Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zonder ervaring een instrument leren bespelen: Accelerando organiseert 'Ontdek je Talent-orkest'

Zonder ervaring een instrument leren bespelen: Accelerando organiseert 'Ontdek je Talent-orkest'

SINT-ANNALAND - Altijd al een instrument willen spelen? Muziekvereniging Accelerando organiseert het ‘Ontdek je Talent-orkest’. Volwassenen zonder muzikale ervaring of kennis kunnen een blaas- of slagwerkinstrument leren bespelen én samen muziek maken. De eerste repetitie is op woensdagavond 20 september in Sint-Annaland.  

“Wij beleven zelf heel veel plezier aan onze hobby en we laten anderen dat ook graag ervaren”, zegt voorzitter Jacco Goedegebuure. “Dus voor iedereen die altijd al de droom had om nog eens muziek te gaan maken is dit dé kans. Tegelijkertijd is het een mooie opstap voor mensen die jaren geleden zijn gestopt met muziek maken en dat weer willen oppakken”. Deelnemers kunnen kiezen uit verschillende instrumenten: bugel, hoorn, bariton, trompet, trombone, alt- en tenorsaxofoon en verschillende soorten slagwerk. Deelnemers aan het Ontdek je Talent-orkest gebruiken een instrument en lessenaar van de vereniging. Alle instrumenten liggen klaar op de eerste repetitie. “We proberen daarin natuurlijk zoveel mogelijk rekening te houden met de voorkeur van de deelnemer”, legt Goedegebuure uit. “Daar waar nodig helpen we de mensen met hun keuze.”

Tien repetities 
Het project start op 20 september en duurt de rest van het jaar. In totaal zijn er tien repetities, steeds op woensdagavond. De muzikale leiding ligt bij dirigent Pieter-Jan van den Berg. Samen met ervaren Accelerando-muzikanten stoomt hij de deelnemers klaar voor het einddoel: een optreden tijdens het Kerstconcert. Tijdens de eerste repetitie krijgt het orkest bezoek uit Friesland. Hier is het concept van het Ontdek je Talent-orkest ontwikkeld, onder de naam Nieuw Talent Orkest. Het is een initiatief van dirigent en musicus Guus Pieksma. Samen met Annewiep Bloem rolt hij het nu uit in heel Nederland. Voor de start komen ze naar Sint-Annaland. “Er is geen drempel. Je hoeft geen muzikale achtergrond te hebben of noten te kunnen lezen. Je mag fouten maken en zoveel vragen als je wilt”, zegt Pieksma. “Het is iedere keer weer geweldig om te zien hoe iedereen geluid uit het instrument krijgt en zomaar de eerste noten speelt! Daarbij is het heel sociaal en staat het plezier voorop.’’

Meer uit Tholen

Nieuwe dienstregeling Connexxion, extra rit tussen Poortvliet en Sommelsdijk

THOLEN - Wie met het openbaar vervoer in Zeeland reist, moet vanaf zondag rekening houden met een nieuwe dienstregeling. Busbedrijf Connexxion verandert een aantal buslijnen. Op Tholen komt er een extra rit voor scholieren tussen Poortvliet en Sommelsdijk.

1 uur geleden
Cees (71) is het meesterbrein achter het Stallandse volkslied ‘Altyt bet groeyende’

BERGEN OP ZOOM/SINT-ANNALAND - Cees van Broekhoven (71) is als rasechte Bergenaar al decennialang nauw verbonden met Sint-Annaland. De voormalige leerkracht en docent theater kent het dorp van binnenuit. "Het is een hechte gemeenschap, maar tegelijk open voor nieuwkomers."

18 uur geleden
Popkoor Voix en Cultikoor bundelen krachten voor gratis kerstconcert

OUD-VOSSEMEER/THOLEN - Popkoor Voix en Cultikoor organiseren samen een kerstconcert op zondag 14 december in de Rooms-Katholieke kerk aan de Dorpsweg in Oud-Vossemeer. Tijdens deze middag kunnen bezoekers genieten van een muzikale kerstsfeer vol bekende en verrassende liedjes.

21 uur geleden
Thoolse verenigingen ontvangen 1.500 euro extra van de Grote Clubactie

THOLEN - Voor het eerst sinds de oprichting in 1972 verhoogt de Grote Clubactie de afdrachtpercentage voor verenigingen van 80 naar 85 procent. Deze verhoging geldt meteen voor de actie van dit jaar. Voor elf Thoolse verenigingen betekent dit dat zij samen niet 23.868 euro, maar 25.359 euro ontvangen. 

1 dag geleden
Haringvlietbrug in slechte staat: Zware slijtage vraagt om extra maatregelen

WEST-BRABANT/THOLEN - De Haringvlietbrug verkeert in slechte staat, dit komt door onverwacht snelle slijtage. Dat blijkt uit een kamerbrief die de Tweede Kamer donderdag heeft ontvangen van minister Tieman. Uit extra inspecties die sinds 2024 plaatsvinden, blijkt dat een deel van de lassen onder de rechterrijstrook richting het zuiden in slechtere staat verkeert dan gedacht. 

1 dag geleden
Komend weekend piek meteorenzwerm: tot 100 vallende sterren per uur

THOLEN - Volgend weekend bereikt de meteorenzwerm Geminiden zijn hoogtepunt. Waar eerdere zwermen dit jaar wat tegenvielen, liggen de verwachtingen voor deze editie hoog. Bij helder weer zijn tientallen vallende sterren per uur zichtbaar.

1 dag geleden
Tweede openbaar toiletgebouw met watertappunt geopend in Gorishoek

SCHERPENISSE - Wandelaars, fietsers, duikers en vissers hebben er een mooie voorziening bij. Dinsdag is in de gemeente Tholen het tweede openbare, zelfreinigende toilet met watertappunt geopend. Wethouder Hilde Moerland verrichtte de opening bij Gorishoek in Scherpenisse.

2 dagen geleden