Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Zomertijd' gaat vannacht weer in: uurtje korter slapen

'Zomertijd' gaat vannacht weer in: uurtje korter slapen

THOLEN - Door de gekke tijd waar we momenteel in leven zou je het bijna vergeten, maar vannacht gaat zomertijd weer in. In de nacht van zaterdag op zondag gaat de klok om 02.00 uur een uur vooruit. 

Normaal gesproken wordt er rond deze tijd volop geschreven over het afschaffen van de wintertijd, maar dit jaar niet. Momenteel beheerst het coronavirus niet alleen het nieuws, maar ook het dagelijks leven.

Toch gaat vannacht de zomertijd echt weer in. Om 02.00 uur gaat de klok een uur vooruit, dus dat betekent een uur minder slapen. Al vinden veel mensen dit waarschijnlijk niet erg dat de dag een uurtje korter duurt nu we voornamelijk thuis moeten blijven. 

Effect
Toch heeft het verzetten van de klok meer effect dan je zou denken. In de zomer komt de zon zo vroeg op dat het al licht is terwijl de meeste mensen nog slapen. Door de klok te verzetten lijkt de zon later op te komen en weer onder te gaan. Hierdoor is het 's morgens langer donker en blijft het 's avonds juist langer licht. De periode van daglicht komt zo beter overeen met de periode waarin de meeste mensen wakker zijn. De gedachte achter zomertijd is dat men zo zou kunnen bezuinigen op (elektrische) verlichting. Het energiebesparende effect van zomertijd is echter omstreden.

Zomertijd is de tijd die gedurende de zomermaanden wordt aangehouden door de klok een uur vooruit te zetten, dit wil zeggen de klok een uur voor te laten lopen op de standaardtijd (die in dit verband ook wel wintertijd genoemd wordt). Volgens onderzoekers de Rijksuniversiteit van Groningen heeft de zomertijd een behoorlijk langdurig en groot effect op onze biologische klok; mensen slapen over het algemeen korter en slechter. 

Ongeveer 70 landen verzetten twee keer per jaar de klok. In de Europese Unie loopt de zomertijd van de laatste zondag van maart tot de laatste zondag van oktober.

Meer uit Tholen

Ruim 8,5 miljoen huishoudens ontvangen het Informatieboekje: ‘Bereid je voor op een noodsituatie’

WEST-BRABANT / ZEELAND - Een grote stroomstoring, digitale aanval of een overstroming door heel veel regen. In een noodsituatie werken dingen ineens niet meer zoals we gewend zijn. Er is geen stroom, er komt geen water uit de kraan of internet werkt niet. Om mensen daarop voor te bereiden, stuurt de overheid ruim 8,5 miljoen huishoudens het Informatieboekje 'Bereid je voor op een noodsituatie' toe. Met praktische tips en voorbeelden helpt het informatieboekje om het bij een noodsituatie 72 uur thuis vol te houden. Huishoudens krijgen het informatieboekje tussen 25 november en 10 januari 2026 thuisbezorgd.

14 uur geleden
Gemeente Tholen wil voorkeursrecht op landbouwgrond rond Welgelegen

THOLEN - Nu bedrijventerrein Welgelegen bijna volledig is gevuld en de vraag naar ruimte blijft stijgen, wil de gemeente Tholen een voorkeursrecht op landbouwgrond rondom het terrein. Daarmee wil het college voorkomen dat strategisch gelegen grond in handen komt van andere partijen. Eigenaren die hun grond willen verkopen, moeten die dan eerst aan de gemeente aanbieden.

18 uur geleden
Intocht Sinterklaas op 22 november: Alle tijden en locaties in de Thoolse dorpen

THOLEN - Sinterklaas is sinds afgelopen weekend weer in ons land. Na een bezoek aan Texel werden ook Scherpenisse, Sint-Annaland en Tholen-stad bezocht. Komende zaterdag trekt de goedheiligman met zijn Pieten verder om ook de andere kernen in onze gemeente te bezoeken.

1 dag geleden
Marianne helpt Fluplandse dames om jakobsschelpen te beschilderen

SINT PHILIPSLAND - Verschillende leden van de vrouwenvereniging Vrouwen voor Vrouwen Sint Philipsland waren woensdagavond aanwezig in De Wimpel. Onder leiding van kunstenares Marianne van der Meer-Witte gingen de aanwezige dames aan de slag met verf en kwast om een jakobsschelp te beschilderen.

1 dag geleden
SGP Tholen kiest opnieuw voor Peter Hoek als lijsttrekker voor verkiezingen

THOLEN - Peter Hoek (54) voert de lijst van SGP Tholen opnieuw aan voor de gemeenteraadsverkiezingen op 18 maart. Achter de huidige wethouder staat de 35-jarige fractievoorzitter Kees Knulst. Het partijbestuur spreekt van een sterke lijst.

1 dag geleden
‘Satudarah’-pand in Smerdiek onterecht gesloten oordeelt bezwaarcommissie

SINT-MAARTENSDIJK - De bezwaarcommissie heeft vastgesteld dat de sluiting van een pand aan de Pluimpotweg in Sint-Maartensdijk onterecht was. De maatregel volgde op een toevallige politieactie waarbij wapens, harddrugs en een illegale bar werden aangetroffen. Ook werd het pand in verband gebracht met de verboden motorclub Satudarah.

2 dagen geleden
WHS speelt duel niet uit door blessure scheids, NOAD’67 verslaat koploper [SPEELRONDE 8]

THOLEN - Wat gebeurde er zaterdag 15 november allemaal in het amateurvoetbal? In dit overzicht zetten we de uitslagen en programma's van de Thoolse voetbalclubs op een rijtje. Dit is een samenvatting van speelronde 8.

2 dagen geleden