Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zonnepaneel-fruit en niet-zonnepaneel-fruit met elkaar vergelijken in proef Kapelle

Zonnepaneel-fruit en niet-zonnepaneel-fruit met elkaar vergelijken in proef Kapelle

KAPELLE - Hoewel er al veel onderzoek gedaan is naar de mogelijke effecten van de zonnepanelen blijft het uiteindelijke resultaat niet helemaal zeker. Desondanks was fruitteler Domus de Jonge van KG Fruit in Kapelle enthousiast over de pilot met zonnepanelen in zijn boomgaard en kijkt hij uit naar het resultaat. 

Ieder jaar krijgt het fruit in de boomgaard te maken met hagel, maar ook droogte en de toenemende lichtintensiteit kunnen ervoor zorgen dat de appels en peren in kwaliteit achteruit gaan. Voor al deze problemen kunnen de zonnepanelen uitweg bieden. ‘’Het is heel mooi dat we met een project als dit meerdere dingen in één klap aan kunnen pakken’’, zegt De Jonge. ‘’We kunnen water op gaan vangen, het beschermt de planten tegen te sterk zonlicht en natuurlijk ook tegen hagel’’. 

Duizend vierkante meter perenbomen en duizend vierkante meter appelbomen zullen voorzien worden van zonnepanelen. Dat is een klein deel van de totale percelen en het zonnepaneel- en ‘niet-zonnepaneel-fruit’ zal dan ook onderling vergeleken worden. ‘’Het zou kunnen dat het fruit dat onder de zonnepanelen staat bijvoorbeeld iets minder volume of een lager suikergehalte heeft dan het andere fruit’’, zegt projectleider Sierk Hennes. ‘’Maar er is ook een grote kans dat een veel kleiner percentage van het door de zonnepanelen beschermde fruit beschadigd raakt door hagel of de zon.’’ Uiteindelijk zou de balans hierin en de opbrengst van de panelen dus uitkomst kunnen bieden voor de fruittelers. Fruitteler De Jonge is naast dit project ook bezig om te kijken of bijvoorbeeld kiwi’s van Kapelse grond tot een goed product kunnen worden. Gemeente Kapelle is blij met initiatieven zoals die van Solarfields en De Jonge en helpt er graag aan mee. ‘’We vinden het heel belangrijk om als gemeente de telers en akkerbouwers te faciliteren in hun zoektocht naar duurzame manieren om hun werk te doen’’, zegt wethouder Siwart Mackintosh (foto). ‘’Vooral met de toenemende uitdagingen als droogte en verzilting is dat heel belangrijk. We doen dan ook ons best als gemeente om onder andere alles vergunning-technisch te faciliteren.’’ Binnenkort zal de gemeente zich buigen over de vergunning en de pilot zal begin volgend jaar van start gaan.

Meer uit Reimerswaal

Pleinconcert EMM/Scheldegalm Hansweert

HANSWEERT - Voorgaande jaren trok het tuinconcert van Muziekvereniging Scheldegalm in Hansweert altijd veel bezoekers die zichtbaar genoten harmonie en slagwerkgroep. Dit jaar geen tuinconcert maar een pleinconcert en wel op maandagavond 30 juni. Locatie is het dorpsplein voor Dorpshuis Kaj Munk. 

1 dag geleden
Met de voet-fiets veerboot van Yerseke naar Tholen

YERSEKE - Deze zomer vaart de voet- en fietsveerboot "De Zwerver 3" tussen Yerseke (Beatrixhaven) en Tholen (Bergse diepsluis). Van donderdag 10 juli tot en met vrijdag 29 augustus 2025, met uitzondering van vrijdag 15 augustus, vaart het veer wekelijks op donderdag en vrijdag. 

2 dagen geleden
Wemeldinge geeft jong talent podium

WEMELDINGE - Tijdens het jaarlijkse zomerfeest in Wemeldinge op zaterdag 5 juli krijgt jong muzikaal talent dit jaar voor het eerst een eigen plek op het programma. Met steun van ruim vijfduizend euro uit de Zeeuwse regeling 'Impuls Jongerencultuur' wordt het nieuwe jeugdpodium mogelijk gemaakt. Het initiatief komt van Stichting Evenementen Wemeldinge en muziekdocent Wim Steenbakker.

3 dagen geleden
Emy kijkt trots terug op haar examenjaar

REIMERSWAAL - In een schooljaar waarin landelijk 6,1 procent van de leerlingen is blijven zitten, valt Reimerswaal positief op: het aandeel zittenblijvers lag hier op het laagste niveau sinds 2017-2018. Zo'n 5,8 procent van de leerlingen deed een stap terug of moest een jaar overdoen. Toch blijft het behalen van een diploma een prestatie van formaat. Voor Emy van den Top (17) is het een moment van opluchting en trots. Zij rondde onlangs haar mbo-opleiding tot helpende zorg en welzijn op niveau 2 succesvol af in één jaar tijd.

4 dagen geleden
AMV’ers slagen voor eerste muziekdiploma

WEMELDINGE - Alle 18 leerlingen van Wim Steenbakker hebben hun eerste AMV-diploma in ontvangst genomen. Tijdens de lessen algemene muzikale vorming (AMV) die ze het afgelopen jaar volgden, leerden ze van alles over muziek, speelden ze op tal van verschillende instrumenten en leerden ze de basis van het notenschrift.De AMV-lessen die Wim geeft, zijn bedoeld voor kinderen die in groep 3, 4 en 5 zitten van de basisschool. Tijdens de lessen gaan we aan de slag met gitaren, ukeleles, keyboards, piano en zingen. Dirigeren, blaasinstrumenten, percussie-instrumenten en zelfs wereldmuziekinstrumenten komen ook aan bod. Daarnaast leren de kinderen ook spelenderwijs het notenschrift zodat zij met een goede basiskennis kunnen starten op een instrument. Doordat de kinderen in groepjes zitten, staat het samen muziek maken en het samen plezier hebben centraal. Elk kind krijgt volop aandacht en er zijn voldoende instrumenten voor alle kinderen. Veel kinderen gaan dan ook na het behalen van hun AMV muziekdiploma verder met het bespelen van een instrument.KerstmuziekavondHet hoogtepunt van de AMV-lessen vormt wel het jaarlijks muziekoptreden. Afgelopen jaar traden alle muziekleerlingen, waaronder de AMV-leerlingen, op tijdens de kerstmuziekavond die Wim organiseerde. Voor veel AMV's was dat de eerste keer dat ze samen als groep op een groot podium stonden en optraden.

4 dagen geleden
Boetes voor bellen op de fiets: stijging in Reimerswaal, daling in Kapelle

KAPELLE/ REIMERSWAAL - In de eerste vier maanden zijn in Reimerswaal en Kapelle in totaal acht fietsers beboet voor het vasthouden van een telefoon tijdens het fietsen, meldt de PZC. Dat blijkt uit recente cijfers van het Centraal Justitieel Incassobureau (CJIB).

5 dagen geleden
Minder migranten in Reimerswaal dan elders

REIMERSWAAL - In vergelijking met andere gemeenten met een vergelijkbare bevolkingssamenstelling en welvaartsniveau, vestigen zich relatief weinig migranten in Reimerswaal. Dat blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS), waarover de PZC maandag berichtte.

6 dagen geleden