Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zonnepanelenproducent First Solar hard omhoog op Wall Street

Zonnepanelenproducent First Solar hard omhoog op Wall Street

NEW YORK (ANP) - Zonnepanelenproducent First Solar was woensdag de sterkste stijger op Wall Street. Het bedrijf opende de boeken en vooral de vooruitzichten voor dit jaar konden beleggers bekoren. First Solar verwacht te kunnen profiteren van belastingvoordelen als gevolg van de Inflation Reduction Act. In die wet zitten veel subsidies voor de vergroening van de Amerikaanse economie verstopt. First Solar steeg 15,7 procent.

Tesla verloor 1,4 procent aan beurswaarde. Beleggers waren erg voorzichtig en wachtten met spanning op het Masterplan 3 dat topman Elon Musk later op de dag bekend zal maken in een bijpraatsessie met investeerders. Het Masterplan 2 dateert al weer van 2016 en het toekomstbeeld met zelfrijdende robottaxi's en autodelen dat Musk destijds schetste is voor een groot deel niet uitgekomen. Over de inhoud van de plannen van Musk wordt druk gespeculeerd. Kenners denken dat er een nieuw modulair platform aangekondigd wordt waardoor Tesla goedkoper auto's zou kunnen produceren. Tesla's zouden dan interessanter worden voor een breder publiek.

De algehele stemming op Wall Street was overwegend negatief, mede door tegenvallende cijfers over de Amerikaanse industrie. De Dow-Jonesindex bleef vrijwel gelijk op 32.661,84 punten. De brede S&P 500 daalde 0,5 procent tot 3951,39 punten en techbeurs Nasdaq leverde 0,7 procent in tot 11.379,48 punten.

Concurrent Tesla

Beleggers verwerken onder meer de resultaten van retailers Lowe's en Kohl's, die respectievelijk 5,6 procent en 1,9 procent verloren. Bioskoopketen AMC Entertainment (min 8 procent) gaf eveneens een kijkje in de boeken.

Tesla-rivaal Rivian zakte daarnaast meer dan 18 procent. De fabrikant van elektrische voertuigen leed afgelopen kwartaal minder verlies dan gevreesd, maar de omzet viel tegen.

HP en Novavax

Ook computermaker HP (min 2,2 procent) kwam met een gemengd kwartaalbericht. Het bedrijf kampt met zwakke pc-verkopen en boekte minder omzet dan kenners hadden verwacht. De winst viel wel iets hoger uit dan analisten hadden voorzien.

Novavax kelderde op zijn beurt ruim een kwart. De vaccinmaker dook afgelopen kwartaal dieper in de rode cijfers en boekte minder omzet dan verwacht. Het bedrijf kondigde aan de kosten te willen verlagen en banen te schrappen, maar gaf geen details over de besparingsplannen. Novavax ontwikkelde een zogenoemd eiwitvaccin tegen het coronavirus als alternatief voor de zogeheten mRNA-vaccins van Moderna, Pfizer en BioNTech. De vraag naar het vaccin van Novavax viel echter tegen.

Dollar- en oliekoers

De euro was 1,0666 dollar waard, tegen 1,0675 bij de slotbel in Europa. Een vat Amerikaanse olie werd 0,8 procent duurder op 77,68 dollar per vat. Brentolie kostte 1,1 procent meer op 84,36 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Vakbonden kondigen grotere actie aan om nullijn rijksambtenaren

DEN HAAG (ANP) - Zo'n drieduizend rijksambtenaren hebben dinsdag in Den Haag gedemonstreerd tegen het uitblijven van loonsverhogingen en inflatiecorrectie in de nieuwe cao. Vakbond FNV kondigde daar een volgende, grotere actie aan. Samen met de andere vakbonden organiseert de FNV op 14 april een nieuwe landelijke staking tegen de zogeheten nullijn.

3 minuten geleden
Nog geen gestrande reizigers Nederlandse reisorganisaties terug

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse reisorganisaties hebben vooralsnog weinig kunnen doen om gestrande reizigers in het Midden-Oosten terug te halen naar huis. Door aanvallen van Iran op omliggende landen die Amerikaanse bases huisvesten, is amper vliegverkeer mogelijk.

4 minuten geleden
Energieagentschap IEA staat klaar om oliemarkt te stabiliseren

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) staat klaar om de wereldwijde oliemarkt te stabiliseren in verband met de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens documenten die zijn ingezien door persbureau Bloomberg hebben de leden van het IEA meer dan 1 miljard vaten olie aan noodreserves beschikbaar.

6 minuten geleden
Etihad Airways schort vluchten vanuit Abu Dhabi langer op

ABU DHABI (ANP) - Etihad Airways schort zijn vluchten vanuit en naar Abu Dhabi voor langere tijd op door de oorlog in Iran. Tot zeker donderdagmiddag vliegt de Emiraatse luchtvaartmaatschappij in principe niet, meldt het bedrijf op X. Eerder werd bekend dat Etihad zijn reguliere vluchten van en naar Abu Dhabi tot zeker woensdagmiddag niet uitvoert.

1 uur geleden
Nog genoeg voorraad op schepen die vastzitten in Perzische Golf

ROTTERDAM (ANP) - De schepen die vastzitten in de Perzische Golf door de oorlog tussen de VS/Israƫl en Iran hebben voorlopig nog voldoende voedsel en drinkwater aan boord. "Voor nu zien we geen redenen tot zorg", zegt de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR). De vereniging houdt de situatie "nauwlettend in de gaten en blijft in contact met de schepen in de regio".

1 uur geleden
Dieprode cijfers op beurzen, AEX duikelt ruim onder 1000 punten

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen lieten dinsdag aan het einde van de ochtendhandel dieprode cijfers zien. De Amsterdamse AEX-index dook daarbij weer ruim onder de 1000 puntengrens. Beleggers maken zich zorgen dat de sterk stijgende energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten de inflatie weer kan aanwakkeren en de economische groei zal schaden.

2 uur geleden
Inflatie eurozone stijgt tot 1,9 procent in februari

LUXEMBURG (ANP) - De prijzen in de eurozone zijn in februari gemiddeld 1,9 procent gestegen vergeleken met dezelfde maand vorig jaar, meldt Europees statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige raming. De inflatie viel daarmee hoger uit dan in januari. In de eerste maand van het jaar viel de inflatie nog terug tot 1,7 procent, van 2 procent in december.

2 uur geleden