Zomerse temperaturen op komst met kans op enkele buien
THOLEN - Donderdag wordt een mooie zomerdag met veel zon, weinig wind en maxima van 22 tot 26 graden. Vrijdag kan het nog iets warmer worden, maar is wel kans op enkele buien. Daarna blijft het vrij aangenaam weer met vrij veel zon en soms een bui.
Landinwaarts stijgt het kwik donderdagmiddag naar 25 of 26 graden. In het noorden en langs de westkust is het met 22 tot 24 graden iets minder warm, maar met regelmatig zon en niet veel wind is het ook hier heerlijk weer voor een terrasje of een barbecue.
Ook het bezoeken van een buitenzwembad of het strand lijkt op deze dag goed te kunnen. Vergeet de zonnebrandcrème niet, want de zon schijnt donderdagmiddag met zonkracht 6 en dit betekent dat een onbeschermde huid in 15-30 minuten kan verbranden.
In de loop van de dag kan, vooral in Zuid-Nederland, wat meer bewolking verschijnen, maar zoals het er nu uitziet blijft het overal droog.
Buienkans
Op de laatste dag van de werkweek wordt het op grotere schaal zomers warm met ruim 25 graden. In Zuidoost-Nederland zijn maxima van 27 graden mogelijk. Ook is de luchtvochtigheid hoger dan donderdag, waardoor het nog wat warmer aanvoelt. De keerzijde van de hogere luchtvochtigheid is de buienkans vrijdagmiddag aanmerkelijk groter is dan donderdagmiddag.
De vooruitzichten voor het komende weekend en begin volgende week zijn niet volop zomers, maar ook zeker niet slecht. Er is dagelijks kans op een bui, maar er wordt ook elke dag zo’n zes uur zonneschijn verwacht. De temperatuur lijkt uit te komen tussen 21 en 24 graden en dit is heel gebruikelijk half augustus.
Wateroverlast
Het dieptepunt van het natte zomerweer hebben we afgelopen zondag gehad. Met slechts 15,8 graden in De Bilt was het de koudste 6 augustus ooit gemeten. Daarbij viel in grote delen van het land veel regen en kwam het lokaal tot wateroverlast.
Vandaag en woensdag is het een stuk aangenamer weer dan zondag, maar droog en warm zomerweer is het nog niet. De neerslag is wel grotendeels beperkt tot lichte buien. Dinsdagavond kan het een tijdje aaneengesloten regenen. Woensdag blijft het op de meeste plekken al droog en wordt het 19 tot 23 graden.
Meer uit Tholen
STAVENISSE - Rien de Graaf is vrijdagmiddag tijdens de onthulling van het gerestaureerde grafmonument in de Hervormde Kerk van Stavenisse verrast met een Koninklijke onderscheiding. De onderscheiding kreeg hij vanwege zijn jarenlange inzet voor onder meer de kerk en de restauratie van het monument Hieronymus van Tuyll van Serooskerke.
9 uur geleden[Advertorial] POORTVLIET - Dertig jaar geleden schreef Jolanda Geelen haar praktijk Engedi in bij de Kamer van Koophandel. Inmiddels heeft zij al vele cliënten mogen begeleiden bij uiteenlopende hulpvragen, zoals trauma, verlies, relatieproblemen en misbruik. Vanuit haar praktijk in Poortvliet blikt ze dankbaar terug op een intense maar waardevolle periode.
16 uur geledenTHOLEN - Ben jij dé WK-kenner van de regio? Doe mee met de WK-prijsvraag van Uitgeverij de Bode en win een LG televisie!
1 dag geledenBERGEN OP ZOOM/THOLEN - Ooit waren er 23 weervissers actief op de Oosterschelde, nu is er nog maar één: Henk van Schilt, schoonzoon van Cor van Dort, de bekendste weervisser van Bergen op Zoom, die in september 2025 overleed op 93-jarige leeftijd.
1 dag geledenWEST-BRABANT/THOLEN - Het Bravis ziekenhuis zet een speciaal IC-filter in om medicijnresten, zoals antibiotica, uit het rioolwater te houden. Het filter wordt ingezet op de Intensive Care en is ontwikkeld in samenwerking met Zereau.
2 dagen geledenPOORTVLIET - Een minderjarig meisje is dinsdagavond gewond geraakt toen zij met haar brommer ten val kwam op de Kadijk bij Poortvliet. Volgens de politie botste ze daarbij tegen een paaltje.
2 dagen geledenSINT PHILIPSLAND/STEENBERGEN - De Slaakbrug (N257) is van donderdag 28 tot en met vrijdag 29 mei afgesloten vanwege onderhoud. Rijkswaterstaat voert dan werkzaamheden uit aan de voegovergangen en opleggingen. Zowel de hoofdrijbaan als de parallelbaan zijn dicht. Als het werk uitloopt, wordt er doorgewerkt tot en met zaterdag.
2 dagen geleden