Zonnebrandpalen voor badgasten in Domburg en Zoutelande
DOMBURG - De gemeente Veere plaatst vandaag, vrijdag 15 juli 2022, twee zonnebrandpalen in Domburg en Zoutelande. Dit doet de gemeente in samenwerking met Sundo en de Stichting Strandexploitatie Veere (SSV). De zonnebrandpalen staan bij de strandposten van de SSV. Ze voorzien inwoners en toeristen deze zomer van gratis zonnebrand.
Het plaatsen van de zonnebrandpalen wordt mogelijk gemaakt door een bijdrage vanuit het budget Badstatus Domburg. Het doel is bewustzijn creëren over het belang van smeren. Want de gemiddelde Nederlander kan zich beter beschermen tegen de gevaren van de zon. ??
Huidkanker
?Huidkanker is, met 52%, de meeste voorkomende kanker in Nederland. Zeeland, de provincie met de meeste zonuren, is waterrijk en telt vele stranden. Dat is terug te zien in het aantal mensen met huidkanker. De belangrijkste oorzaak van huidkanker is overmatige blootstelling aan uv-straling van de zon en/of zonnebank.
Advies
?De oplossing is vrij simpel: smeren, kleren en weren. De slimme zonnebrandpaal helpt een handje door te tonen wanneer er gesmeerd moet worden. Dit gebeurt op basis van hoe hoog de UV-index – het risico om te verbranden – op dat moment is.
Vervolg ?
De zonnebrandpalen staan het gehele zomerseizoen bij de strandposten van de SSV in Domburg en Zoutelande. Daarna wordt bekeken of het project in 2023 een vervolg krijgt. ?
Meer uit Middelburg
MIDDELBURG - Maandagnacht, rond 2.30 uur, zou er een explosief tot ontploffing zijn gebracht op of bij de motorkap van een geparkeerde auto aan het Domburgs Schuitvlot in Middelburg. De politie vraagt burgers die hierover meer weten zich te melden.
3 uur geledenMIDDELBURG - In de Middelburgse wijk Mortiere is zondagavond iemand gewond geraakt bij een steekpartij. Er werd een traumahelikopter opgeroepen, maar de komst hiervan is uiteindelijk geannuleerd.De hulpdiensten kregen rond 19.40 uur de melding dat er aan de Bluesroute iemand gewond was geraakt. Ter plekke bleek een man betrokken te zijn geraakt bij een steekincident, zo meldt de politie. Naast twee ambulances werd ook een traumahelikopter opgeroepen. De komst hiervan werd rond 20.00 uur geannuleerd. Er hoefde na een medische check niemand mee naar het ziekenhuis.Politieagenten hebben een verdachte aangehouden. Deze is overgebracht naar een politiecellencomplex. Een deel van de Bluesroute is door de politie afgezet met linten. Volgens de politie ging aan het incident vermoedelijk een ruzie vooraf.
1 dag geledenMIDDELBURG - Tijdens de Nationale Klimaatweek, van 10 tot en met 16 november, bieden de bibliotheken en diverse samenwerkingspartners een gevarieerd en gratis programma met activiteiten aan. Er is voor jeugd, jongeren en volwassenen van alles te doen. Bekijk het hele programma op dezb.nl/klimaatweek en meld je aan.
2 dagen geledenWESTKAPELLE - In het pand van het voormalige hotel Woestduyn heeft zaterdagavond een uitslaande brand gewoed. De brandweer schaalde al snel op naar een grote brand.
2 dagen geledenARNEMUIDEN - Op een camping aan de Kraaijenholseweg in Arnemuiden heeft vrijdagavond een uitslaande brand plaatsgevonden. Vanwege de aanwezigheid van gasflessen werd door de brandweer snel opgeschaald naar een grote brand.
3 dagen geledenMIDDELBURG - Wandelen door weer en wind, Jacqueline Berkel maalt er niet om. Het begeleiden van de wandelgroep gaat gewoon door. "Behalve op feestdagen", zegt Jacqueline, "dan slaan we een keer over."
3 dagen geledenDOMBURG - Deze winter trekt de bibliotheek, in samenwerking met Cultuurpunt Walcheren, met de cultuurtour door de gemeente Veere. Van november tot en met februari wordt wekelijks een gratis creatieve workshop georganiseerd in één van de dorpen van de gemeente. Het doel: kunst en cultuur laagdrempelig naar de inwoners brengen, ontmoeting stimuleren en bijdragen aan het mentale welzijn van de gemeenschap.
3 dagen geleden