Zo'n 1600 nieuwe coronagevallen, gemiddelde verder omlaag
BILTHOVEN (ANP) - Tussen woensdagochtend en donderdagochtend zijn 1607 nieuwe coronagevallen geregistreerd. Dat betekent dat het aantal positieve tests verder daalt. In de afgelopen week zijn 12.407 mensen positief getest, gemiddeld 1772 per dag. Dat is het laagste peil sinds september.
Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) kreeg minder meldingen dan op woensdag, terwijl het aantal positieve tests doorgaans juist iets oploopt gedurende de week. Vorige week donderdag meldde het RIVM bijna 2800 positieve tests, de week ervoor bijna 3400 en nog een week eerder meer dan 4600.
Rotterdam telde de meeste nieuwe gevallen. In de Maasstad kregen 81 inwoners te horen dat ze het virus hebben opgelopen. Den Haag heeft 71 bevestigde besmettingen en in Amsterdam werden 63 mensen positief getest. Daarna volgen Enschede (28), Amersfoort (26), Nijmegen en Den Bosch (elk 22) en Utrecht (21). In 63 gemeenten testte helemaal niemand positief. Daaronder zijn Vlissingen en Heerenveen. Verder waren er 63 gemeenten waar maar één nieuw geval aan het licht kwam.
Sterfgevallen
In de regio Gooi en Vechtstreek waren maar zeven positieve tests. Dat komt neer op omgerekend 2,7 nieuwe gevallen op elke 100.000 inwoners. De Gooise GGD bevestigt het cijfer en zegt dat er geen technische storing was. De laatste regio's die zo weinig positieve tests hadden, waren IJsselland en Gelderland-Zuid op 8 februari. Toen waren alle teststraten dicht vanwege extreem winterweer en konden alleen de uitslagen van de eerder afgenomen tests worden verwerkt. Daarvoor was Zeeland op 28 september de laatste regio met naar verhouding zo weinig positieve tests.
Het aantal sterfgevallen steeg met vijf. Het gaat om inwoners van Amsterdam, Capelle aan den IJssel, Diemen, Castricum en Tholen. Dat wil niet zeggen dat al deze mensen afgelopen etmaal zijn overleden. Wanneer een coronapatiënt sterft, kan het soms een tijdje duren voordat dit is geregistreerd.
Vaccinatiecampagne
De daling van de coronacijfers begon bij de start van de vaccinatiecampagne in januari. Bewoners van verpleeghuizen en gehandicapteninstellingen waren als eersten aan de beurt en daar is de grootste afname te zien. In verpleeghuizen zijn de afgelopen week geen sterfgevallen door corona gemeld. Slechts 58 locaties hebben onlangs nog een besmetting binnen de muren gehad, het laagste aantal sinds begin september. Begin januari kampten meer dan 850 verpleeghuizen met een recente positieve test. In de gehandicaptenzorg zijn in de afgelopen twee maanden slechts vier sterfgevallen van bewoners gemeld.
Sinds het begin van de uitbraak zijn 1,67 miljoen Nederlanders positief getest. In Amsterdam hebben meer dan 88.000 inwoners het coronavirus opgelopen, Rotterdam telt in totaal ruim 78.000 gevallen en in Den Haag zijn bijna 54.000 mensen positief getest. Van meer dan 17.700 mensen is zeker dat ze aan het virus zijn overleden. Rotterdam heeft de meeste sterfgevallen: 963. De werkelijke aantallen liggen hoger.
Meer uit Binnenland
DUBAI (ANP) - Door de situatie in het Midden-Oosten vliegt KLM ook zondag niet van Dubai naar Nederland, laat de luchtvaartmaatschappij weten. De vlucht werd zaterdag al afgelast vanwege de aanvallen op Iran.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft reisadviezen van nog vijf landen in de buurt van Iran aangescherpt. Het reisadvies voor heel Bahrein, Jordanië, Koeweit en Qatar is nu oranje, wat betekent dat wordt aanbevolen hier alleen naartoe te reizen als het noodzakelijk is.
5 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - De gedetineerde die een gevangenisbewaarster zaterdagmiddag in de penitentiaire inrichting in Heerhugowaard stak, verwondde haar met een scherpe scherf van een bord in haar nek en gezicht. Daarna gijzelde hij haar. Nadat de verdachte onder controle was, is de vrouw naar het ziekenhuis gebracht.
6 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Ook zondag zendt de NOS extra journaals uit in verband met de ontwikkelingen in en rondom Iran. In de ochtend is ieder uur een kort NOS Journaal te zien van vijf minuten, laat de omroep weten.
7 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - In de gevangenis in Heerhugowaard is zaterdagmiddag een steekincident en daarna een gijzeling door een gedetineerde geweest. Dat laat de politie weten. Het gevaar is inmiddels voorbij; de gedetineerde is onder controle, aldus de politie.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een negatief reisadvies gegeven voor Irak, Israël, Libanon en de Palestijnse gebieden. In die landen of gebieden geldt nu de kleurcode rood, omdat het er te gevaarlijk is. "Wat uw situatie ook is, reis er niet heen," aldus het ministerie.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De demonstratie in Den Haag tegen het Iraanse regime is veranderd in een feest nadat er zaterdagmiddag steeds meer berichten kwamen dat ayatollah Ali Khamenei bij een van de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten is gedood. Dat nieuws verspreidde zich snel op het Malieveld, zag een ANP-verslaggever. De mensen waren uitzinnig van blijdschap en vielen elkaar emotioneel in de armen.
8 uur geleden