten van jeugdzorg. "Gemeenten constateerden dat de wachtlijsten langer werden terwijl Intervence ervaart dat het moeilijk is om de gevraagde zorg te leveren binnen de budgetten." Beide partijen zijn daarom in gesprek gegaan met het Ministerie van Justitie en Veiligheid. Resultaat: een plan voor een langdurige samenwerking voor de periode vanaf 2020. "Tot 1 juni 2019 blijft de financiering van Intervence door de gemeenten gegarandeerd." Wethouder Derk Alssema (Gemeente Goes) is woordvoerder van de Zeeuwse gemeenten over dit dossier: "De recente berichtgeving wekt de indruk dat de Zeeuwse gemeenten en Intervence tegenover elkaar staan en stelt Intervence en haar bestuurder onverdiend in een negatief daglicht. Dit doet geen recht aan de inspanningen van iedereen in de afgelopen maanden en het uiteindelijke resultaat dat alle partijen samen de schouders zetten onder de toekomst van de jeugdzorg en jeugdreclassering in Zeeland."
Verandering
Intervence gaat op korte termijn een interim bestuurder aanstellen die ervaring heeft met vergelijkbare verandertrajecten. Hij of zij geeft samen met de gemeenten vorm en inhoud aan de continuïteit van de jeugdbescherming en jeugdreclassering voor de korte (2019) en lange termijn (vanaf 2020). "De 1.100 gezinnen en/of kinderen in Zeeland die op dit moment te maken hebben met jeugdreclassering of jeugdbescherming blijven gewoon de zorg ontvangen zoals ze dat gewend zijn." Vicevoorzitter Raad van Toezicht van Intervence Veronique Heins: "Als Raad van Toezicht zijn wij blij dat we de continuïteit van jeugdbescherming als gezamenlijke verantwoordelijkheid zien en dat er oog is vanuit de gemeenten voor de complexe omstandigheden waarin onze medewerkers en onze bestuurder hun werk moeten doen. We zoeken samen naar een duurzame oplossing om ervoor te zorgen dat we dagelijks aan onze missie kunnen blijven werken: ieder kind veilig."
Meer uit Tholen
SINT PHILIPSLAND - Van 22 tot en met 30 augustus vond bij TV de Ruucstoppelen in Sint Philipsland het Gouverneur Open plaats. Tijdens het toernooi werd gespeeld op actuele rating in de categorieën Heren Dubbel, Dames Dubbel en Gemengd Dubbel.
3 uur geledenBERGEN OP ZOOM/THOLEN - Vier mannen en één vrouw tussen de leeftijden van 21 en 63 jaar zijn vorige week aangehouden tijdens de demonstratie tegen de komst van een noodopvang voor asielzoekers in Tholen. Eén persoon kwam uit Bergen op Zoom. Hij werd aangehouden voor opruiing en verstoring van de openbare orde. De politie bevestigt dat desgevraagd.
10 uur geledenSINT-ANNALAND - Op negen locaties verspreid over Nederland vierden duizenden bezoekers afgelopen zaterdag de aardappeloogst tijdens de zesde Nationale Aardappelrooidag. Onder het thema 'Aardappelliefde' ontdekten jong en oud waar hun aardappelen vandaan komen, door zelf de handen uit de mouwen te steken en aardappelen te rooien. In totaal werd ruim 50.000 kilo aardappelen gerooid.
1 dag geledenTHOLEN - Op papier vooraf was de derde etappe van de ZLM Tour geen makkie met tweemaal een passage over de Oesterdam. Maar met regen en een stormachtige windkracht zes uit het westen was het voor de renners helemaal afzien. Na de start in Roosendaal wachtte de renners na een slinger via Steenbergen voor de eerste maal de ruim 10 kilometer lange strijd tegen de elementen op de Oesterdam. Na iets meer dan 200 kilometer over de Zeeuwse en West-Brabantse wegen was het Max Walscheid namens Lidl-Trek die op de Bergse Gertrudisboulevard het hardste mocht juichen.
1 dag geledenANNA JACOBAPOLDER - Op zaterdag 19 september wordt op de begraafplaats aan de Langeweg in Anna Jacobapolder stilgestaan bij verzetsheld Piet Avontuur. Om 16.15 uur brengt een piper van Deep Respect Pipes & Drums een muzikaal eerbetoon bij het monument dat aan Avontuur is gewijd.
1 dag geledenTHOLEN - Tholen maakt zich op voor een nieuwe editie van de Avond4Daagse. Van maandag 7 tot en met donderdag 10 september kunnen wandelaars vier avonden lang op pad door Tholen Stad. Het is alweer de 31e keer dat Stichting Tholen Sterk het evenement organiseert.
2 dagen geledenROOSENDAAL - Na jaren van plannen komt de bouw van het nieuwe Bravis ziekenhuis op De Bulkenaar steeds dichterbij. In oktober wordt begonnen met de inrichting van de bouwplaats. Wie alvast wil zien hoe het ziekenhuis en het omliggende landschapspark eruit komen te zien, kan zaterdag 26 september terecht op een informatiemarkt in Roosendaal.
2 dagen geleden