Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Zomertijd' gaat vannacht weer in: uurtje korter slapen

'Zomertijd' gaat vannacht weer in: uurtje korter slapen

VLISSINGEN - Door de gekke tijd waar we momenteel in leven zou je het bijna vergeten, maar vannacht gaat zomertijd weer in. In de nacht van zaterdag op zondag gaat de klok om 02.00 uur een uur vooruit. 

Normaal gesproken wordt er rond deze tijd volop geschreven over het afschaffen van de wintertijd, maar dit jaar niet. Momenteel beheerst het coronavirus niet alleen het nieuws, maar ook het dagelijks leven.

Toch gaat vannacht de zomertijd echt weer in. Om 02.00 uur gaat de klok een uur vooruit, dus dat betekent een uur minder slapen. Al vinden veel mensen dit waarschijnlijk niet erg dat de dag een uurtje korter duurt nu we voornamelijk thuis moeten blijven. 

Effect
Toch heeft het verzetten van de klok meer effect dan je zou denken. In de zomer komt de zon zo vroeg op dat het al licht is terwijl de meeste mensen nog slapen. Door de klok te verzetten lijkt de zon later op te komen en weer onder te gaan. Hierdoor is het 's morgens langer donker en blijft het 's avonds juist langer licht. De periode van daglicht komt zo beter overeen met de periode waarin de meeste mensen wakker zijn. De gedachte achter zomertijd is dat men zo zou kunnen bezuinigen op (elektrische) verlichting. Het energiebesparende effect van zomertijd is echter omstreden.

Zomertijd is de tijd die gedurende de zomermaanden wordt aangehouden door de klok een uur vooruit te zetten, dit wil zeggen de klok een uur voor te laten lopen op de standaardtijd (die in dit verband ook wel wintertijd genoemd wordt). Volgens onderzoekers de Rijksuniversiteit van Groningen heeft de zomertijd een behoorlijk langdurig en groot effect op onze biologische klok; mensen slapen over het algemeen korter en slechter. 

Ongeveer 70 landen verzetten twee keer per jaar de klok. In de Europese Unie loopt de zomertijd van de laatste zondag van maart tot de laatste zondag van oktober.

Meer uit Vlissingen

Kermis begint en exploitant Patrick Vermeulen heeft er zin in: ‘Al 20 jaar komen wij met veel plezier naar Vlissingen’

VLISSINGEN - Vrijdag om 13.00 uur opent de kermis op het Bellamypark en de Nieuwendijk in Vlissingen. Kermisexploitant Patrick Vermeulen is er al twintig jaar bij en komt altijd met veel plezier naar de Zeeuwse havenstad. "In al die jaren is in Vlissingen nog nooit een onvertogen woord gevallen. Dat maak ik wel eens anders mee", vertelt Patrick. "Zeker met mooi weer hebben wij een vakantiegevoel in Vlissingen."

13 uur geleden
Hulpdiensten komen in actie voor verward persoon bij azc

VLISSINGEN - De hulpdiensten zijn donderdagmiddag opgeroepen voor een melding van een persoon met verward gedrag bij het asielzoekerscentrum (azc) aan de Oosterhavenweg in Vlissingen.

1 dag geleden
Camper uitgebrand in Nicolaes Honighstraat Vlissingen; schade aan woning

VLISSINGEN - Aan de Nicolaes Honighstraat in Vlissingen is woensdagavond een camper uitgebrand.

2 dagen geleden
Waterschap waarschuwt voor blauwalg in stilstaande wateren

VLISSINGEN - Waterschap Scheldestromen waarschuwt voor blauwalg in stilstaand water in Zeeland. 'Als gevolg van aanhoudende droogte en hoge temperaturen kunnen algen en bacteriën, zoals blauwalg, de waterkwaliteit negatief beïnvloeden', schrijft het waterschap woensdag in een persbericht. 'Omdat de bacterie giftige stoffen kan produceren voor mens en dier, is het advies om contact met dit water te vermijden.' 

2 dagen geleden
Man gewond aan hoofd na val met fiets in Bermweg Oost-Souburg

OOST-SOUBURG - Een man is dinsdagmiddag gewond geraakt nadat hij bij een fietspaaltje in de Bermweg in Oost-Souburg ten val was gekomen. De man heeft medische zorg gekregen.

3 dagen geleden
Chinook keert met spectaculaire demo terug naar Rescue Zeeland

VLISSINGEN - Bezoekers van Rescue Zeeland kunnen zich opmaken voor een spectaculaire 13e editie. De iconische CH-47F Chinook-transporthelikopter van de Koninklijke Luchtmacht maakt op donderdag 14 augustus opnieuw zijn opwachting in Vlissingen. 'Tijdens een zinderende demonstratie laat de zware transporthelikopter zien hoe er met een zogenoemde bambi-bucket maar liefst 7.600 liter water wordt gedropt', laat de organisatie van Rescue Zeeland weten. 'Dit wordt een indrukwekkend schouwspel dat in 2018 op Rescue ook al eens te zien was.'

3 dagen geleden
Ricardo Kaljouw uit Oost-Souburg brengt boek uit over bereiken vulkaantoppen

OOST-SOUBURG - Alpinist Ricardo Kaljouw (39) uit Oost-Souburg heeft een boek uitgebracht over zijn vulkaanavonturen. 'Een miljoen stappen op lava' gaat over zijn wereldreizen om zeven vulkaantoppen te bedwingen.

4 dagen geleden