Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zonnepanelenproducent First Solar hard omhoog op Wall Street

Zonnepanelenproducent First Solar hard omhoog op Wall Street

NEW YORK (ANP) - Zonnepanelenproducent First Solar was woensdag de sterkste stijger op Wall Street. Het bedrijf opende de boeken en vooral de vooruitzichten voor dit jaar konden beleggers bekoren. First Solar verwacht te kunnen profiteren van belastingvoordelen als gevolg van de Inflation Reduction Act. In die wet zitten veel subsidies voor de vergroening van de Amerikaanse economie verstopt. First Solar steeg 15,7 procent.

Tesla verloor 1,4 procent aan beurswaarde. Beleggers waren erg voorzichtig en wachtten met spanning op het Masterplan 3 dat topman Elon Musk later op de dag bekend zal maken in een bijpraatsessie met investeerders. Het Masterplan 2 dateert al weer van 2016 en het toekomstbeeld met zelfrijdende robottaxi's en autodelen dat Musk destijds schetste is voor een groot deel niet uitgekomen. Over de inhoud van de plannen van Musk wordt druk gespeculeerd. Kenners denken dat er een nieuw modulair platform aangekondigd wordt waardoor Tesla goedkoper auto's zou kunnen produceren. Tesla's zouden dan interessanter worden voor een breder publiek.

De algehele stemming op Wall Street was overwegend negatief, mede door tegenvallende cijfers over de Amerikaanse industrie. De Dow-Jonesindex bleef vrijwel gelijk op 32.661,84 punten. De brede S&P 500 daalde 0,5 procent tot 3951,39 punten en techbeurs Nasdaq leverde 0,7 procent in tot 11.379,48 punten.

Concurrent Tesla

Beleggers verwerken onder meer de resultaten van retailers Lowe's en Kohl's, die respectievelijk 5,6 procent en 1,9 procent verloren. Bioskoopketen AMC Entertainment (min 8 procent) gaf eveneens een kijkje in de boeken.

Tesla-rivaal Rivian zakte daarnaast meer dan 18 procent. De fabrikant van elektrische voertuigen leed afgelopen kwartaal minder verlies dan gevreesd, maar de omzet viel tegen.

HP en Novavax

Ook computermaker HP (min 2,2 procent) kwam met een gemengd kwartaalbericht. Het bedrijf kampt met zwakke pc-verkopen en boekte minder omzet dan kenners hadden verwacht. De winst viel wel iets hoger uit dan analisten hadden voorzien.

Novavax kelderde op zijn beurt ruim een kwart. De vaccinmaker dook afgelopen kwartaal dieper in de rode cijfers en boekte minder omzet dan verwacht. Het bedrijf kondigde aan de kosten te willen verlagen en banen te schrappen, maar gaf geen details over de besparingsplannen. Novavax ontwikkelde een zogenoemd eiwitvaccin tegen het coronavirus als alternatief voor de zogeheten mRNA-vaccins van Moderna, Pfizer en BioNTech. De vraag naar het vaccin van Novavax viel echter tegen.

Dollar- en oliekoers

De euro was 1,0666 dollar waard, tegen 1,0675 bij de slotbel in Europa. Een vat Amerikaanse olie werd 0,8 procent duurder op 77,68 dollar per vat. Brentolie kostte 1,1 procent meer op 84,36 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Eigenaar bioplasticfabriek Delfzijl mag extra miljoenen ophalen

AMSTERDAM (ANP) - Aandeelhouders van bioplasticmaker Avantium hebben het bedrijf woensdag toestemming gegeven om tientallen miljoenen euro's extra op te halen met de uitgifte van aandelen. De eigenaar van een bioplasticfabriek in Delfzijl heeft extra geld nodig omdat het langer dan verwacht duurde om die productielocatie op te starten.

37 minuten geleden
Bloomberg: mededingingsautoriteit VS onderzoekt AI-bedrijven

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse toezichthouder FTC onderzoekt grote AI-bedrijven vanwege verschillende veiligheidsincidenten. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. De Amerikaanse mededingingsautoriteit zou onder meer OpenAI, bekend van ChatGPT, en Anthropic van chatbot Claude onderzoeken.

50 minuten geleden
AEX-index sluit lager ondanks tussentijdse recordstand

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag op de laatste handelsdag van september lager gesloten. Aan het begin van de dag noteerde de index van de hoofdfondsen nog wel een nieuw tussentijds record van 1127,38 punten.

1 uur geleden
EASA waarschuwt voor vliegen door Saudisch luchtruim

KEULEN (ANP) - Het Europees Agentschap voor de veiligheid van de Luchtvaart (EASA) waarschuwt luchtvaartmaatschappijen voor risico's in het luchtruim van Saudi-Arabië. De aanleiding is een toename van aanvallen door de aan Iran gelieerde Houthi-rebellen.

2 uur geleden
Belangenclub vreest voor pensioenen ondernemers door box 3-plan

DEN HAAG (ANP) - Ondernemersvereniging ONL voor Ondernemers vreest voor de pensioenen van haar achterban als de dinsdag gepresenteerde kabinetsplannen voor box 3 doorgaan. Dan zouden beleggers vanaf een lager bedrag belasting gaan betalen over hun rendement. "Veel mkb'ers hebben geen pensioenfonds achter zich: hun spaargeld en beleggingen zijn hun pensioen. Een ondernemer die al jaren belegt en zijn winst liquide maakt, betaalt daarover maar liefst 36 procent", reageert de belangenorganisatie.

2 uur geleden
Voorzitter MKB-Nederland hoopt op sociaal akkoord in najaar

DEN HAAG (ANP) - Voorzitter Marijke Vuik van ondernemersvereniging MKB-Nederland denkt dat een akkoord over sociale zekerheid met het kabinet en de vakbonden nog dit jaar mogelijk is. Vuik denkt aan een overeenkomst op hoofdlijnen, waarvoor dan nog enige tijd nodig is om die uit te werken. "Op een abstract niveau zijn we het heel erg met elkaar eens. We vinden allemaal dat de instroom van mensen die arbeidsongeschikt worden verklaard omlaag moet en de uitstroom omhoog", zei de in juli aangetreden voorzitter in het radioprogramma Sven op 1.

3 uur geleden
Autofabrikant BMW wil 20 procent van managementbanen schrappen

MÜNCHEN (ANP) - Autofabrikant BMW is van plan om volgend jaar 20 procent van de managementfuncties te schrappen. Het bedrijf wil op die manier kosten besparen. BMW verwacht de taken die de managers doen over te kunnen laten aan AI. Daarmee wordt het bedrijf volgens een verklaring weer wendbaarder.

3 uur geleden